wmaraci reklam

Sitenizi Hızlandırın - %100 Pagespeed

24 Mesajlar 4.359 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

terzi312 terzi312 Wordpress PERFORMANS Kullanıcı
  • Üyelik 08.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 410
  • Beğeniler 7 / 212
  • Ticaret 2, (%100)
Faydalı bulmanıza sevindim. Teşekkürler.
webloggi

kişi bu mesajı beğendi.

uzayperformans.com
wmaraci
reklam

kendinebaksana kendinebaksana WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.10.2020
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek yazar
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 45
  • Beğeniler 4 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
futboldefteri.com sitem için teşekkür ederim. Futbol seven arkadaşlar ziyaret edebilir, haberleri okuyabilir, yorum analiz yapabilir.

ciplakyazar ciplakyazar .com Kullanıcı
  • Üyelik 27.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Satın Alma
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 729
  • Beğeniler 318 / 317
  • Ticaret 0, (%0)

Casoom adlı üyeden alıntı

yilmaz70 Ben de eklentiyi bir deneyip kaldırdım, yazdığım gibi CLS'ye sebep oluyor ve Adsense kullananlar için bir anlamı yok gibi. Reklam yüklenene kadar kullanıcı çoktan sayfayı kaydırmış olur.

Adsense harici siteler için faydalı olabilir sanırım. Emin değilim, bu işin uzmanı değilim açıkçası.

Ben adsense için şu kodu kullanıyorum:

Reklamları lazy load yüklüyor.

Hocamın önerdiği eklenti için ise açıkçası kararsız kaldım. Puanlarda artış oldu ama kullanıcı deneyimi olarak pek fark yok gibi.

<script>
function downloadJSAtOnload() {
var element = document.createElement("script");
element.src = "https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js";
document.body.appendChild(element);
}
if (window.addEventListener)
window.addEventListener("load", downloadJSAtOnload, false);
else if (window.attachEvent)
window.attachEvent("onload", downloadJSAtOnload);
else window.downloadJSAtOnload;
</script>

Ciplakyazar.com | Kişisel Blog ve Öyküler

hlsbhr hlsbhr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Kumaş AR/GE Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 887
  • Beğeniler 189 / 192
  • Ticaret 0, (%0)
Selamlar, videoyu sessizde izleyerek bişeyler yapmaya çalıştım ama wp meteor epey işe yaradı falak wp rocket eklentisini bulamadım. Bu eklenti ücretli olabilir mi?

İf you fight, you won't always win. But if you don't fight, you will always lose.
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

mehmetcalisir mehmetcalisir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek İnternet Hizmetleri
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 11
  • Beğeniler 5 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Şaşırtıcı sonuçlar veriyor gerçekten. Paylaşım için teşekkürler. Adsense amaçlı siteler için biraz daha inceleme süreçleri lazım sanırım :)

MasterYi MasterYi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Mühendis - Youtuber
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 383
  • Beğeniler 78 / 78
  • Ticaret 4, (%100)
bende wp rocet var lisanslı o aktif iken kurdum programı
85 olan hız değeri 61 e düştü normalmi ?

Kişiye ve Firmanıza Özel Hosting,Sunucu Çözümleri

• Üyelik 23.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 887
  • Beğeniler 189 / 192
  • Ticaret 0, (%0)
Google pagespeed %99 mobil ve masaüstü %100 oldu ama gtmetrix değerlerim düştü

İf you fight, you won't always win. But if you don't fight, you will always lose.

terzi312 terzi312 Wordpress PERFORMANS Kullanıcı
  • Üyelik 08.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 410
  • Beğeniler 7 / 212
  • Ticaret 2, (%100)
reklamlardaki gecikmeyi azaltmak için dns-prefetch yöntemiyle erkenden çağırabilirsiniz.
bu şekilde reklam gecikmeleri minimuma inecektir.
header.php içerisindeki head tagları arasına aşağıdaki google reklam dnslerini girmeniz yeterli.

uzayperformans.com

• Üyelik 23.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 887
  • Beğeniler 189 / 192
  • Ticaret 0, (%0)

terzi312 adlı üyeden alıntı

reklamlardaki gecikmeyi azaltmak için dns-prefetch yöntemiyle erkenden çağırabilirsiniz.
bu şekilde reklam gecikmeleri minimuma inecektir.
header.php içerisindeki head tagları arasına aşağıdaki google reklam dnslerini girmeniz yeterli.

