wmaraci reklam

Subdomain yardım

5 Mesajlar 487 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

SodexeDomain SodexeDomain WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Banka
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ş** B**
  • Mesajlar 204
  • Beğeniler 13 / 13
  • Ticaret 6, (%100)
Merhaba Bir kaç sorum olacak sizlere. Değerli yanıtlarınızı beklemekteyim.

Wordpress tabanlı bir hosting kullanıyorum.

Sitemin ana amacı Resmi olarak firmamı tanıtmak. Fakat ana menüye Shop adında bir sayfa ekledim. Tema olarak uygun olmadığı için Bunu Sub domain olarak yapabilir miyim?

örneğin shop.xxxx.com.

Bu şekilde olduğu zaman subdomaine nasıl istedğim temayı kuracağım. Ayrı bir hosting mi almam gerekiyor?

wmaraci
reklam

drmd drmd WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 441
  • Beğeniler 125 / 133
  • Ticaret 0, (%0)
Subdomain kurulumu sonrasında wordpress kurabilirsiniz. Subdomaini ayrı bir alan olarak düşünebilirsiniz. Ana domain gibi bağımsızdır. Cpanel üzerinden subdomaini oluşturun. Sonra da wordpress kurun. Sanki yeni bir domain almış gibi işlemlere devam edilmektedir. Ayrı hosting gerekmiyor
LocalSeo

kişi bu mesajı beğendi.

Yazı ağırlık tema arıyorsanız PM.

• Üyelik 23.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Banka
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ş** B**
  • Mesajlar 204
  • Beğeniler 13 / 13
  • Ticaret 6, (%100)
drmd Teşekkürler

Lions Lions WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web-Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 1027
  • Beğeniler 366 / 534
  • Ticaret 5, (%100)
drmd'in dediği gibi yapabilirsiniz fakat şöyle bir sorunla karşılaşabilirsiniz örneğin siz xxxx.domain.com diye bir sub domain açtınız. Buraya yeni bir wordpress kurduğunuz zaman veritabanında kendi wp-posts, wp-postmeta gibi alanlar oluşturmaya çalışacaktır bu yüzden ayrıca bir veritabanı da bu subdomain için açmanız gerekecek. O zamanda örneğin ben kullanıcı olarak girdim, üyelik açtım sonra sub domaine gidip ürün eklediğimde, benim üyeliğim açık olmayacak çünkü aslında başka bir siteye gitmiş gibi olacak. Bu durumun önüne geçmek için ister tek bir veritabanı kullanmayı deneyin (dediğim çakışma sorunları olabilir) ister sitede üyelik sistemi varsa hem üyelikleri hem ürün satışını shop subdomaininin veritabanında tutun. Birisi siteye girip üye ol veya ürün al derse shop domainine yönlenip üyeliğini orada açsın.

PHP bilginizin yeterli olmadığını var sayarak bu tavsiyeleri veriyorum. Eğer PHP bilginiz iyiyse o zaman zaten üyelikler için ayrı bir veritabanı açıp üye panelleri yahut ürün vb. şeyleri hem ana domaine hem de subdomaine çekebilirsiniz.

Eğer bunların hiç birisiyle uğraşamam derseniz temanızı değiştirin :) Themeforest'da Wordpress Woocommerce diye aratarak e-ticaret uyumlu güzel temalar bulabilirsiniz.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 23.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Banka
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ş** B**
  • Mesajlar 204
  • Beğeniler 13 / 13
  • Ticaret 6, (%100)
Lions Hocam çok teşekkür ederim öncellikle

Natro wordpress Xs paketi kullanıyorum. Destek bölümünden de irtibata geçtim. Sınırsız paketlerden birini kullanmam gerekiyormuş. Sitemi bu paketlerden birine taşıyıp subdomaini de aynı taban içerisinde açtığımda bir problem olmayacaktır. dediğiniz gibi. Çünkü ana resmi sayfadan satış olmayacak. subdomain üzerinde ki üyelikle girilen linkden satış yapacağım.

Tabi dediğiniz ihtimalleri de düşünüyorum. Ama bir hata yaptım 8 aydır kullandığım temanın prosunu dün satın aldım. daha iyi eticaret temalarına bakabilirdim. İşte bu yüzden eticaret temasını subdomain üzerinden deneyeceğim.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al