wmaraci reklam
lidertakipci

Wordpress için doğru hosting özelliği seçimi.

19 Mesajlar 2.153 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

bluecity bluecity WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web kazanç
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** B**
  • Mesajlar 965
  • Beğeniler 242 / 241
  • Ticaret 1, (%100)
Godaddy i eleyin derim ben memnun olan kimseyi görmedim ayrıca orda verdiği ziyaretçi sayısı kandırmadan başka bir şey değil.Kimi site 100.00 i kaldırır kimi site 10.000 bile kaldıramaz.Bu sitenin optimizasyonuna bağlı yani öyle bir rakam verilemez.

Ctrl+C
wmaraci
reklam

Zargana Zargana WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad Y** U**
  • Mesajlar 994
  • Beğeniler 9 / 303
  • Ticaret 11, (%100)
Açıkçası denemedim ama bu forumda webyayim adlı kullanıcı anlık 1k hiti kaldırabilecek bir hosting hizmetini yıllık 145 TL ücretle sunabileceğini vaat ediyor. Açıkçası 145 TL yıllık ücret için son derece iddialı bir vaat. Deneme için hesap açıyorlarsa 1 hafta deneyin ve Turhost'taki kaynak kullanım grafikleriniz ile karşılaştırın. O da olmazsa Digital Ocean'dan aylık 10 dolarlık bir sanal sunucu alıp Easy Engine ya da Serverpilot gibi kolayyöntemleri deneyin

Ne ekersen onu biçersin

YasamaUgrasi YasamaUgrasi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Bilgisayar Bilişim
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** Ö**
  • Mesajlar 149
  • Beğeniler 30 / 8
  • Ticaret 0, (%0)
Dün akşam bu başlığı açtığımda cpu kullanımı %80 den aşağı inmiyordu bu sırada Turhost ile yıllık ödeme dönemi geldiği için bu dönem nasıl bir yöntem izleyeceğimizi konuşuyorduk. Şimdi yeniden kontrol ettim dün akşam saatlerinde başlayan yoğun bir trafik gözlemleniyor. 8.6K hit var. Bugün ise her şey yolunda Cpu kullanımı %4 ve 20 arasında geziyor. Hosting firmasıyla yıllık hosting paketinin yapılandırılması hakkında görüşürken böyle bir şey olmasını şüphe verici buldum.

Zuperman Zuperman WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğretmen Adayı
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad M** Ü**
  • Mesajlar 531
  • Beğeniler 55 / 97
  • Ticaret 5, (%100)
Site linkini pm atarmısın wordpress düzgün bir kodlama ve gerekli eklentilerle gayet stabil çalışan bir sistemdir. Siteye geç bağlanıp erken bağlanmak sunucunun lokasyonu ve sitenin boyutuyla alakalıdır.

Hayat seni yıkabilir ama önemli olan yıkıldığın zaman daha sağlam ayağa kalka bilmektir.
wmaraci
wmaraci

KursunKalemm KursunKalemm WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Webmaster, Blogger
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad G** İ**
  • Mesajlar 487
  • Beğeniler 90 / 255
  • Ticaret 21, (%100)
Hocam günlük 36k, anlık 1200 kullanıcıyı gören biri olarak şunları yaptım.

- Önce siteyi Verdiyen'e taşıdım. (Sınırsız paylaşımlı host pakedi) Cpu sınırlaması yok, 4 gb memory veriyorlar.
- Her yerde anlatılan klasik opitimizasyonlarla beraber ek olarak cron job işlemini WordPress'ten alıp hosta verdim. (Bunun da anlatımı internette mevcut)
- Fastest cache kurdum.
- CloudFlare yönlendirmesi yaptım.
- Eklenti olarak Yoast Seo, Ad Inserter, Contact Form 7, Login LockDown ve WP-Optimize eklentilerini kullanıyorum. Bunlar dışında ufak tefek sistemi yormayan eklentiler de mevcut.

Buyrun istatistikler:

2 yıldır anlık cpu değerlerini at yarışı izler gibi izleyip, sinir stresten yataklara düşmüş, optimizasyon konusunda denemediği yöntem kalmamış biri olarak bir aydır cpu değerlerini kontrol etmek aklıma bile gelmiyor.

