wmaraci reklam

Sitemdeki anahtar kelimeler arama Sonuçlarında "Etiket Arşivi:" olarak çıkıyor

5 Mesajlar 657 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

hlsbhr hlsbhr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Kumaş AR/GE Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 887
  • Beğeniler 189 / 192
  • Ticaret 0, (%0)
Selamlar

Öncelikle asıl problemden bahsedeyim daha sonra tavsiyelerinizi alacağım
Yoast SEO kurulu Wordpress sitemden 2-3 hafta önce eklentiyi kaldırdım ve seo eklentisi olmadan sitemi kullanıyorum. Bugün fark ettim ki sitemde arama sonuçlarında etiket anahtar kelimeler ekran görüntüsünde paylaştığım şekilde çıkmaya başlamış (anahtar kelimenin başında etiketarşivi yazıyor). Bunun nasıl olduğunu anlayamadım başka bir ayarı değiştirmedim sadece ara ara Wordpress güncellemelerini yapıyorum. Bu durum Google belleğindeki sitemin bütün verilerini değiştirmiş olsa gerek ki bir çok anahtar kelimede ciddi düşüşler yaşıyorum.
Şimdi siz değerli arkadaşlarımdan bu durum hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olmalarını bekliyorum. Ayrıca seo eklentisi kullanmalı mıyım? evet ise hangi eklentiyi önerirsiniz.

https://resimyukle.org/i/RvTPh

Şimdiden teşekkürler
Site adresi: burada

İf you fight, you won't always win. But if you don't fight, you will always lose.
wmaraci
reklam

webloggi webloggi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web & Medya
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** H**
  • Mesajlar 2165
  • Beğeniler 925 / 926
  • Ticaret 12, (%100)
Edit: Sanırım yoastı zaten tekrar kurmuşsunuz.

Yoast SEO kurulu Wordpress sitemden 2-3 hafta önce eklentiyi kaldırdım ve seo eklentisi olmadan sitemi kullanıyorum.

WordPress'te dahili olarak meta etiketlerini girebileceğiniz bir alan mevcut değil. Bu nedenle ya direk kodlara müdahale edeceksiniz (bu php bir yazılım olan WordPress için gereksiz olacaktır), ya da eklenti kuracaksınız.

Bugün fark ettim ki sitemde arama sonuçlarında etiket anahtar kelimeler ekran görüntüsünde paylaştığım şekilde çıkmaya başlamış (anahtar kelimenin başında etiketarşivi yazıyor). Bunun nasıl olduğunu anlayamadım başka bir ayarı değiştirmedim sadece ara ara Wordpress güncellemelerini yapıyorum.

İlgili görselde göründüğü gibi (https://resimyukle.org/i/155942869.RvTPh) etiket arşivi yazan sayfalarınız zaten etiket sayfalarınız. Her hangi bir sorun yok burada. Muhtemelen daha önce bu etiket sayfaların indexe kapattığınız için şaşırdınız. Genelde (Seo eklentilerinin hemen hepsinde) etiket sayfaları varsayılan olarak noindexlidir. Bu nedenle daha önce index almayan etiketler, şuanda yoast seo olmadığı için index almaya başlamış.

Bu durum Google belleğindeki sitemin bütün verilerini değiştirmiş olsa gerek ki bir çok anahtar kelimede ciddi düşüşler yaşıyorum.

Anahtar kelimede ciddi düşüşlerin nedeni yoast seo'yu sildikten sonra her hangi bir işlem yapmamış olmanızdan kaynaklıdır çok çok yüksek ihtimalle. Nedir bu işlemler derseniz şöyle: Eskiden her sayfanızda bulunan en temel seo gereksinimlerinden olan meta etiketler yok. Meta etiketlerin olmaması, sıralama kaybı yaratmış olmalı.

Ayrıca seo eklentisi kullanmalı mıyım?

Php bir yazılım kullanıyorsunuz, hatta WordPress gibi muazzam kolay bir içerik sistemi kullanıyorsunuz. Seo için basitleştirilmiş yöntemleri kullanmamak akıllıca bir karar olmayacaktır. Yinede ben uğraşırım tek tek kodlarla oynar, meta etiketlerimi girerim diyorsanız, şart değil.

evet ise hangi eklentiyi önerirsiniz.

