wmaraci reklam
lidertakipci

Wordpress CPU Sorunu

18 Mesajlar 2.070 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

stgykrky stgykrky WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 6
  • Beğeniler 6 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar bilmediğim bir nedenden dolayı sitem yavaş çalışıyor. Wordpress, database ve kod gibi alanlarda profesyonel olmadığım için bu sorunu bir türlü çözemiyorum.

İntenette CPU sorununa ilişkin 15 gündür araştırma yaptım fakat kesin bir çözüm bulamadım.

Size sorum,
Wordpress'i sıfırdan kurup, sıfırdan database oluşturup bilgileri yeniden düzenlemem Index problemi yaratır mı?

Google ve Yandex sıkıntı çıkarır mı? Hitlerim düşer mi?

Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

wmaraci
reklam

hosunn hosunn Kendin Ol Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek IT Administrator
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 476
  • Beğeniler 33 / 67
  • Ticaret 13, (%100)
wordpress optimizasyon yaptırmanız yararınıza olur sıfırdan kurulum etkiler index durumunuzu.
stgykrky

kişi bu mesajı beğendi.

RadiKaL RadiKaL WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Çiftçi
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 1304
  • Beğeniler 281 / 398
  • Ticaret 8, (%100)
Bu aralar aynı sıkıntı bende de var. İçerek girmiyorum hit yok nasıl oluyor cpu sorunu yaşıyorum anlamıyorum. Hosta mesaj attım sorun sizde diyorlar. Bence hostla kaynaklı sorun yaşıyorsundur sende benim gibi.
stgykrky

kişi bu mesajı beğendi.

lordex lordex LO LE Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ögrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 1127
  • Beğeniler 67 / 135
  • Ticaret 14, (%100)

hosunn adlı üyeden alıntı

wordpress optimizasyon yaptırmanız yararınıza olur sıfırdan kurulum etkiler index durumunuzu.

optımızasyon nasıl yapabılırız?

RadiKaL adlı üyeden alıntı

Bu aralar aynı sıkıntı bende de var. İçerek girmiyorum hit yok nasıl oluyor cpu sorunu yaşıyorum anlamıyorum. Hosta mesaj attım sorun sizde diyorlar. Bence hostla kaynaklı sorun yaşıyorsundur sende benim gibi.

aynısı bende de var :@ forumda aglıyorum 2 gundur.

wmaraci
wmaraci

RadiKaL RadiKaL WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Çiftçi
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 1304
  • Beğeniler 281 / 398
  • Ticaret 8, (%100)
Hocam tema değişmedim içerik girmedim sitelerde bir hit artışı yok. 1 sn açılan sitelerim 7 saniyede açılır oldu. Host değişip deneyeceğim artık.

• Üyelik 26.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 6
  • Beğeniler 6 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Turhost Bayii Paketine sahibim, diğer web sitelerimde herhangi bir sorunla karşılaşmıyorum. Ziyaretçi yoğunluğundan ya da sunucudan kaynaklandığını düşünmüyorum.

Sayın Hosunn

Dediğiniz gibi optimizasyon yapılması gerekiyor ancak şuan için maddi sorun yaşadığımdan acaba bu yolla kendim çözebilir miyim diye düşündüm. :)

Sanırım çözemeyeceğim.

hosunn hosunn Kendin Ol Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek IT Administrator
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 476
  • Beğeniler 33 / 67
  • Ticaret 13, (%100)

stgykrky adlı üyeden alıntı

Turhost Bayii Paketine sahibim, diğer web sitelerimde herhangi bir sorunla karşılaşmıyorum. Ziyaretçi yoğunluğundan ya da sunucudan kaynaklandığını düşünmüyorum.

Sayın Hosunn

Dediğiniz gibi optimizasyon yapılması gerekiyor ancak şuan için maddi sorun yaşadığımdan acaba bu yolla kendim çözebilir miyim diye düşündüm. :)

Sanırım çözemeyeceğim.

İndex kaybı yaşanır dediğiniz şekilde yaparsanız.

RadiKaL adlı üyeden alıntı

Hocam tema değişmedim içerik girmedim sitelerde bir hit artışı yok. 1 sn açılan sitelerim 7 saniyede açılır oldu. Host değişip deneyeceğim artık.

Hosting firmanız ile alakalı olduğunu sanmıyorum büyük ihtimal ile optimizasyon veya eklentiler, tema kaynaklı sorun var.

Ek Olarak:

lordex adlı üyeden alıntı

optımızasyon nasıl yapabılırız?

Optimizasyon için google'de araştırma yapın fakat bilginiz yoksa hiç ellemeyin ücretiyle yaptırın bilmeden yapılan optimizasyonlar sunucuyu ve siteyi uçuruma götürür ;)
stgykrky

kişi bu mesajı beğendi.

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)
WordPress önbellekleme eklentilerinden herhangibirini kullanmanızı öneririm. Ben WP Fastest Cache kullanıyorum mesela. Oldukça basit kullanımı var.

• Üyelik 26.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 6
  • Beğeniler 6 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

isousluer adlı üyeden alıntı

WordPress önbellekleme eklentilerinden herhangibirini kullanmanızı öneririm. Ben WP Fastest Cache kullanıyorum mesela. Oldukça basit kullanımı var.

Yorumunuz için teşekkür ederim.

Daha önce siteyi Cloudflare'a bağladım, WP Fastest Cache eklentisini yükledim. Ancak sorun çözülmedi.

Sitede sorgu sorunu var sanırım. Kaba bir tabirle fazla sorgudan site yavaşlıyor ve CPU tavan yapıyor.

Database tablolarını elimden geldiğince temizlemeye çalıştım, WP-Options'u sıfırladım. Yeniden wordpress kurulumu yaptım ancak sorun çözülmedi.

Fakat şöyle bir faydasını gördüm,

WP-Options'u sıfırladıktan sonra site 2 gün normal hızda açıldı. Ardından tekrardan yavaşladı. Giderek kendini güçlendiren bir hata var.

Tam izah edemiyorum, virüs yok. Eklentilerde sorun yok.

Çakışma, sorgu sorunu vs var gibi. :(

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)

stgykrky adlı üyeden alıntı

Yorumunuz için teşekkür ederim.

Daha önce siteyi Cloudflare'a bağladım, WP Fastest Cache eklentisini yükledim. Ancak sorun çözülmedi.

Sitede sorgu sorunu var sanırım. Kaba bir tabirle fazla sorgudan site yavaşlıyor ve CPU tavan yapıyor.

Database tablolarını elimden geldiğince temizlemeye çalıştım, WP-Options'u sıfırladım. Yeniden wordpress kurulumu yaptım ancak sorun çözülmedi.

Fakat şöyle bir faydasını gördüm,

WP-Options'u sıfırladıktan sonra site 2 gün normal hızda açıldı. Ardından tekrardan yavaşladı. Giderek kendini güçlendiren bir hata var.

Tam izah edemiyorum, virüs yok. Eklentilerde sorun yok.

Çakışma, sorgu sorunu vs var gibi. :(

WP Options ile temizleme yaptıktan bir süre sonra tekrar sorun çıkıyorsa ya temada ya eklentilerinizde bir problem vardır hocam. Veri tabanında problem olduğunu sanmıyorum.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al