Tabi bu işlemlerin sizin sitenize derman olacağını garanti edemem. Fakat cpu konusunda benim tecrübem bu yönde.
YasamaUgrasi

kişi bu mesajı beğendi.

Zargana Zargana WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad Y** U**
  • Mesajlar 994
  • Beğeniler 9 / 303
  • Ticaret 11, (%100)
KurşunKalem kardeşim bu 36k hit kaldıran paketin linkini ekleyebilir misin? Pyalaşımlı hostingte 36k müthiş bir şey

Ne ekersen onu biçersin

OmerCankaya OmerCankaya Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 31.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Uçak Bakım Öğrencisi
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 46
  • Beğeniler 6 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Wp Hosting Paketimiz Yıllık 80 Tl cpu %100 2 Gb fiziksel ram vardır vds ayarindadir

KursunKalemm KursunKalemm WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Webmaster, Blogger
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad G** İ**
  • Mesajlar 487
  • Beğeniler 90 / 255
  • Ticaret 21, (%100)

Zargana adlı üyeden alıntı

KurşunKalem kardeşim bu 36k hit kaldıran paketin linkini ekleyebilir misin? Pyalaşımlı hostingte 36k müthiş bir şey

https://www.veridyen.com/web-hosting.html

Buradaki Limitsiz paket. Evet host çok iyi ama optimizasyon ve CloudFlare desteğini de unutmamak gerekir.
Bazen paylaşımlı hostinglerdeki bir siteye yurt dışından yoğun saldırı olduğu zaman firma yurtdışı ip lerini geçici olarak kapayabiliyor. Bu durumda CloudFlare sıkıntı çıkarabiliyor. Geçen böyle bir durum meydana geldi. Fakat Verdiyen'den Ufuk Bey bizzat kendisi telefon ile arayarak gerekli bilgiyi tek tek net bir şekilde anlattı. Akabinde siteyi sorunlu makinadan alıp başka bir makinaya taşıdı, Hatta ip değişikliğinden dolayı CloudFlare yönlendirmesini de bizzat kendi yaptı.
Yani diyeceğim o ki Verdiyen'in hizmet standartları ülkemiz host hizmetlerinin üzerinde. Fakat CloudFlare'in site üzerindeki iş yükünü ciddi manada azalttığını da belirtmek isterim.
YasamaUgrasi

kişi bu mesajı beğendi.

YasamaUgrasi YasamaUgrasi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Bilgisayar Bilişim
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** Ö**
  • Mesajlar 149
  • Beğeniler 30 / 8
  • Ticaret 0, (%0)

KurşunKalem adlı üyeden alıntı

Hocam günlük 36k, anlık 1200 kullanıcıyı gören biri olarak şunları yaptım.

- Önce siteyi Verdiyen'e taşıdım. (Sınırsız paylaşımlı host pakedi) Cpu sınırlaması yok, 4 gb memory veriyorlar.
- Her yerde anlatılan klasik opitimizasyonlarla beraber ek olarak cron job işlemini WordPress'ten alıp hosta verdim. (Bunun da anlatımı internette mevcut)
- Fastest cache kurdum.
- CloudFlare yönlendirmesi yaptım.
- Eklenti olarak Yoast Seo, Ad Inserter, Contact Form 7, Login LockDown ve WP-Optimize eklentilerini kullanıyorum. Bunlar dışında ufak tefek sistemi yormayan eklentiler de mevcut.

Buyrun istatistikler:

2 yıldır anlık cpu değerlerini at yarışı izler gibi izleyip, sinir stresten yataklara düşmüş, optimizasyon konusunda denemediği yöntem kalmamış biri olarak bir aydır cpu değerlerini kontrol etmek aklıma bile gelmiyor.

Tabi bu işlemlerin sizin sitenize derman olacağını garanti edemem. Fakat cpu konusunda benim tecrübem bu yönde.

Dün burayı inceledim gerekirse detaylı bilgi alıp taşıma işlemi gerçekleştireceğim. Şu an paketimde mevcut olan %25 (0.5 Ghz) oranına geri döndüm %50 daha paket eklememi tavsiye ediyorlar 490 tl üzerinden %30 indirimle. Benim için çok fahiş bir rakam.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al