wmaraci reklam

Resim Ek Sayfasının Indexlenmesi?

3 Mesajlar 578 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

furkanozden furkanozden Geleceğe hazır mısın? Kullanıcı
  • Üyelik 25.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 2462
  • Beğeniler 98 / 442
  • Ticaret 2, (%100)
Arkadaşlar yazıya eklediğim görsellerin ek sayfası yazıdan önce indexlenmiş. İlk defa bir yazımda karşılaştım bu durumla. Yazıyı da benden başka yazan yok sanırım. O yüzden listelenecek sayfa bulamayınca ek sayfasını da dahil etti muhtemelen.

All in Seo eklentisinde XML site haritası menüsünde Yazı Türleri kısmında Ortam / Ekler kutucuğundaki tiki kaldırdım ama durum halen aynı. Bilmediğim bir başka ayar mı var acaba?

Are you alright?
wmaraci
reklam

Mintik Mintik WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Desinatör
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 256
  • Beğeniler 72 / 71
  • Ticaret 0, (%0)
Yönetim panelinizden All in One Seo > Genel Ayarlar linkine tıklayarak açılan sayfada Ekleri Yazı Ebeveynine Yönlendir seçeneğini işaretleyin. All in one seo eklentisini kullandığınız sürece resimlerinizi ortam dosyası yerine orjinal yazı sayfasına yönlendirme olacak bu şekilde. Böylelikle Google resim adresi yerine yazı adresini indexlemeye başlar.

Olur da bir gün eklentiden vazgeçerseniz o zaman aynı sorun yine devam eder. Bu sorunun olmaması için yazınıza bir görsel yüklediğiniz zaman bağlantı seçeneğini ortam dosyası olarak seçip yazınıza ekleyin. Eklediğiniz görsellerin bağlantı tipi ek sayfası olarak seçili olduğundan bu sorun ortaya çıkıyor.

furkanozden

kişi bu mesajı beğendi.

furkanozden furkanozden Geleceğe hazır mısın? Kullanıcı
  • Üyelik 25.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 2462
  • Beğeniler 98 / 442
  • Ticaret 2, (%100)
Varsayılan olarak ortam dosyası otomatik seçili oluyor zaten kontrol etmiştim onu da Ekleri Yazı Ebeveynine Yönlendir yöntemi işe yarayacaktır muhtemelen. Teşekkür ederim.

Are you alright?
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al