wmaraci reklam

Site Hız Problemi

11 Mesajlar 1.586 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

abdkadirozay abdkadirozay WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Kurgucu
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 22
  • Beğeniler 10 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar

wordpress siteme hız testi yaptım

gtmetrix değerleri fena değil ama site çok yavaş..

neden olabilir?

adres: dihandmadejewellery.com

wmaraci
reklam

krm krm Kerem Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek gezgin
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** S**
  • Mesajlar 309
  • Beğeniler 55 / 124
  • Ticaret 2, (%100)
Çok yavaş gelmedi bana. Bence normal. (Test etmedim)

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Logo 3304 x 148 olarak ebatlandırılmış aşırı büyük.

250 x 87 olarak yeniden ebatlandırın.

Gtmetrix analizine baktıysanız zaten size bunu Serve scaled images bölümünde uyarı olarak veriyor. Ayrıca Server is slow uyarısı da mevcut, bu ya sunucu kaynaklıdır ya da cache eklentisinde yapılan yanlış ayar nedeni ile olabiliyor, veya hiç cache eklentisi kullanılmadığı için olabilir. Php sürümü de önemlidir; 7.2 veya 7.3 kullanmalısınız.

Ana sayfa 2.40 Mb, bu oranı düşürmelisiniz. Ana sayfada 813 Kb resim mevcut. Resimleri optimize ederseniz düşürebilirsiniz. Aslında resim ebatlarını yeniden düzenlemek daha faydalı olacaktır.

Ayrıca fontlar 850 Kb, bunu da düzenlemeye bakın.

First byte time süresi 2.40 sn, bu çok fazla bir süre maalesef. İlk olarak php sürümünü kontrol edin ve eklentilerinizi tekrar gözden geçirin.

Edit: cache eklentisi göremedim, Litespeed Web Server da barınıyor site. Litespeed cache eklentisi ile düzeltebilirsiniz hızını.
abdkadirozay

kişi bu mesajı beğendi.

ocalburakdurmus ocalburakdurmus E-Ticaret Yöneticisi Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek E-Ticaret Yöneticisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 339
  • Beğeniler 0 / 243
  • Ticaret 1, (%100)
İçerik optimizasyonundan önce teknik anlamda iyileştirmeler gerekiyor. Sunucu yanıt süreniz ortalamanın üzerinde. Paylaşımlı hosting kullanıyor iseniz bu proje için VDS - VPS düşünebilirsiniz. Mücevher kategorisinde içerik girdiğinizde dinamizmi ve kaliteyi bir arada sunmalısınız. Bu da içerik olarak yükünüzün ortalamanın üzerinde olması anlamına geliyor. Bu durum da yavaşlatıcı bir hamle. Fakat sunucu tarafında iyileştirme yaparak bu durumu dengeleyebilirsiniz. Muhtemelen kaynakalarınınız tema fonksiyonlarına yetişemiyor. Temanız Monsta demo V1 olarak kurulmuş. Demo yayında içerik bazlı hatalar mevcut fakat sunucu tarafında iyi optimizasyonlar mevcut. Bu bazı sorguları gerçekleştirdiğimizde anlaşılıyor. Bazı sorgularda seçtiğiniz temanın da yavaşlıkları söz konusu.

Özetle;

Öncelikle kaynakları ihtiyacınıza göre belirlenmiş bir sanal sunucuya geçmeyi düşünün. (Paylaşımlıda iseniz)
Daha sonra mevcut sunucunuzda optimizasyon yapınız. Php tarafında, HTML, CSS, JS tarafında kesinlikle sonuç veren sunucu optimizasyonları bulunmakta. LiteSpeed de bunlardan bir tanesi. Veritabanını düzenli olarak temizleyip sıkıştıracak yapılandırmalar da gerekecektir.
Sunucu tarafında iyileştirme yapıldıktan sonra içeriklerinizi optimize etmelisiniz. yilmaz70 Arkadaşın dediği gibi görsellerinizin boyutunu kullanacağınız alanın izin verdiği gibi boyutlandırın. Ayrıca resim optimizasyonu yapmadan sitenize yüklemeyin. Biraz da zamana bırakın. Birden siteyi tamamen hızlandırmaya kalkarsanız bazı sorunlar yaşarsınız. Ve mutlaka ama mutlaka hemen her işlemden önce yedek alın.

