freelance iş ilanları

Site adresi (URL) Hatası

4 Mesajlar 9.288 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

coskundkaya coskundkaya WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 3
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba,
Genel ayarlardan WordPress adresi (URL) ve Site adresi (URL) ayarları değiştirdim :) aşağıdaki gibi hata aldım düzeltmek için database'denmi düzelticağim ne yapabilirim. Sayfa

Internal Server Error

Sunucunuz bir iç hata veya yanlış karşılaştı ve isteğinizi tamamlayamadı.

Sunucu yöneticisi, webmaster@gesiadakademi.com başvurun ve hata oluştu zaman ve hataya neden olabileceği yapmış olabilirsiniz, onlara herhangi bir bildiriniz.

Bu hata hakkında daha fazla bilgi sunucu hata günlüğüne mevcut olabilir.

Isteği işlemek için bir ErrorDocument kullanmaya çalışırken Ayrıca, 500 Internal Server Error hatası ile karşılaşıldı.

Gesiadakademi.com Liman 80 Apache/2.2.22 (Unix) mod_ssl/2.2.22 OpenSSL/0.9.8e-fips-rhel5 mod_auth_passthrough/2.1 mod_bwlimited/1.4 FrontPage/5.0.2.2635 Sunucu

wmaraci
reklam

cokbaska cokbaska WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 /
  • Meslek Serbest Meslek
  • Mesajlar 712
  • Beğeniler 22 / 115
  • Ticaret 9, (%100)
ayarları sıfırlayın ve .htacces dosyasını kontrol edin.

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)
WordPresste başka bir url adresini yanlışlıkla sitenize yerleştirip sonra sitenize ulaşmakta sorun yaşıyorsanız, bunu siteye giriş yapmadan kontrol panelinizden değiştirme imkanınız vardır. WordPress admin panelinden site adresini ya da wordpress adresini değiştirdiğinizde siteye ve admin paneline giriş yapamazsınız . Bu sorunu bir iki dakikada halletmek mümkün.

Öncelikle veritabanında değişiklilik yapmak için kontrol panelinize giriş yapın ve veritabanı bölümünden phpMyAdmin paneline girin.

Girdikten sonra veri tabanlarınız sayfanın sol tarafında görülecektir sitenizin üzerinde bulunduğu veritabanını seçin. Bunu sol kısımdan ya da alt resimde görülen halka içindeki veritabanları seçeneğiyle yapabilirsiniz. Sürümlere göre değişiklik gösterebilir ama genelde benzer olacağı için sıkıntı çekeceğinizi zannetmiyorum.

Wp options seçeneğini göreceksiniz sitenizin url si ve wp adresi burada yeralır.

Resimde “siteurl” olarak gösterilen yere düzenle diyerek, http://www.siteadı.com bölümüne site adresinizi yazıp git diyerek değiştirin. Bunu yaptığınızda siteniz yine düzelmiyorsa wp adresinide değiştirmişsiniz demektir. Wp adreside bu kısımdan değişir, resimdeki “siteurl” option_id si 1 dir. Wp adresi daha aşağılarda bulunur, 2. sayfaya geçerseniz bulabilirsiniz büyük ihtimalle option _ip si 37dir. Değiştirdikten sonra sorunu düzeltmiş olursunuz.

KAYNAK: Wordpress ve Site url (adresini Yanlışıkla Değiştirenler

erdemaydin erdemaydin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Satış Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 10
  • Beğeniler 1 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
wordpress admin panelinden site adını değiştirdim. Bu değişiklik sonrası tekrar admin paneline giremiyorum. Daha önce blog.etaekipman.com olan adresi www.etaekipman.com olarak değiştirdim. Admin panel url adresi blog.etaekipman.com/wp-admin şeklindeydi. Şu anda ise http://www.etaekipman.com/wp-login.php?redirect_to=http%3A%2F%2Fblog.etaekipman.com%2Fwp-admin%2F&reauth=1 şeklinde bir adrese yönlendiriyor ve 404 hatası veriyor. Bu değişikliği geri almam konusunda yardım eder misiniz lütfen.

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al