Kullananlar bilir, W3 Total Cache ile Post Views eklentisi ne yazık ki uyumsuz. W3 Total Cache etkin olduğunda Post Views artık düzgün sayamıyor. Sorunun kaynağı W3 Total Cache veritabanı önbellekleme (Database Cache) etkin olduğunda, belirlenen süre içinde bütün istekleri önbellekten sunması. Post Views eklentisi bu yüzden yeni okuma olup olmadığını anlayamıyor. Yani 180 saniyeye ayarlanmışsa database cache, bu süre içinde sayfa binlerce kez bile okunsa tüm istekler 1 okunma kabul ediliyor. 180 saniye sonra tampon bellek boşalınca yeniden bu süre başlıyor.

WMaracı üyesi olup aynı sorundan muzdarip olanlar için çözüm yolunu sunayım. Wordpress'in İngilizce forumunda buldum çözümü. W3 Total Cache’in database kısmında “Ignored query stems” diye bir bölüm var. Oraya wordpress veritabanı ekiniz+postmeta tablosunu ekliyorsunuz. Mesela benim sitemin veritabanı ön eki yavuz, oraya yavuz_postmeta ekliyorum. Artık yalnızca bu sorguyu önbellekten vermeyeceğinden sorun çözülüyor ve Post Views eklentisi düzgün çalışıyor.