Kodları ekledim bakalım nasıl olacak

metbal metbal Tahmin Direktör Kullanıcı
  • Üyelik 25.04.2020
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 113
  • Beğeniler 5 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Ne Gülüyorum :) Ücretsiz Site Hızlandırma Paylaşımlarının Altında senin yorumları okuyarak :) Ödünüz Patlıyor Birileri Ekmeğimizden edecek diye.

yilmaz70 adlı üyeden alıntı

Güzel bir paylaşım olmuş.

Skor her şey demek değildir cümlenize kesinlikle katılıyorum.

Arka planda iyileştirilmesi gereken bir çok detay olabiliyor, bunu da maalesef herkese anlatamıyoruz.

Misal tek bir obje ile ''hile yöntemi'' 100 puan alanlar olabiliyor ve maalesef bu hizmet için ücret alan bir kaç kişiye denk geldim. Peki google amca salak mı? Bunu yer mi? Asla!

Her geçen gün gelişen teknoloji ile birlikte google bizden kullanıcı deneyimi iyi olsun diye açılış hızına dikkat etmemizi öneriyor ve bunu search console da yansıtıyor.

Esasında pagespeed analizinde Önemli Web Verileri değerlendirmesini geçti sonucunu alabiliyorsak puanın bir önemi kalmıyor. İnanın 45 - 50 puan olan bir çok site ''geçti'' sonucu alabiliyor. Ama 100 puan olan bir çok sitede ''geçemedi'' sonucunu alıyor maalesef.

Yani yapılan hızlandırma çalışmasında önemli olan puandan ziyade açılış hızını iyileştirmektir. Bunu yaptığım ve yapacağım çalışmalarda hep belirtirim çalıştığım kişilere.

tolhur eklentisiz optimizasyon takıntısı olanları kesinlikle kaale almıyorum, sana da aynısını tavsiye ederim. Sunucu açısından mutlaka bir cache olmalıdır. Sunucuda yer alan litespeed nginx varnish vs bunlar da bir nevi eklentidir sonuçta :)

Burada önemli olan husus:

Her site için farklı özellikler mevcut olduğundan ''siteye özel'' çalışma yapılmasıdır.

Gelelim paylaşım konusuna;

Ben zamanında çok bilgi paylaştım. Ve her bilgi paylaştığımda bana özelden gelenlere ücretsiz olarak yardımcı oldum. İşimin arasında onlara yardımcı oldum diye de asla pişman olmadım diyemiyorum, işin özü de bu aslında. Şu an hatırladığım 4 kişi benden öğrendiği bazı bilgiler ile bu işin hizmetini vermeye başladılar mesela :)

Ben yabancı kaynakları takip edeceğim, 4 ayrı test sitemde değişik testler yapacağım ( sunucu ve hosting ayrı olmak üzere masraf edeceğim ) bazı eklentilere para ödeyeceğim ve farklı temalar farklı eklentilerde nasıl neticeler alınıyor diye günlerce emek vereceğim ve biri de gelecek benden aldığı bilgi ile bana rakip olacak.. Yok öyle bir dünya.

Yardım alanların arasında bana teşekkür edenler, dua edenler oldu sağolsunlar. Onlara yardımcı olmak bana ancak mutluluk verir.

Ama her geçen gün bencillik üst düzeyde artış gösterdi.

En basiti biri öbür forumda konu açıyor ve ben analiz görsellerini yorum olarak belirtiyorum diye hadsizce, utanmadan bana iftira atıyor! Böyleleri de var işte. BU yüzden artık yorum dahi atmayacağım konulara. Sinirlendim, ilaç aldım ve işlerim aksadı, üstüne beddua ettim diye ben günaha girdim. Ne oldu şimdi? Birileri yanlış algılamasın, bu işler öyle kolay değildir diye yorum attım diye oldu bu. Ve kimse de gelip Yılmaz hoca asla böyle bir şey yapmaz diye konuya gelmedi :)

Neymiş; her koyun kendi bacağından asılırmış.

Bundan böyle paylaşım falan bende bitmiştir arkadaşlar.

Kolay gelsin herkese.

Not: terzi312 bu konuda bu şekilde uzun bir yorumda bulunduğum için sizden özür diliyorum. Konu dışına çıkıldı maalesef. Affola..

www.tahmindirektor.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al