wmaraci reklam

WordPress Gravatar Alt Etiketi Sorunu (Resimli Anlatım)

8 Mesajlar 2.547 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

BiELOF BiELOF Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek Makine Modelcisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 872
  • Beğeniler 85 / 359
  • Ticaret 2, (%50)
Wordpress Resimli Anlatım

Son yıllarda çoğu kişinin kullandığı bir blog sistemi olan wordpress ile ilgili çok bir sorun var ki birçok kişi ya bunu bilmiyor veya çözümüne ulaşamıyor. Daha önceki yazılarımızda olduğu gibi Wordpress Resimli Anlatımlardan birisiyle sizlere yardımcı olmaya çalışacağım

Kaynak: http://bielof.com/wordpress-gravatar-alt-etiketi-sorunu/

Wordpress Gravatar Alt Etiketi Sorunu

Wordpress sistemini kullananların, kullandığı tema ile alakalı Gravatar alt etiket sorunuaşağıda yayınlayacağımız küçük bir kod ile bu sorununuzdan kurtularak arama motorlarına yönelik olumlu bir adım daha atmış olacağız.

Seo açısından yararlı olan Gravatara alt etiketinin eklenmesini resimli olarak anlatacağımızdan php kullanmanız ve bilmeniz gerekmiyor, sadece resimli anlatımlara bakarak aynısını yapmanız yeterli.

Alt Etiket Bulunmayan Resimler

Arama motorlarına bir görselin ne hakkında olduğunu alt etiketlerini kullanarak belirtiriz. Alt etiketi bulunmayan görsel resimleri arama motorları algılamamaktadır. Bu yüzden alt etiketi bulunmayan resimlerinizde alt etiketi kullanıp, bu görsellerin ne hakkında olduğunu arama motorlarına tanıtmalıyız.

Daha önceki yazımızda resimlere alt etiketi nasıl eklenileceğini Görsellerde En Üstlerde Nasıl Çıkılır konumuzda resimli olarak anlatmıştık.

Gravatar Resmine Alt Etiket Ekleme Sorunu (Resimli Anlatım)

Wordpress gravatar alt tag Seo açısından önemli olan bu etikettir. Aynı zamanda başımıza belada olabilmektedir. Bir çok temada yorum yapan kişinin kullanığı avatarındaki alt etiketinin olmaması veya kullanılan wp temanın bu etiketi düzenleme alanı bulunmaması nedeniyle seo puanı kırmaktadır. Resimde gördüğünüz üzere wp gravatar sorunu yaşandığından dolayı puan 73 olarak gözükmektedir.

Eğer sitenizde üyelik kullanmıyor, admin yazılarında profil resmi kullanmıyor ve sayfalarınızda yorum istemiyorsanız gerekli alanları temanızdan kapatarak bu sorunu yaşamazsınız.

İşin aslı SEO denilen bir ifadeyi kişilerin ortaya çıkartıp sıkça dillendirilmesi ve insanların aklında yer edinmiş olmasıdır. Şahsen ben "arama motorlarının sevdiği" şekilde içerik ve yapılan işlemleri daha doğru buluyorum. "Sen Google Sev, Google Seni Sevsin" mantığı. Zaten genel anlamda arama motorlarının algoritmaları da hemen hemen aynıdır.

Gravatar resmine alt etiket ekleme sorununu basitçe hallederek seo analiz sonuçlarında puanımızın nasıl yükseleceğimizi beraber görelim.

WordPress'te Gravatar Resimlerine Alt Etiketi Nasıl Eklenir

WordPress'te gravatar resimlerine alt etiketi nasıl eklenir? Çok basit. 2 yöntemle bunu yapabiliriz.

Birinci olarak; WordPress admin panelinizde Görünüm > Düzenleyici > functions php seçip düzenleyerek.

İkinci olarak; Kullanmış olduğunuz wp temanızın içinde yer alan functions.php dosyasını bilgisayarımızda Notepad veya kod editörleri ile düzenleyerek.

Yayınlamış olduğumuz php kodunu "functions php" dosyasında uygun yere ekliyoruz. Böylelikle Gravatar alt etiket sorununu ortadan kaldırarak sitemizin arama motorlarının seveceği kısımları arttırarak biraz daha güçlendirmiş oluyoruz.

WordPress Gravatar’a alt etiketi ekleme çözümü

Seo analiz testi yaptığımız zaman bazı web sitenizde ki resimlerin alt etiketleri yok diye uyarı verecektir. Genelde sitenizde author yani yazar resminde veya sayfada bulunan yorumlardaki avatar nedeniyle bu sorun karşınıza çıkacaktır. Gravatar resmi başka yerden çektiğinden dolayı çözüm yok gibi görünsede çok kolay bir yöntem ile bu soruna çözebiliriz. Bu şekilde yaşadığınız sorunları internette araştırarak ya da kod bilgisi olan webmaster arkadaşlarınızdan yardım alarak çözmelisiniz.

