wmaraci reklam
lidertakipci

Site hızını arttırmak

5 Mesajlar 862 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

orknark orknark İzmir Kullanıcı
  • Üyelik 31.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Reklam Ajansı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 886
  • Beğeniler 66 / 151
  • Ticaret 2, (%100)
Site hızım 60 lara düştü bu blogdan son yazıları kullandığım için bütün resimleri küçültüp yüklemekte zaman alıcağı için sayfada aşağı inince yüklenen bi hale getirmem mümkünmü.
Yani blogdan son yazılar olan kısım sayfada en altta o kısıma kadar indikten sonra yüklense orası hız artarmı ? Yada ne yapabilirim google page speed de sadece resimlerin optimizasyonu ile ilgili uyarı var. Ne yapabilirim ?

wmaraci
reklam

hasimotto hasimotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** T**
  • Mesajlar 91
  • Beğeniler 22 / 22
  • Ticaret 2, (%100)
o tip yüklenmeye tam emin olmamakla beraber lazy load diyorlar. Araştırabilirsin. pagespeed'e etkisi olur mu şüpheliyim

WPMAVI WPMAVI WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Wordpress
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** O**
  • Mesajlar 344
  • Beğeniler 42 / 139
  • Ticaret 0, (%0)
Site hızım 60 lara düştü bu blogdan son yazıları kullandığım için bütün resimleri küçültüp yüklemekte zaman alıcağı için sayfada aşağı inince yüklenen bi hale getirmem mümkünmü.
Yani blogdan son yazılar olan kısım sayfada en altta o kısıma kadar indikten sonra yüklense orası hız artarmı ? Yada ne yapabilirim google page speed de sadece resimlerin optimizasyonu ile ilgili uyarı var. Ne yapabilirim ?

Lazeload kullanmayın hocam. Sayfayı aşşağıya indikçe dolum yapmasını sağlar fakat arama motorları botları içinde aynı işlemi yapar ki buda SEO'ya ciddi zarar verir. Botlar sayfanın tamamını görüntüleyemiyebilir.

emirhan61 emirhan61 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek bilgisayar mühendisi
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad E** P**
  • Mesajlar 743
  • Beğeniler 70 / 140
  • Ticaret 29, (%100)
hocam googlenin kendi sistemi var burdan sitenizi taratın eksikleri düzeltin.

https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/

Ayrıca gtmetrix ünlü bir analiz sitesi burdanda tarama yapabilirsiniz.
http://gtmetrix.com/

Bu hız sorunu bendede mevcuttu resim optimasyon eklentisi kullanıp toplu bir optimasyon yaptım. Veri taban eklentisi ile veri tabanı sıkıştırdım. 5% hızlanma sağladı. Baktım böle olmuyacak. Kendim tema yazıp koydum. Eski tema ile 65% gösteren değerler 92% şuanda isterseniz resimde atayım hemen.

Size tavsiyem genelde yavaşlık temanın kodlanışından kaynaklanır bir döngü kod çağırma olaylarından sonra kasmalara neden olur. Eğer yazabiliyorsanız kendiniz yazın en azından kullanılan kodlar sizin kodlarınız olur gereksiz koddan kaçınırsınız veya sade bir tema bulup kullanın yada çok iyi kodlanmış siteyi kasmıyacak temalar bulmaya çalışın.

wmaraci
wmaraci

orknark orknark İzmir Kullanıcı
  • Üyelik 31.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Reklam Ajansı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 886
  • Beğeniler 66 / 151
  • Ticaret 2, (%100)
Bu gmatrix adlı siteden taratınca hızım 85 e 82 gözüküyor. Ama google site hızınıza görede size üste çıkarıp indiriyor bildiğiniz gibi. O yüzden google testinden aldığım hızı yükseltmem gerekiyor diye düşünüyorum.

Dediğim gibi tema sıkıntılı değil ama resimleri hep küçültmemi istiyor ama corusel kullanıyorum belli katagorideki yazıları çekiyorum. O da farklı boyutlarda küçültüyor.
galeriye uygun olarak.

Bahsettiğim galeri kısmı ;

Ek Olarak: Googlede tarattığımda çıkan sonuç bu. Sadece resim düzeltme kısmı kırmızı işaretlenmiş olarak duruyor. Acaba thumbnaillerin ( öne çıkan görsel) boyutlarınımı küçültmeliyim bi fayda sağlarmı ?

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al