wmaraci reklam

WordPress .htaccess Sorunu HK

7 Mesajlar 978 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

JesseW JesseW Kimlik Onayı Bekliyor Kullanıcı
  • Üyelik 20.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 61
  • Beğeniler 43 / 16
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba,

Godaddy'de barınmakta olan üç tane sitem var üç sitem de dün kendi kendine gitti. Sebebi sanıyorum ki Lite-Speed Cache diye bir eklenti. Çünkü kendi kendine .htaccess dosyaları oluşturuyor ve içerisine bir şeyler ekliyor. Sitelere şimdi erişim yok. Yedek de yükledim otomatik olarak ancak yine aynı.

Siteler de veri kaybı felan yok. Belirtmiş olduğum gibi sadece ".htaccess" problemi var bu sorunu çözecek yardımcı olursa memnun olurum. Teamwiever ile de baglantı kurulabilir. Gerekli FTP bilgileri tarafına da iletilebilir. CPanel yok yanlız, Godaddy yönetilebilir hosting bilginiz olsun.

Internal Server Error
The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator at support@secureserver.net to inform them of the time this error occurred, and the actions you performed just before this error.

More information about this error may be available in the server error log.

wmaraci
reklam

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Ftp ile bağlanarak standart bir htaccess dosyası oluşturun o zaman problem olmayacaktır.

Litespeed cache eklentisi htaccess dosyasına kod yerleştiriyor ama bugüne kadar bir sitenin çalışmasına engel olacak problem yarattığına denk gelmedim.
JesseW

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 20.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 61
  • Beğeniler 43 / 16
  • Ticaret 1, (%100)
Anlıyorum sizi, doğrudur fakat kendi kendine bu sitelerin gitmesi çok normal bir durum değil. Bu sorun da zaten .htaccess problemi zaten, harici bir problem olduğunu düşünmüyorum. Belki kodlama olarak şu olabilir ;

ASCII, ANSII, UTF-8 üçünü de farklı farklı denedim lakin sorunu bir türlü çözemedim. Üç sitenin de aynı anda gitmesi çok normal bir durum değil. Godaddy'den kontrol ettiğim de problem görünmüyor. Bu .htaccess içerisine baktığım da kendi kendine kodlar yazmış lite speed cache bu yüzden de kanaat getirerek sorunun bu yönde olduğunu düşündüm.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)

JesseW adlı üyeden alıntı

Anlıyorum sizi, doğrudur fakat kendi kendine bu sitelerin gitmesi çok normal bir durum değil. Bu sorun da zaten .htaccess problemi zaten, harici bir problem olduğunu düşünmüyorum. Belki kodlama olarak şu olabilir ;

ASCII, ANSII, UTF-8 üçünü de farklı farklı denedim lakin sorunu bir türlü çözemedim. Üç sitenin de aynı anda gitmesi çok normal bir durum değil. Godaddy'den kontrol ettiğim de problem görünmüyor. Bu .htaccess içerisine baktığım da kendi kendine kodlar yazmış lite speed cache bu yüzden de kanaat getirerek sorunun bu yönde olduğunu düşündüm.

Dediğim gibi standart bir htaccess dosyası oluşturarak deneyin.

Bu arada Cpanel yok demişsiniz ancak Litespeed sunucuda cache klasörleri oluşturur. Mevcut klasörlerin de silinmesi gerekiyor. Olmazsa Godady firmasına bu durumu söyleyin bir şekilde temizlesinler.
JesseW

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Law Law Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Search Engine Optimizer
  • Konum İngiltere
  • Ad Soyad Ç** C**
  • Mesajlar 52
  • Beğeniler 5 / 23
  • Ticaret 1, (%100)
Sitelerin GoDaddy'de barınıyor olması kaynaklı olabilir mi? Farklı bir hosting firmasına full backup ile taşıyıp denesen belki sorun düzelebilir. Hosting/root üzerinde her modülleme aynı olmayabildiği için ek konfigürasyonların bazı serverlarda çalışması mümkün olmuyor. Özellikle cache eklentileriyle Linux sunucu altyapısında bulunan yazılımsal düzenlemelerin ve sunucu optimizasyonunun direkt etkisi var.
JesseW

kişi bu mesajı beğendi.

rws rws WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek kimyager
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 666
  • Beğeniler 94 / 138
  • Ticaret 2, (%100)
veritabanından eklentiyi devre dışı bırakıp htaccess düzenlemesi deneyin,
JesseW

kişi bu mesajı beğendi.

wordpress-html-css-web işleri yapılır

• Üyelik 20.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 61
  • Beğeniler 43 / 16
  • Ticaret 1, (%100)
Sorunu çözdük arkadaşlar, ilginize teşekkür ederim.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al