wmaraci reklam
lidertakipci

Wordpress Ask.Fm Teması - Ön Araştırma ve Beta Sürümü

15 Mesajlar 1.866 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

wordpress forum wordpress forum Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Wordpress Uzmanı
  • Konum Adana
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 57
  • Beğeniler 24 / 9
  • Ticaret 1, (%100)
Yakın zamandaki bir projemi sizler ile paylaşmak istiyorum. Yine ve her zaman wordpress'i tercih ediyorum uçuk projeler için çünkü, her zaman istediğim kalıba sokabiliyorum. Ask.Fm projesi de bunlardan birisi.

Bir kaç gün sonra beta olarak yayınlayacağım bu temanın genel özellikleri;

Görünüm ve benzerlik ask.fm ama alt yapı olarak wordpress'i kullanıyor. Diyeceksiniz ki wordpress bir blog sistemi. Evet ama, bizler wordpress'i gerekli php kod yardımları ile istenilen şekle sokuyoruz.

**Tüm ask.fm tasarımsal kodlamaları kalmaktadır böylece kendinizi wordpress'te hissetmeyeceksiniz

**Tüm üyeler wordpress veritabanına kaydedilir

**Anonim soru sorma, anonim soruyu soranın ip'sini engelleme ve böylece aynı ip'den rahatsız edilmeme. Ve engellenen kişiye kullanıcı engel sayfasında not bırakabilme her engellenen kişiye özel not bırakma. Mesela xy şahsını engelledik bu şahısa bir de ufak süprimiz olarak not bırakıyoruz "beni rahat bırak artık seni şikayet ederim" tarzında :) Aynı şey açık kimliğimiz ile yaptığımız durumda da geçerli bu sefer ip'miz değil kullanıcı adımız mimlenmiş oluyor... Böylece xy kullanıcıya bir daha asla ulaşamıyoruz.

**Sorulara ister fotoğraflı ister normal isterseniz videolu olarak yanıt verebilirsiniz. Kameralı yanıt için hiçbir ek sunucu gereksinimine gerek yoktur. Videolar anlaşmalı olduğumuz bir sunucuya sanal ortamda kayıt edilip daha sonra kayıt bittikten sonra sunucuya bu video hızlıca aktarılır. Böylece bu hizmeti yapabilmeniz için ekstra sunucu parası ödemenize gerek yoktur. Video kayıt süresi 2 dakikadır ve maximum kayıt yükü: 500 kb veya 1 mb arasındadır. Bu da kameranın kalitesine göre değişmektedir...

**Profil resmini kameradan çekip kaydedebilme

**Popüler kişiler, akışlar, akış listesi sadece takip ettiğimiz kişiler ile sınırlı

**profil ayarları bölümü yine ask.fm deki olduğu gibi klasik

**Kendi alanımızda yine en en çok beğeni alan sorularımızı sıralama tüm sorularımız ve ekstra olarak bizi kim takip ediyor onların listesine ulaşma...

**ve ekstra olarak hediye özelliğini unutmadık artık hediye dükkanından kategoriye göre hediyeni seçip kişiye gönderebilirsiniz... kişi bunu isterse kendi profilinde paylaşır isterse sadece kendisinin görebileceği alınan hediyeler bölümünde saklayabilir veya silebilir...

** bir güzel özellik ise anlık online üyeleri görebilir onlar ile temas kurabilirsiniz...

**ekstra bir özellik ise kendimizi takip eden kişilere özel mesaj atabiliriz birisine mesaj atmamız için öncelikle mesaj atacağımız kişinin bizi takip ediyor olması gerekir.. bu da twitter'dan ask.fm'e transfer olan özellik :)

Sayamadığımız daha nice ince özellikleri bir 1 hafta içerisinde beta çalışması ile duyuracağım. Şimdiden görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim...

wmaraci
reklam

Mertcan Mertcan Hayat kısa, kuşlar uçuyor Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yatırım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 5426
  • Beğeniler 39 / 1529
  • Ticaret 38, (%100)
Çok iyi olur gerçekten. Bir an önce canlı canlı incelemek istiyorum çok merak ettim :)

Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur.

