freelance iş ilanları

WordPress Başlık Yanına Google ile Ara Butonu

2 Mesajlar 2.754 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Haydut Haydut Ali Kemal Akçay Kullanıcı
  • Üyelik 23.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 142
  • Beğeniler 5 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Önceki yıllardaki bloğumda kullandığım ve optimizasyon açısından çok önemli olan Başlıkların yanına Google’da ara butonu yerleşimi için biraz araştırma yaptım, onlarca site gezdim fakat hiç birinde kayda değer bir anlatım bulamadım. Genellikle seo sitelerinde yahut çok hitli sitelerde görebileceğiniz bu buton ile Google de başlığın aratılması hem indeksin çabuk olmasını kolaylaştırıyor hemde dolaylı yoldan organik hitinizi artırıyor.

Peki nasıl yapılacak bu buton?

Bir çok kişi tarafından anlatılmış aslında yada kodlar verilmiş ama hepsini seferlerce denememe rağmen işe yarar bir sonuç elde edemedim. Hatta hepsinin üzerinde oynamalar yaptım, Googledan araştırdım falan ama yok. Olmadı dedim ben kendim hallederim bu işi. Bir kod yazdım ve çalıştı. Unutmadan ekleyeyim, bir kaç kodda hatta bir çoğunda başlığı ya yanlış tanımlıyordu, yada tanımlanan başlık eksik oluyordu mesela WordPress Kitabı adlı başlıkta başlığı WordPress olarak aratıyordu bu da bir sonuç sağlamıyordu.

Sitemin Neresine Eklemeliyim?

Öncelikle WordPress sitemizin yönetici(admin) paneline giriyoruz ve Görünüm > Editör den Ana İndeks Şablonu yani index.php’yi buluyoruz. Burası sitemizin anasayfasının temel özelliklerinin bulunduğu yer. Burada bulmak istediğimiz şey, Google butonunu koymak için, başlığımızın sağ tarafı yada isteğe bağlı olarak üstü. Bunu bulmak öyle zor bir şey değil orada bulunacak kodlar hemen hemen bellidir. En basit yöntemle

ile başlayıp

ile biten yada

ile başlayıp

ile biten yer sitemizdeki yazıların başlıklarının bulunduğu yerdir.

Birazdan vereceğim kodu buraya eklersek eğer isteğimiz karşılanmış olacaktır. Eğer başlığın hemen yanında olmasını istiyorsak yada başlığı kapatma kodundan önce koymalıyız. Yok ben altında istiyorum diyorsak bu kodlardan hangisi sitemizde mevcutsa o koddan sonra Google Arama kodumuzu eklememiz gerekiyor.

Ee Bunun Eklentisi Yok mu Niye Bunu Kullanalım ki?

Elbette bir çok şeyin olduğu gibi bununda eklentisi piyasada bulunuyor; fakat bir wordpress sitede ne kadar fazla eklenti yüklüyse o websitesinin performansı o derece düşüktür. Çünkü her eklenti Cpu kullanımını artıracağı için sitenin açılışı yavaşlar.
Kodu Alalım

Buyrun kod bu. Anlamadığınız yada takıldığınız bir yer olursa yardımcı olmaya çalışırım.

Sonuç:

Bu yazı Ali Kemal Akçay tarafından hazırlanmıştır. Kaynak göstermeden kopyalanmamasını rica ederim.

Kaynak: Haydut.net

wmaraci
reklam

Obscurty Obscurty WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Yazar
  • Konum Isparta
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 8
  • Beğeniler 2 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Bir 2011 konusunu hortlatmış olduk ancak ben de tam olarak bunu arıyordum. Bazı aramalarımda sonuçlara baktığım zaman (bazı film sitelerinde ve hatta forumlarda) bu olayın olduğunu gördüm. 2016 seo şartları için bu durum geçerli mi? fayda sağlıyor mu gerçekten?

Edit: Ayrıca bu işi yapan bir eklenti var ise adını söylemeniz mümkün mü?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al