Normal şartlarda ben rankmath öneriyorum. Ücretsiz versiyonunun çok daha gelişmiş olması nedeniyle diğerlerinden öne çıkıyor. Ancak sizin durumunuzda eğer veritabanı temizliği yapılmadıysa Yoast yüklemek en akıllıcası olur. Muhtemelen veritabanınızda eski ayarlarınıza kadar tüm bilgiler, etiketler vs vs. hala kayıtlıdır. Verikaybı olmadan, neredeyse hiç uğraşmadan tüm eski ayarlara hızlıca ulaşabilirsiniz diye düşünüyorum. Kısacası yoast kurabilirsiniz.
hlsbhr

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 23.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 887
  • Beğeniler 189 / 192
  • Ticaret 0, (%0)

tolhur adlı üyeden alıntı

Edit: Sanırım yoastı zaten tekrar kurmuşsunuz.

WordPress'te dahili olarak meta etiketlerini girebileceğiniz bir alan mevcut değil. Bu nedenle ya direk kodlara müdahale edeceksiniz (bu php bir yazılım olan WordPress için gereksiz olacaktır), ya da eklenti kuracaksınız.

İlgili görselde göründüğü gibi (https://resimyukle.org/i/155942869.RvTPh) etiket arşivi yazan sayfalarınız zaten etiket sayfalarınız. Her hangi bir sorun yok burada. Muhtemelen daha önce bu etiket sayfaların indexe kapattığınız için şaşırdınız. Genelde (Seo eklentilerinin hemen hepsinde) etiket sayfaları varsayılan olarak noindexlidir. Bu nedenle daha önce index almayan etiketler, şuanda yoast seo olmadığı için index almaya başlamış.

Anahtar kelimede ciddi düşüşlerin nedeni yoast seo'yu sildikten sonra her hangi bir işlem yapmamış olmanızdan kaynaklıdır çok çok yüksek ihtimalle. Nedir bu işlemler derseniz şöyle: Eskiden her sayfanızda bulunan en temel seo gereksinimlerinden olan meta etiketler yok. Meta etiketlerin olmaması, sıralama kaybı yaratmış olmalı.

Php bir yazılım kullanıyorsunuz, hatta WordPress gibi muazzam kolay bir içerik sistemi kullanıyorsunuz. Seo için basitleştirilmiş yöntemleri kullanmamak akıllıca bir karar olmayacaktır. Yinede ben uğraşırım tek tek kodlarla oynar, meta etiketlerimi girerim diyorsanız, şart değil.

Normal şartlarda ben rankmath öneriyorum. Ücretsiz versiyonunun çok daha gelişmiş olması nedeniyle diğerlerinden öne çıkıyor. Ancak sizin durumunuzda eğer veritabanı temizliği yapılmadıysa Yoast yüklemek en akıllıcası olur. Muhtemelen veritabanınızda eski ayarlarınıza kadar tüm bilgiler, etiketler vs vs. hala kayıtlıdır. Verikaybı olmadan, neredeyse hiç uğraşmadan tüm eski ayarlara hızlıca ulaşabilirsiniz diye düşünüyorum. Kısacası yoast kurabilirsiniz.

Üstadım gerçekten emek verip yazmışsınız çok teşekkür ederim açıklayıcı bilgiler için. Malum konuyu açalı biraz zaman geçtiği için haliyle bazı değişiklikler yaptım. Hatta son olarak hosting firmama ticket attım bu gece saat 03:00 da geri yükleme yapmaları konusunda ama yanlış anlayıp geri yüklemeyi başlattıkları için sitem yaklaşık iki saattir kapalı durumda. Sizin de önerdiğiniz gibi eski haline dönmesi için yoast seo ile devam edip sistemi geri yükleme yoluna gideceğim.
tekrar teşekkürler
webloggi

kişi bu mesajı beğendi.

İf you fight, you won't always win. But if you don't fight, you will always lose.

• Üyelik 23.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 887
  • Beğeniler 189 / 192
  • Ticaret 0, (%0)
Yoast seo'yu geri yüklememe rağmen yine etiket arşivi şeklinde çıkıyor:(

https://resimyukle.org/i/qI8i
https://resimyukle.org/i/qSYq

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
Etiketlere girip düzenleme ayarlarında Yoast Snippet bölümünde bulunan ilk Başlık kısmını kaldırabilir, kendiniz birşey yazabilirsiniz.
Bu arama sonuçlarında istediğinizi verebilir.

https://imgyukle.com/i/vRDhR
hlsbhr

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al