• Üyelik 24.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Konum Adana
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 57
  • Beğeniler 24 / 9
  • Ticaret 1, (%100)

Mertcan adlı üyeden alıntı

Çok iyi olur gerçekten. Bir an önce canlı canlı incelemek istiyorum çok merak ettim :)

teşekkürler desteğiniz için :) bir an önce de bitirilmek için çalışılıyor :)

Mycity Mycity WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Mesajlar 23
  • Beğeniler 4 / 0
  • Ticaret 2, (%100)
Edit:

wmaraci
wmaraci

MehmetGUMUS3 MehmetGUMUS3 . Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 757
  • Beğeniler 283 / 200
  • Ticaret 12, (%100)

hocam lütfen yorumlarınıza dikkat eder misiniz ?

Teamtofas.com

• Üyelik 05.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Mesajlar 23
  • Beğeniler 4 / 0
  • Ticaret 2, (%100)

noktanoktam adlı üyeden alıntı

hocam lütfen yorumlarınıza dikkat eder misiniz ?

Edit:

MehmetGUMUS3 MehmetGUMUS3 . Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 757
  • Beğeniler 283 / 200
  • Ticaret 12, (%100)

Mycity adlı üyeden alıntı

Sana bunu yazmanı söyleyene söyle hocam.

Bu adamın yaptığı resmen serefsizlik. adamın ürünleri satcaz diye anlaştık bütün satış işlemleri müşteri muhattabı filan kendisi sadece işini yapıcak parasını alıcaktı ancak 12 tane sipariş aldım ve bu elemana ulaşamıyorum bu siparişler gün gün değişti adam ortada yok aile ile problem var v.s dedi sonra hallettim dedi ancak telefonu kapalı ve kendisi yüzünden satışları gerçekleştiremedim nedeni sen birşeye para ödediğin zaman ki bu wp ise hemen kurulsun istersin ancak ben bu arkadaşa 4 gündür ulşamıyorum. Nokta. Tekrar söylüyorum Allahından bulsun

hocam bana bunu yazmamı söyleyen biri olmadı. forumda şikayetim var bölümü var oraya konu açarsanız sizin için daha yararlı olacaktır diye düşünüyorum.

Teamtofas.com

• Üyelik 05.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Mesajlar 23
  • Beğeniler 4 / 0
  • Ticaret 2, (%100)

noktanoktam adlı üyeden alıntı

hocam bana bunu yazmamı söyleyen biri olmadı. forumda şikayetim var bölümü var oraya konu açarsanız sizin için daha yararlı olacaktır diye düşünüyorum.

Haklısınız çok kızgınım şuan sonra yaparım onu

• Üyelik 24.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Konum Adana
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 57
  • Beğeniler 24 / 9
  • Ticaret 1, (%100)

Mycity adlı üyeden alıntı

Haklısınız çok kızgınım şuan sonra yaparım onu

ben senden para mı aldım söz mü verdim yok. gelip de bana burdan allah'ından bul diyemezsin hakan kardeş... biraz laflara dikkat et gerekli açıklamayı pm attım

JackkerL JackkerL WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 1868
  • Beğeniler 219 / 526
  • Ticaret 16, (%100)
birşeyler olmuş ama hiçbirşey anlamadım,bari anlaşılır kavga edin.

Bu arada,verilen cevapları beğenme sistemi yap.Bunada "alkış" de.Mesela ben bir soruyu,ilginç,komik,şakacı bir cevap vermişsen "alkışla" yazısına tıklayarak insanlar beğenmiş olsun.Profil kısmında "alkışlanma" şeklinde bir kısım olabilir.

Alkış deyince akla gelirsiniz,tweet deyince twitter,beğen deyince facebook geliyorsa,alkış dendiği zaman siz geleceksiniz akıllara.Böyle şeyler önemli,yapıp yapmamak size kalmış..

Bu arada,türk projelerini sonuna kadar destekliyorum.Sistem açıldığı an mesaj atarsanız /onur kullanıcı adını kapmak isterim :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al