wmaraci reklam

Site Taşıma Hakkında Yardım

5 Mesajlar 683 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

bomonti bomonti WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.01.2020
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 39
  • Beğeniler 20 / 11
  • Ticaret 2, (%100)
Arkadaşlar merhaba,
ilgili site özel bir yazılım şirketinde ben datalarını aldım ve kendi hostingime taşımak istiyorum. Siteyi WP olarak kuracağım, bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

http://www.ekotime.net/

wmaraci
reklam

teorem23 teorem23 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** D**
  • Mesajlar 670
  • Beğeniler 45 / 89
  • Ticaret 4, (%100)
Burada detaylı anlatmışlar. https://wpmavi.com/wordpress-genel-bilgi/host-degistirme.html
bomonti

kişi bu mesajı beğendi.

igunayCOM igunayCOM WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Emi Ajans / Founder
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 404
  • Beğeniler 142 / 141
  • Ticaret 7, (%100)
Yazı gayet açıklayıcı, güzel ama bu arkadaşın bahsettiği taşıma aynı şey değil. Özel yazılımı Wordpress'e geçirmeyi düşünüyor. Yazıda wordpress siteyi taşımadan bahsediliyor.

Özel bir yazılımı front end olarak geçirmek için tema kodlaması yapılmalı. Başka bir tema ile sadece içerik çekilecekse, ilgili yazılımın XML ya da RSS izni olmalı. Bu sayede başka bir sitedeki yazıları ve diğer bağlantıları wordpress bir sisteme aktarabilir.

Belki ben de yanlış anlamış olabilirim :) Ama benim paylaşımdan anladığım bu :)

teorem23 bomonti

kişi bu mesajı beğendi.

Allah hepimize rahmet eylesin!

bomonti bomonti WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.01.2020
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 39
  • Beğeniler 20 / 11
  • Ticaret 2, (%100)
Hocam cevap için teşekkürler. Wp üzerinden host taşımak gayet kolay, sitenin paneline girip yedek alabiliyorsanız, eklenti ile dahi taşıyabiliyorsunuz. Ancak bahsettiğim olay sizin de söylediğiniz gibi.

Sitenin önceki sahibi bana yalnıza veritabanını gönderiyor ve içerikleri alelade bir şekilde göndermiş yada benim daha önce görmediğim bir formatta. Benim derdim şu, yazılar silinse dahi linklerin kırık gözükmemesi en kötü ihtimalle bu seçeneği uygulayacağım, bu yönlendirme konusunda fikriniz varsa da alabilirim. Diğer türlü işin içinden çıkabileceğimi sanmıyorum.

Bu arada cevaplarınız için tekrar teşekkür ederim.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

igunayCOM igunayCOM WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Emi Ajans / Founder
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 404
  • Beğeniler 142 / 141
  • Ticaret 7, (%100)
Hocam, Taşımak İstediğiniz Sitenin Zaten Bir RSS XML Kaynağı Mevcut. Yapmanız Gereken Çok Basit Aslında.

Yeni Kurduğunuz Wordpress Sitenize XML Importer Eklentisi Kurup O Eklenti ile Taşımak İstediğiniz Sitedeki İçerikleri XML Yolu ile Yeni Sitenize Aktarabilirsiniz. Böylelikle, Taşımak İstediğiniz Sitedeki Verileri Yeni Sitenize Ekleyeceğiniz İçin Link ve İçerik Kaybı Yaşamayacağınız Gibi, Yönlendirme ile de Uğraşmamış Olacaksınız :)

Taşımak İstediğiniz Sitenin XML Kaynak Linkine Buradan Ulaşabilirsiniz.

Not: Yukarıdaki Link Sadece Ana Sayfa İçin Geçerli, Mevcut Sistemin Tamamını Yeni Siteye Aktarmak İçin Mutlaka Yazılımda Bir XML OLARAK DIŞA AKTARMA Seçeneği Mevcuttur. Bu Seçenek ile Taşımak İstediğiniz Sitenin Tam Bir XML Yedeğini Alarak Yeni Siteye Bahsettiğim Şekilde Aktarabilirsiniz.

Kolaylıklar Diliyorum :)

Allah hepimize rahmet eylesin!
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al