wmaraci reklam

Word Press te resim sorunu

7 Mesajlar 684 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

g4rdi g4rdi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek turizm
  • Konum Nevşehir
  • Ad Soyad F** G**
  • Mesajlar 96
  • Beğeniler 18 / 20
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar,
Siteme resimleri ortam ekle bölümü ile yapıyorum ve site hızını yükseltmeyi düşünüyorum.Bunun hakkında fikirlere ihtiyacım var .Yapmak istediğim şey sitenin hızlı açılması ve resimlerimin google tarafından indexlenmesi.Siteme resim eklerker hızlıresim gibi sitelere resmi yükleyip url den siteme göstersem mi daha hızlı bir sitem olur yoksa normal şekilde word press in içine mi eklemeye devam etsem olur? Lütfen bir bilginiz yada bir makale varsa bunun hakkında link atınız makale ingilizce de olabilir.Şimdiden Teşekkür ederim

sosyalmecra.org
wmaraci
reklam

Eretek Eretek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Sistem Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** B**
  • Mesajlar 127
  • Beğeniler 4 / 32
  • Ticaret 0, (%0)
grafik dosyalarını sitene yüklemeden önce kraken.io veya smush.it gibi sitelerde sıkıştırıp yüklersen grafik dosya boyutlarında cinsine göre %80'lere varan azalmalar olur.

Eğer sunucunda gerekli grafik sıkıştırma bileşenleri kuruluysa ewww image optimizer isimli eklentiyi kurup bunu otomatik de yapabilirsin. (aylık 5 liralık hosting kullanıyorsan, büyük olasılıkla sunucun desteklemiyordur.)

• Üyelik 26.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek turizm
  • Konum Nevşehir
  • Ad Soyad F** G**
  • Mesajlar 96
  • Beğeniler 18 / 20
  • Ticaret 0, (%0)
ne yaptıysam olmadı. resimleri büyük yükleyince uyarı ortadan kalkıyor. aylık 5 liralık kullanmıyorum bu arada.

sosyalmecra.org

MertBalci MertBalci WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek .
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 2345
  • Beğeniler 758 / 757
  • Ticaret 434, (%100)
Resimleri başka yerlere yüklerseniz hızınız yükselmez aksine düşer, onun yerine CDN servislerini araştırın işinize yarayacaktır.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Eretek Eretek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Sistem Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** B**
  • Mesajlar 127
  • Beğeniler 4 / 32
  • Ticaret 0, (%0)

g4rdi adlı üyeden alıntı

ne yaptıysam olmadı. resimleri büyük yükleyince uyarı ortadan kalkıyor. aylık 5 liralık kullanmıyorum bu arada.

yazdım ne yapman gerektiğini. uygulaman yeterli olacaktır.

yasinatagun yasinatagun Webtisyen.com Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek WordPress Dev.
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 456
  • Beğeniler 117 / 95
  • Ticaret 0, (%0)
Öncelikle wordpress ile kurulduysa sitene Smush.It eklentisini indir. Bu resimlerin boyutlarının düşmesini sağlayacaktır. Bunun yanında resimlerinin tanımlama bölümlerine alt bölümlerine açıklamalar gir. Google daha hızlı bulacaktır ve seo adına etkilidir. Ve son olarak, eğer resim boyutu anlamında çok iyi sonuçlar almak istiyorsan internetten " Caesium " programını indir. Bu programda image quality bölümünden %80 yap ve siteye koymadan önce resimlerinin boyutlarını resimleri bozmadan indir. Benim sitem olan WPokulu.com'DA ben bu iki sölediğim eklenti ve programı kullanıyorum. Site açılış hızım çok fazla eklenti kullanmama rağmen 2 saniye.

• Üyelik 26.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek turizm
  • Konum Nevşehir
  • Ad Soyad F** G**
  • Mesajlar 96
  • Beğeniler 18 / 20
  • Ticaret 0, (%0)
arkadaşlar herkese teşekkür ederim. incelemeler sonucunda optimize olmayan bütün resimlerin küçük ölçekli olduğunu gördüm. en düşük 1024x768 px resim yüklediğimde herhangi bir sorun görünmemekte. sanırım kaynağını buldum.
yasinatagun

kişi bu mesajı beğendi.

sosyalmecra.org
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al