wmaraci reklam

Wordpress /en /ar kurulumuyla Çoklu Dil Desteği Permalink (Kalıcı bağlantı )Hatası

5 Mesajlar 719 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

yelkovan yelkovan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Ziraat Mühendisi
  • Konum Konya
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 417
  • Beğeniler 65 / 65
  • Ticaret 14, (%100)
Merhaba arkadaşlar,
Çoklu dil desteği için /en ve /ar ve türkçeyi de ornek. com/ şeklinde 3 ayrı site oluşturdum. Örneğin Türkçe site içerisinde İngilizce için tıklandığında ornek. com/en 'ye gidiyor. Arapça içinde aynı şekilde ornek .com/ar 'ye. Lakin bir sorun var, /en ve /ar yani İngilizce Arapça sitelerde kalıcı bağlantı için yalnızca Plain/düz uzantıyı kullanırsam siteler çalışıyor, /%postname% uzantısını kullandığımda siteler iptal, çalışmıyor. .htaccess ayarları, varsayılan websitesi adresi gibi birçok yeri kontrol ettim. Bir türlü çözemedim, ornek. com/en/contact yazdığımda kalıcı bağlantı ayarı %postname% iken türkçe olan ornek. com/ 'a atıyor ve aradığınız bulunamadı sayfası çıkıyor (türkçe sayfada).

Fikirlerinize ihtiyacım var, daha önce başına gelen, önerisi olan varsa yardımcı olur musunuz arkadaşlar?

İyi çalışmalar,

wmaraci
reklam

webloggi webloggi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web & Medya
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** H**
  • Mesajlar 2165
  • Beğeniler 925 / 926
  • Ticaret 12, (%100)
Benzer bir sorun yaşamıştım. Permalink Manager Lite eklentisi ile sorunu girdermistim. Bir deneyin hocam
yelkovan

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 26.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 417
  • Beğeniler 65 / 65
  • Ticaret 14, (%100)

tolhur adlı üyeden alıntı

Benzer bir sorun yaşamıştım. Permalink Manager Lite eklentisi ile sorunu girdermistim. Bir deneyin hocam

Bir yanlışlık buldum tolhur eğer çözülürse paylaşacağım. Başka sorun yaşayan olursa diye. Teşekkürler yardımın için.
webloggi

kişi bu mesajı beğendi.

webloggi webloggi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web & Medya
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** H**
  • Mesajlar 2165
  • Beğeniler 925 / 926
  • Ticaret 12, (%100)
Ben benzer sorunu multisite de yaşadım. Zorunlu olarak makale öncesine /blog eki ekliyordu

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 26.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 417
  • Beğeniler 65 / 65
  • Ticaret 14, (%100)

tolhur adlı üyeden alıntı

Ben benzer sorunu multisite de yaşadım. Zorunlu olarak makale öncesine /blog eki ekliyordu

en..domain..com
ar..domain..com

şeklinde subdomain açtım sorunsuz çalışıyor. Diğeri olmadı. Bulduğum sorun şuydu, Plesk panel üzerinde otomatik kurulum yaparken otomatik oluşturulan mevcut Table prefix wp_xxx yerine xx_xxx farklı bir tablo uzantılı oluşturmuş. Ancak onu düzeltmeme rağmen olmadı. Subdomain oluşturup çözdüm, bilgi veriyim istedim.

İyi çalışmalar

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al