wmaraci reklam

woocommerce kategorilere eklenen ürünlerin yayınlanma sorunu hakkında

4 Mesajlar 907 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Sherpa Sherpa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek İşsiz
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 2
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba;

Ücretli bir wordpress teması aldım ve siteme kurulumunu yaptım. E-ticaret sitesi olmasını istediğim için "Woocommerce" eklentisini belirttiğiniz şekilde kurdum. Temanın demosunu tasarım için yükledim ve daha sonra temadaki tüm ürünleri, sayfaları, yazıları, kategorileri sildim çünkü tamamen kendi ihtiyacıma göre düzenlemek istedim. Bu adımdan sonra şöyle yaptım. Kendi ihtiyaçlarıma göre admin panelinden "Posts > Categories diyerek ihtiyaç duyduğum kategorileri ekledim ve daha sonra görünüm bölümünün altındaki "menü" ayar yerinden eklediğim kategorileri hiyerarşik olarak oluşturduğum yeni bir menüye ekledim. siteme döndüğümde sorunsuzca menüyü görebiliyor ve kategoriler arasında gezebiliyordum. Ürün eklemek istediğimde ise şöyle bir sorunla karşılaşıyorum. Woocommerce eklentisinden ürün eklediğimde temanın Posts > Categories bölümüne eklediğim kategorileri seçemiyorum.​ Farklı bir kategori ekleyip seçmem gerekiyor. Bu durumda da eklediğim ürünlere menülerdeki kategorilerden gerekli yerleri seçerek gittiğimde ürünüm görünmüyor. Woocommerce ile eklediğim ürün sadece site içi arama yaptığımda çıkıyor. Anladığım kadarıyla -yanlış olabilir- "Posts" başlığı altındaki kategoriler ile "Product" başlığı altındaki kategoriler birbirinden bağımsız. "Product" başlığı altındaki kategorilerle menü oluşturamadığım için eklediğim ürünleri site içinde "Search" etmeden bulamıyorum. Bu sorunumla ilgili detaylı açıklama yapabilirseniz çok memnun olurum gerçekten. Durumumu tam olarak ifade etmek adına yaptığım tüm adımları açıkladım.

Teşekkür ederim.

wmaraci
reklam

wpuzman wpuzman WordPress Developer Kullanıcı
  • Üyelik 13.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad B** M**
  • Mesajlar 2773
  • Beğeniler 293 / 949
  • Ticaret 33, (%100)
Woocommerce kategorisi eklemek için wp-admin->ürünler->kategoriler kısmından eklemeniz gerekiyor.

darkknightt darkknightt WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** C**
  • Mesajlar 1132
  • Beğeniler 72 / 318
  • Ticaret 1, (%100)
sanırım sorun Posts > Categories kısmından kaynaklanıyor, bilimokur'un dediği gibi ürünler altından açılmalı kategoriler.

Sherpa Sherpa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek İşsiz
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 2
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Çok teşekkür ederim ilginiz için. Sorunu çözdüm sonunda. benim gibi sorun yaşayanlar için çözümü açıklayayım.

*Görünüm > Menü bölümüne gidiyorsunuz.
*Burda sayfa scrollu en üste çekin. Wordpress kullanıcı adınızın altında ekran seçenekleri yazan yere tıklayıp gerekli seçeneklerin açılmasını sağlayın. Açılan seçeneklerden ürün kategorilerini de seçin.

Günlerdir bu sorunun çözümünü arıyordum. Umarım benden başka sorun yaşayanlara da faydalı olur çözüm.

Herkese çok teşekkür ederim.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al