wmaraci reklam

Normal Hosting mi / WordPress Hosting mi?

15 Mesajlar 1.959 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

yildirimdagitim yildirimdagitim Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek E-ticaret
  • Konum Adana
  • Ad Soyad R** G**
  • Mesajlar 86
  • Beğeniler 19 / 11
  • Ticaret 2, (%50)
fark yoktur kardeşim

wmaraci
reklam

semx semx insolissistibiturbalocis Kullanıcı
  • Üyelik 29.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kamu
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 266
  • Beğeniler 120 / 63
  • Ticaret 2, (%100)

sworks adlı üyeden alıntı

Niçin sorun olsun ki? Doğrudan firmaya sorsanız ne gibi bir özellik farkı olduğuna dair zaten bilgi vereceklerdir size.

Mesela guzel.net.tr, buradan Wordpress hosting alsam, farkını hisseder miyim? Ya da bu firmanın Wordpress adı altında sattığı host'a güvenebilir miyim?

Satılık torrent oyun sitesi: https://wmaraci.com/forum/3410458-mesaj1.html

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Firmadan bahsediyorsanız eğer, evet Güzelnet güvenilir ve tanınmış bir firmadır. Yani benim aldığım izlenim bu yönde.

Biraz da tercih ve deneyim meselesi olarak düşünürsek hosting ve performans konusunda kesin hatlarla yorum yapmak imlansızdır. Müşteriye göre bu sorunun cevabı değişkenlik gösterebilir.

Normal hosting paketileri ile WordPress hosting arasında bir fark olduğunu düşünmüyorum.

Temelinde Linux altyapısı kullanılmakta olup sipariş sonunda Wordpress hazır olarak teslim edilmekte ve herhangi ek bir işleme gerek kalmadan kullanılabilmektedir. Kurulum süreci ile zaman harcamak istemeyen, kurulum için yeterli bilgiye sahip olmayan ya da yeni başlayan kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir.
semx

kişi bu mesajı beğendi.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Tamamen Wordpress alt yapısında çalışması için özel hazırlanan paketler sadece yurtdışı firmalarında mevcuttur sworks dediği gibi.

Ama ciddi fiyat farkı vardır. Ve güvenlik dışında bir çok şeyi abartmışlar, bana göre son derece gereksizdir. Tabii ki reklam yapmasını iyi bilen firmalar bunu gayet güzel satabiliyorlar, ayrı bir konu :)

Yakın bir zamanda yine sworks arkadaşımızın açtığı hosting ile alakalı bir konuda Türk firmalarının kendilerini geliştirmeleri ve kullanıcı odaklı bir bilgilendirme ile daha iyi hizmet verebileceklerini yorumlamıştık.

Geçenlerde hosting ile alakalı google da arama sonucunda ''trafik açısından'' önde giden 5 firma olduğunu gözlemledim. Doğal olarak bu trafikler müşteri portföylerini arttırdıklarına da işaret ediyor. Maalesef (iyi firma olmadıklarını söylemiyorum) hala bilinçsiz tüketici sayımızın azalmadığını görmek beni üzüyor açıkçası.

En basiti güvenlik adına bir firmada klasör izinlerinin yanlış düzenlendiğine şahit oldum bir kaç ay önce. Site hit almıyordu aylardır müşterimin dediğine göre. Ve ayar değişiklik sonrasında site hiti artmaya başladı. Bu da son derece iyi bilinen bir firmanın hatası idi. Evet, güvenlik önemlidir ancak sitenin erişimini kısıtlayıcı da olmamalıdır.

Daha dün gece bir müşterimin sitesi için Ahrefs üzerinde full analiz çıkarmak için siteyi eklediğimde hata aldım sürekli. Sonra aklıma geldi, ip yasağı olabilir diye. Bu da başka iyi bilinen bir firmanın hatasıdır; bilgilendirmelidir daima müşterilerini bu konularda.

Ben bu yüzden daima her bilgiyi hosting firmalarına sorarak öğrenilmesinden yanayım. En azından elinizde yazılı bir belge olur. En azından bazı firmalar da reklam nedeni ile aldatıcı bilgi vermemeyi / bilgilendirme yapmayı unutmak! belki öğrenirler bu vesile ile.
sworks Philosopher semx

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

semx semx insolissistibiturbalocis Kullanıcı
  • Üyelik 29.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kamu
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 266
  • Beğeniler 120 / 63
  • Ticaret 2, (%100)
yilmaz70 teşekkürler hocam, gayet net açıklamışsınız.
yilmaz70

kişi bu mesajı beğendi.

Satılık torrent oyun sitesi: https://wmaraci.com/forum/3410458-mesaj1.html
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al