lostyazilim

Wordpress Film Sitesi Player

3 Mesajlar 1.988 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

AshiL AshiL Elektrik Teknikeri Kullanıcı
  • Üyelik 18.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Elektrik Teknikeri
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 724
  • Beğeniler 56 / 114
  • Ticaret 0, (%0)
ÖnceLikle Konuyu yanLış bir alana açtı isem özür dilerim modaretör arkadaşın gerekli alana taşımısını rica ediyorum..

Wordpress bilindiği üzere açık kaynaklı seo açısından güzel hitlere imza ata bileceğiniz bir script daha önceleri benimde bir film sitem vardı ve kapattım orada kullanmış olduğum bir kodu paylaşmak istiyorum..

günümüzde bir cok film vk sitesinden yada mail.ru sitelerinden almakta olduğunu görmekteyim ve sitemizde bu filmleri yayınlamak icin iframe yada embed kollarını kullanıyoruz ancak embed kodlarında yada iframe kodlarında filmin player genişliğini temamıza tam anlamda oturması icin genişlik vede yükseklik ayarını her iframe yada embed kodunda tek tek düzenlemek zorundayız ben böyle bir sıkıntı yaşamayın diyerek kendi hazırlamış olduğum basit bir kodu paylaşacağım bu belki bazılarımıza genişlik vede yükseklik ayarını ayarlamak zor değil gibi gözüksede sitemizde bir tema değişikliğinde yayınlamış olduğunuz film ve videoların hepside belkide sitemizde konuyu paylaştığınız alana sığmıyıcak bu işlemi kısaca şöyle yapalım

#tias1 { margin-top: 10px }

.pane object, .pane embed,.pane iframe { width: 710px; height: 450px; }

bu kısım zaten single.php nizde var bu kodun üzerine kopyalayın ve alttaki gibi div i kapatın..

single.php içersine yerleştireceğiniz kod

yukarıdaki kodumuzda object embed iframe ile yayımlanan her player genişliğini vede yüksekliğini 710x450 px boyutlarına göre ayarlar siz yukarıdaki kod ile kendi siteniz genişliğine vede yüksekliğine göre player boyutunu ayarlaya bilirsiniz artık aldığınız iframe embed kodlarının genişlik ve yükseklik ayarı ile hiç oynamadan yayınlaya bilirsiniz kolay gelsin iyi bloglar dilerim..

https://cetirdek.com Webmaster Forumu..
wmaraci
reklam

farukkarahan farukkarahan StarDust Kullanıcı
  • Üyelik 20.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek technical expert
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 783
  • Beğeniler 107 / 218
  • Ticaret 5, (%100)
.pane object, .pane embed,.pane iframe { width: 710px; height: 450px; }

Kodu hangi tabloya ekleyeceğiz?

alttaki kodu ise single.php nin tam olarak nereye olduğunu söylerseniz. çok yardımcı olursunuz.

AshiL AshiL Elektrik Teknikeri Kullanıcı
  • Üyelik 18.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Elektrik Teknikeri
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 724
  • Beğeniler 56 / 114
  • Ticaret 0, (%0)
üzerine

Ek Olarak: özür dilerim arkadaşlar tias id sini css de vermeyi unutmusum..

https://cetirdek.com Webmaster Forumu..
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al