Faydalılar:

Fotosizer ile toplu resim sıkıştırma
TinyPng (Online) ile resim sıkıştırma
Photoshop ile resim sıkıştırma
WordPress site hızlandırma rehberi
Tarayıcı önbellekleme özelliği
Site açılış hızı kaç olmalı
abdkadirozay

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

LocalSeo LocalSeo Platin Üye Kimlik Onayı
  • Üyelik 28.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Tarih
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 535
  • Beğeniler 204 / 294
  • Ticaret 8, (%100)
Ben mobilden https hatası aldım.
abdkadirozay

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 01.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Kurgucu
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 22
  • Beğeniler 10 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
şu anda ssl sertifikası eklemedim. onu biliyorum.

Bir arkadaşımın vds sistemine dahildim aslında. ama o sunucuda sürekli problem olduğu için elimde bir paylaşımlı hosting vardı ona taşıyıp denemek istedim. çünkü burda başka bir site vardı ve açılışı daha iyiydi.. belki daha fazla resim vardır anasayfasında..

Bu durumda şu çıkıyor.. demekki

1- sunucum paylaşımlı şu anda.. hız artışım sınırlı olucak...
2-tema tekniik olarak uygun değildi.. ama bunu nerden bilebilirdim? aynı şekilde demo linki ile gtmetrix de hız testi yapsam anlaşılır mı bu? yada site bilgilerinde mi yazar?

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
1- İyi bir firmada barınıyor site. Destek talebi açarsanız ilgileneceklerdir diye düşünüyorum.

2- Demo linkleri ile Gtmetrix üzerinde fikir sahibi olabilirsiniz. Ancak Pingdom üzerinde esas olarak tema dosyaları ve özellikle fontların ne kadar yer kapladığını ve resimlerin kaç MB/KB olduğunu görebiliyorsunuz.

Mesela Newspaper teması genelde yavaş açılıyor derler (maalesef yanlış bir algıdır) Pingdom üzerinde analiz edin ve tema dosyaları ile font ne kadar görün. Ne demek istediğimi anlayacaksınızdır.

Edit: SSL artık açılış hızında az da olsa önem arz ediyor, hatta bir kaç analiz sitesinde ssl mevcut olmadığında yanlış netice alabilirsiniz. Her yönü ile pratik bir analiz yapmak isterseniz https://varvy.com/ sitesini kullanabilirsiniz.
abdkadirozay

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 01.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Kurgucu
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 22
  • Beğeniler 10 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar tekrar merhaba ve iyi bayamlar:)

Söylediklerinizi dikkate aldım ve gtmetrix değerlerini yükseltmeyi başardım
Tabi bi yerleri bozmadıysam iyidir.

https://dihandmadejewellery.com/

bi sorum daha var müsadenizle

ana menü yaninda bir sepet var nasıl kaldırabilirim. woocommerce daha sonra aktif edeceğim. şu an sepet istemiyorum ama nerden kaldırabileceğimi bulamadım. şimdiden teşekkürler.

• Üyelik 01.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Kurgucu
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 22
  • Beğeniler 10 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
birde fontların yüklenmesi ile alakalı bir hata verdi pagespeed..

onun için ne yapılabilir?

mayis mayis SKYPE: mayis.haciyev Kullanıcı
  • Üyelik 22.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Web Tasarim
  • Konum Azerbeycan
  • Ad Soyad M** H**
  • Mesajlar 154
  • Beğeniler 109 / 23
  • Ticaret 18, (%100)
siteden css taglarini file olrak yap ...scriptleride...resimlerin boyutuna fikir ver...scriptleri ve css leri sikistir...bunlari yaparsan farki goreceksin

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al