wmaraci reklam

Wordpress Banner Eklemek Ve Yönetmek

2 Mesajlar 519 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Rhymex212 Rhymex212 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Fahri Webmaster
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ç** Ö**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 5 / 26
  • Ticaret 6, (%100)
Herkese merhaba.
Uzun zamandır aklıma takılan bir konu var. Yardımcı olabilecek birileri varsa çok sevinirim.

Sitemin ana sayfasında, kategori sayfalarında ve makale sayfalarında reklam alanları belirleyip, bu belirlediğim alanlara kendi istediğim bannerları yerleştirmek istiyorum (forumdaki reklam alanları gibi).
Bu işlemi de manuel olarak değil bir kontrol paneli üzerinden yapmak istiyorum.

Örneklendirecek olursak eğer, diyelim ki zayıflama ve beslenme üzerine bir sitem var. Kaliteli ve özgün içerik üretiyorum. Site belli bir hit seviyesine ulaştıktan sonra bir diyetisyenin reklamını alacağım.
Hangi banner ne kadar tıklandı vs gibi raporlamaları da almak istiyorum.
Hatta mümkünse bannerları kategori bazlı olarak ekleyebileyim.
Mesela beslenme kategorisindeki içeriklerde diyetisyenin reklamı çıkarken, sağlık kategorisindeki içeriklerde oraya uygun olarak almış olduğum başka bir reklam çıksın.

Aslında yapmak istediğim şey çok geleneksel bir şey. AdSense vb reklam ağları yokken, web siteleri bu şekilde reklam yayınlıyordu. Günümüzde forumlar ve portallar halen bu şekilde çalışmakta.
Bunu Wordpress üzerinde yapmak istiyorum. Hali hazırda bunu yapabileceğim bir eklenti var mı? yoksa özel olarak eklenti mi yazdırmam gerekir?

İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

wmaraci
reklam

KursunKalemm KursunKalemm WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Webmaster, Blogger
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad G** İ**
  • Mesajlar 487
  • Beğeniler 90 / 255
  • Ticaret 21, (%100)
Ad Inserter eklentisini kullanabilirsiniz. Ücretsiz versiyonunda saydıklarınızın çoğunu yapabilirsiniz. Yalnız hangi reklama ne kadar tıklanmış gibi istatistikler için ücretli sürümü edinmeniz gerekiyor.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al