wmaraci reklam
lidertakipci

Şöyle birşey olur mu?

15 Mesajlar 1.792 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

tworhino tworhino Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 42
  • Beğeniler 13 / 4
  • Ticaret 0, (%0)

yakuphoca adlı üyeden alıntı

Sanırım örnek verdiğiniz sitede, üstte yer alan Hot, Trending, Fresh vs. linkleriyle sitedeki içeriğin farklı şekillerde listelenmesinden bahsediyorsunuz.
Bunu yapmak o kadar da zor değil, ancak normal makale siteleri için ne kadar uygun olur onu bilemem.
Şimdi bahsettiğiniz şekilde bir sistem için öncelikle popülerlik neye göre ölçülecek? Okunma sayısı ya da örnek sitedeki puanlama sistemine göre mi?
Siz popüler yazılar ziyaretçiyi karşılaşın demişsiniz ama sitenin ana sayfasının güncelliğini koruması açısından benim tavsiyem önce son yazıların ziyaretçileri karşılaması, üstte yer alan popüler yazılar linkine tıklayınca da popülerliklerine göre yazıları getirmesidir.
Eğer böyle bir şey isterseniz çok basit bir şekilde, bir sayfa şablonu oluşturup, şablon içerisinde yazılar popülerliklerine göre çekilip, uygun şekilde gösterilir. Ardından Popüler Yazılar adında bir sayfa, bu şablonu kullanılarak oluşturulur. Ziyaretçi popüler yazılar linkine tıkladığında aslında bu yazıyı açmış olur.
Yapılacak tek şey index.php'nin kodlarını alıp, sayfa şablonuna dönüştürmek, döngüden önce sıralamayı popülerliğe göre yapmak. Gerisini zaten WordPress halledecektir.

Çok güzel cevap verdiniz öncelikle onun için teşekkür ederim.Ben bir çok yazarın bulunacagı ve insanların yazı ekliyebileceği bir blog tarzı bir site düşünüyorum.Bi yerden sonra görüntü kirliliği olucaktır. o sebeple anasayfada karşılaşılan ilk ekranda iyi ve -misal- gün içinde en cok gösterim alan veya gün icinde en çok like alan postların olması daha sağlıklı olucaktır.

wmaraci
reklam

yakuphoca yakuphoca WP Sever Kullanıcı
  • Üyelik 11.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 212
  • Beğeniler 2 / 51
  • Ticaret 2, (%100)

tworhino adlı üyeden alıntı

Çok güzel cevap verdiniz öncelikle onun için teşekkür ederim.Ben bir çok yazarın bulunacagı ve insanların yazı ekliyebileceği bir blog tarzı bir site düşünüyorum.Bi yerden sonra görüntü kirliliği olucaktır. o sebeple anasayfada karşılaşılan ilk ekranda iyi ve -misal- gün içinde en cok gösterim alan veya gün icinde en çok like alan postların olması daha sağlıklı olucaktır.

İşte problem de o olacak, siteye doğrudan giren kişiler ya da arama motoruyla geldikten sonra "ulan şu sitede başka neler var" deyip, ana sayfayı açtığında ziyaretçi 20-30 yazı görecek, bunlardan bazılarını beğenip, popülerliğini artıracak. Çoğu kişi şu son yazılarda neler var demeyecek çünkü muhtemelen o bölüme geçmeye üşenecek, sonuçta da hep aynı yazılar ana sayfada kalacak.
Gün içinde en çok beğeni alanları belirlemek zor olacaktır, çünkü gün hangi saatte başlayıp, hangi saatte bitecek? Ya gün içinde beğeni alan yazı olmazsa, ana sayfada ne gösterilecek?
İşin hepsinden öte popülerlik değişken olacağı için cache eklentisi kullanamayabilirsiniz, bu da olasi hit artışlarında sıkıntı yaratabilir.
Eğer içeriğin yoğun olacağı, ileride ziyaretçi sayısını artacağını düşünüyorsanız, bahsettiğiniz tarz bir sistemi şahsen ben tavsiye etmiyorum.

Bilişim Teknolojileri Hayatım
http://www.yakuphoca.com

• Üyelik 03.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 42
  • Beğeniler 13 / 4
  • Ticaret 0, (%0)

yakuphoca adlı üyeden alıntı

İşte problem de o olacak, siteye doğrudan giren kişiler ya da arama motoruyla geldikten sonra "ulan şu sitede başka neler var" deyip, ana sayfayı açtığında ziyaretçi 20-30 yazı görecek, bunlardan bazılarını beğenip, popülerliğini artıracak. Çoğu kişi şu son yazılarda neler var demeyecek çünkü muhtemelen o bölüme geçmeye üşenecek, sonuçta da hep aynı yazılar ana sayfada kalacak.
Gün içinde en çok beğeni alanları belirlemek zor olacaktır, çünkü gün hangi saatte başlayıp, hangi saatte bitecek? Ya gün içinde beğeni alan yazı olmazsa, ana sayfada ne gösterilecek?
İşin hepsinden öte popülerlik değişken olacağı için cache eklentisi kullanamayabilirsiniz, bu da olasi hit artışlarında sıkıntı yaratabilir.
Eğer içeriğin yoğun olacağı, ileride ziyaretçi sayısını artacağını düşünüyorsanız, bahsettiğiniz tarz bir sistemi şahsen ben tavsiye etmiyorum.

Haklısınız sanırım.Aydınlattığınız için çok teşekkürler.Hiç bu açıdan düşünmemiştim.

umittopcan umittopcan Tanıtım Yazısı ve Grafik Kullanıcı
  • Üyelik 24.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Operatör
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ü** T**
  • Mesajlar 698
  • Beğeniler 34 / 123
  • Ticaret 39, (%100)
anarschi2nin ki gibimi istiyorsunuz hocam ?

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 03.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 42
  • Beğeniler 13 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
daha çok "bobiler" "9gag" gibi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al