wmaraci reklam

Site teması değiştirme

2 Mesajlar 410 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

turan42 turan42 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.04.2020
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 1
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba herkese iyi günler öncelikle. Sınıf öğretmeniyim. Eşim ve ben öğretmen olduğumuz için öğrenciler için birikimleri paylaşmak amacıyla bir site kurmuştum. Siteye gün geçtikçe gelen ziyaretçi sayısı arttı buna bağlı bazı şikayet ve isteklerde arttı.

Şimdi problem yaşadığım durumları belirtip çözüm önerilerinizi almak istiyorum.
1. Anasayfa da değil ama ders etkinliğini indirmek için tıkladığında ziyaretçi açılan sayfada reklam boyutları çok büyük çıkıyor. Bu nedenle "HEMEN İNDİR" butonunu zor buluyor.

2. Site bir program indirme teması üzerine kuruldu. Ancak gelen ziyaretçi aradıklarını bulamıyor. Bu nedenler eğitim sitesine uygun tema kullanmak istedim.Bu konuda konuştuğum 4 5 kisi tema değiştirmem durumumda sitemin eski hitini kaybedeceğini sıralamanın düşeceğini arananlarda etiketler gideceği için gerilere gideceğim söylendi. Bu sorunun cevabını çok merak ediyorum. Tema değişikliğini çok istiyorum ancak şuan günlük gelen 4500 kişinin 3500 falan Google aramalar sayesinde siteme geliyor. Tema değişikliğinde Google'da bulamazlarsa bu beni üzer.

3. Son sorum şöyle. Siteme gelenlerin online test cozebilecekleri bir bölüm açmak istiyorum. Bu konuda ne yapabilirim.

Wordpress ile ilgili bilgim çok sınırlı. İşime yarayan yazı ekleme haber ekleme gibi temel şeyleri biliyorum. Sizlerin yardımını bekliyorum. Teşekkürler iyi günler diliyorum

wmaraci
reklam

MagaraAdami MagaraAdami PM atabilirsiniz Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 2814
  • Beğeniler 382 / 974
  • Ticaret 2, (%100)
Reklam sayıları veya büyüklüklerinden dolayı şikayet alıyorsanız, onları düzenlemek oldukça kolay. O konuyu kendinize dert etmeyin. Düzenlemek isteyip istemediğinize karar vermeniz yeterli.

Sitenizin temasını değiştirirseniz, ilk zamanlarda biraz hit düşüşü olabilir bu doğrudur. Ancak bir süre sonra site oturduğunda hitleriniz normale dönecektir.
Sitenizin link yapısına müdahele etmediğiniz sürece, googlede herhangi bir sorun yaşamaz, google yer alan bütün konularınız ve etiket(tag)'leriniz olduğu gibi kalmaya devam eder ve yine sayfalar açılır. Linkler kaybolmaz.

Online test çözdürebilirsiniz. Bunun için https://wordpress.org/plugins/quiz-master-next/#description şu eklentiyi kullanabilirsiniz.

Okşadıkça insanları, içinden çıkıyor Cini...
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al