Seo analiz sisteminin kontrol ettiği şeylerden biri de alt etiketi bulunmayan resimler. Seo açısından her resmin alt etiketi olması gerekiyor. WordPress sisteminde gravatar bu analizde hata çıkarıyor. Çünkü gravatar alt etiket bulundurmuyor. Aşağıdaki resme bakarak hatayı görebilirsiniz.

WP Gravatar’a alt etiketi eklemekodu

WordPress Gravatar’a alt etiketi ekleme çözümü için;Aşağıdaki verdiğimiz WP Gravatar’a alt etiketi ekleme kodu temanızın functions.php dosyasında php kodunun altına ekleyin. Sorun düzelecektir.

Değiştirmeniz gereken kod;

Site sahiplerinin başına bela olan Gravatar'da ki Alt etiketi eksiğini tamamlamak için; Öncelikle yapmanız gereken aradığınız gravatar kodlarının hangi tema dosyasında olduğunu bulmalısınız genelde fonksiyon dosyasında olur, http://bielof.com/ Bielof.com sitesinde benim kullanmış olduğum Sahifa temada standart olarak functions php dosyasının içerisindedir. Her ihtimale karşı değişiklik yapacağınız temanızın functions dosyasının yedeğini alın.

Eğer sizdeki kodlar farklı ise aynı temayı kullanan veya kod bilgisi olan bir arkadaşınızdan bu konu hakkında yardımcı olmasını isteyin.

Gravatar resimlerine alt etiketi eklemek

Gravatar resimlerine alt etiketi eklemek için "niye uğraşayım", “ne gerek var ki” gibi düşünüyorsanız, şunu bilmelisiniz ki resimlere alt etiketi eklemek site içi optimizasyon tekniklerinden birisidir. Bu basit alt etiketi eklemek teknikleri uygulamayan oldukça site olduğundan dolayı bu basit işleri düzgünce yaparsanız arama motorları sıralamalarında yükselmeniz dahada yükselmeniz kolay olur.

İmage alt tag seo

Kullandığımız wp tema image alt tag seo puanı sonucu 73 puandan 76 puana çıkmıştır.

Wordpress Gravatar Alt Etiketi Sorunu (Resimli Anlatım) BiELOF.com sitemizde 13.03.2016 tarihinde yayımlanmıştır. Resimli anlatım olarak yapılmasını istediğiniz konularını iletişime geçerek belirtebilirsiniz.

Saygılar.
devrimedia

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

kadirbugra kadirbugra KoduBozuklar Kullanıcı
  • Üyelik 09.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek yok
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad K** B**
  • Mesajlar 58
  • Beğeniler 5 / 8
  • Ticaret 3, (%100)
H (Heading Tags) Etiketi yok diyor (h2) peki bunu nasıl çözebiliriz ? Bilginiz var mi

• Üyelik 03.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 872
  • Beğeniler 85 / 359
  • Ticaret 2, (%50)
H2 tag ekleyerek sorunu çözersiniz :)

Yazı ekler iken; paragraf yazan yere tıklayıp ilgili H tag etiketini vermiş olursunuz.
kadirbugra

kişi bu mesajı beğendi.

devrimedia devrimedia WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Web Master & Grafiker
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 868
  • Beğeniler 146 / 251
  • Ticaret 5, (%100)

kadirbugra adlı üyeden alıntı

H (Heading Tags) Etiketi yok diyor (h2) peki bunu nasıl çözebiliriz ? Bilginiz var mi

yazı

bu şekilde ekliyebilirsin
BiELOF kadirbugra

kişi bu mesajı beğendi.

Wp Kurulum♥Wp Optimize♥Wp Seo Çalışması♥Wp Tema Kurulum♥Android Webview Uygulama♥Grafik Tasarım
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

kadirbugra kadirbugra KoduBozuklar Kullanıcı
  • Üyelik 09.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek yok
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad K** B**
  • Mesajlar 58
  • Beğeniler 5 / 8
  • Ticaret 3, (%100)
Açtığım makalelere ekledim ama hala eksik olarak gözüküyor

Ek Olarak: ben yanlış bi şey yapıyorum galiba :) ilginiz için tesekkur ederim

• Üyelik 03.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 872
  • Beğeniler 85 / 359
  • Ticaret 2, (%50)
kadirbugra geç cevap vermiş oluyorum :) umarım sorununuzu halletmiş sinizdir.

Sorun devam ediyorsa müsait bir zamanda göz atabilirim.

HbY HbY | hepSi Bir yaLan | Kullanıcı
  • Üyelik 21.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilisim Sektoru
  • Konum Kastamonu
  • Ad Soyad D** B**
  • Mesajlar 296
  • Beğeniler 6 / 55
  • Ticaret 11, (%100)
kodu benmi göremedim yoksa yokmu ?

https://kadinveaile.net

AshiL AshiL Elektrik Teknikeri Kullanıcı
  • Üyelik 18.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Elektrik Teknikeri
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 724
  • Beğeniler 56 / 114
  • Ticaret 0, (%0)
Kod nerde ?

https://cetirdek.com Webmaster Forumu..
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al