wmaraci reklam
lidertakipci

Wordpress Google Webmaster Tool Tarama Hataları

6 Mesajlar 2.564 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

JankeN JankeN WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek online pazarlama
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad G** Ö**
  • Mesajlar 74
  • Beğeniler 1 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba

Wodpress blogumda yakın zamanda yaptığım ve farkında olmadığım bir değişiklik yüzünden 404 ve 500 tarama hatası alıyorum. Google Webmaster araçlarına girdiğimde tarama hataları bölümünde ;

136 tane bulunamadı [404 Hatası]
507 tane Erişilemiyor [500 hatası]
144 tane site haritası içinde [500 Hatası]

ile karşılaştım. 100 adet yazımın indexi Google'de bir anda kayboldu. 3-5 sayfamın dışında çoğu indexim ortalarda yok. Buda sitemin hitlerinin yerlerde süründürüyor açıkcası. Bu hataları çözmek için sizden yardım istiyorum.

İlk önce bu hatalar olmadan önce yaptığım işlemler bahsedeyim. Belki sorunu çözmenizde yardımcı olur.

- Platinium seo ekletinisinde meta,title ve description bölümlerinde değişiklik yaptım. Ve Ekletinin altta yazan bölümleri işaretliydi. Ben bu işaretleri kaldırdım.

Use noindex for Categories:
Use noindex for Date based Archives:
Use Tags for META keywords:
Use noindex for Tag Archives:
Use noindex for comment pages of posts(Introduced in wordpress 2.7):
Use noindex for comments RSS feeds:
Use noindex for all RSS feeds:
Use noindex for Search result pages on the site:
Use noindex for sub pages:
Use noindex for author archives:

- Sonra herhangi bir kategoriye girildiğinde www.siteadi.com/[category]/... category olan kısımı kalıcı bağlatılar bölümündeki kategori temeli bölümünü değiştirerek yazdığım yazılarla ilgili bir isim koydum. [ Ben hatanın burada olduğunu düşünüyorum.]

- Sonra bir projem için hazırladığım index.html dosyasını yayında olan blogumda 2 dk deneme amaçlı kullandım. Geri hemen sildim bir sorun olur diye. Belki buda bir problem yaratmış olabilir.

- İnternette gördüğüm 1-2 tane güzel wordpress temasını sitede nasıl göründüğü merak ettiğim için denemek 1-2 dk kullandım. Sonra tekrar eski temaya geçtim.

Sonuç

Bu hatalar ile ilgili Google'de araştırma yaptım. 500 hatası ilgili bişey bulamadım. Ama 404 hatası için birkaç kişi 301 veya 302 yönledirme yada döngü gibi bişiler yazmışlar. Kısacası çözüm bulamadım.

Blog yazma işiyle yaklaşık 1 yıldır uğraşıyorum ama kodla filan fazla işim olmadı. Onun çok bilgim yok. Yardımıma çözüm bulacak ve en azından deneyecek olan arkadaşlarım için yatsı namazını kıldıktan sonra dua edeceğim.

Teşekkürler.

wmaraci
reklam

hasanali317 hasanali317 hasanalicolak.com Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci, Web Tasarım
  • Konum Rize
  • Ad Soyad H** Ç**
  • Mesajlar 556
  • Beğeniler 82 / 46
  • Ticaret 13, (%100)
Sorun özel bağlantılarda yaptığınız değişiklikten kaynaklandığını düşünüyorum ve google site araçlarının gösterdiği bu uyarıyı dikkate almanıza gerek yok.

• Üyelik 13.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad G** Ö**
  • Mesajlar 74
  • Beğeniler 1 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

hasanali317 adlı üyeden alıntı

Sorun özel bağlantılarda yaptığınız değişiklikten kaynaklandığını düşünüyorum ve google site araçlarının gösterdiği bu uyarıyı dikkate almanıza gerek yok.

kardeş nasıl dikkate almayayım ya. İndexler silindi diyorum. günlük 100-150 olan hitim 10-15 düştü. Sence önemsemem gerekmez mi?

hasanali317 hasanali317 hasanalicolak.com Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci, Web Tasarım
  • Konum Rize
  • Ad Soyad H** Ç**
  • Mesajlar 556
  • Beğeniler 82 / 46
  • Ticaret 13, (%100)
İndexlerin birsonraki taramada tekrar geri gelecektir diye düşünüyorum bir iki gün bekle

wmaraci
wmaraci

kulturelbellek kulturelbellek Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 1387
  • Beğeniler 357 / 363
  • Ticaret 0, (%0)
Sitenize bir yazı ekleyip kaldırın ya da bir forum kurup kaldırın. Tüm bağlantılar kırık link olarak görünecektir. Web sitesinde kırık link olması hitinizi doğal olarak etkileyecektir. Fakat çok kısa bir süre sonra herşey yoluna girer. Hiçbir işlem yapmadığınız takdirde bu linkler zaman içinde siliniyor. Ayrıca google url kaldırma servisi var. Kırık linklerinizi buraya yazıp kaldırma talep ettiğinizde 3 gün içinde büyük ihtimalle bu linkler kaldırılacaktır. Ama bunları tek tek eklemek biraz sıkıcı oluyor.

• Üyelik 13.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad G** Ö**
  • Mesajlar 74
  • Beğeniler 1 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

kulturelbellek adlı üyeden alıntı

Sitenize bir yazı ekleyip kaldırın ya da bir forum kurup kaldırın. Tüm bağlantılar kırık link olarak görünecektir. Web sitesinde kırık link olması hitinizi doğal olarak etkileyecektir. Fakat çok kısa bir süre sonra herşey yoluna girer. Hiçbir işlem yapmadığınız takdirde bu linkler zaman içinde siliniyor. Ayrıca google url kaldırma servisi var. Kırık linklerinizi buraya yazıp kaldırma talep ettiğinizde 3 gün içinde büyük ihtimalle bu linkler kaldırılacaktır. Ama bunları tek tek eklemek biraz sıkıcı oluyor.

hocam peki indexler ne olacak? Ben kırık linler için üzülmüyorum. İndex ve hitler için üzülüyorum. Bu konuda ne yapabilirim?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al