freelance iş ilanları

WordPress ile Soru-Cevap Sitesi Oluşturma

5 Mesajlar 3.722 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

MertCanatan MertCanatan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.11.2010
  • Yaş/Cinsiyet 28 /
  • Meslek
  • Mesajlar 554
  • Beğeniler 0 / 8
  • Ticaret 0, (%0)
Sorulara cevap veren ekip ile çalışan bir web sitesi kurmak mı istiyorsunuz? Kolay. Formspring kullanarak hem yönetim hem kullanım açısından tıkır tıkır işleyen bir soru cevap sitesi yapmak mümkün. Bu yöntemi henüz geliştirdim ve denedim. Eğer WordPress blogumuz ve Formspring hesabımız hazırsa anlatmaya başlıyorum.

Öncelikle blogumuzun yönetim panelinden Ayarlar > Yazma (Options > Writing) sayfasına giriyoruz. Uzaktan Yayımlama başlığı altındaki XML-RPC‘nin checkbox’ını işaretleyerek yayınlama protokolünü etkinleştiriyoruz. Formspring’in blog ile iletişim kurması bu yayımlama protokolleri sayeside gerçekleşecek. Eğer blogunuz WordPress.com’dan alınmışsa bu adımı yapmanıza gerek yok.

Ardından Formspring hesabımıza geliyoruz. En üstten Settings‘e tıklıyoruz. Çıkan sol menüden Services bağlantısına tıklıyoruz. Daha sonra biraz aşağıda bulunan WordPress logosuna tıklıyoruz. Önümüze bir form çıkacacak. Bu formu yönergelere uygun olarak doldurun. Blog adresinizi yazarken başına http:// koymayı ihmal etmeyin. Bir de altta “Save new posts as drafts instead of publishing live” yazan checkbox’ı işaretlemenizi öneririm. Böylece cevapladığınız her soru anında blogda yayınlanayacak.

Bağlantı kurulduğuna dair işaret çıktığında artık kurulum ve entegrasyon tamamlanmış oluyor. Peki nasıl çalışacak?

Blogunuzdan soru sorulması için Formspring’e bir link verin. Formspring’den sorulan sorular Formspring panelinize düşünce uygun biçimde yanıtlayın. Siz yanıtladığınız anda soru ve cevap, blogunuzda taslak yazı olarak kayda geçecek. Soru başlık, cevap ise yazı içeriği oluyor. Eğer Formspring’de “Save new posts as drafts instead of publishing live” yazan şeyi işaretlemediyseniz soru-cevaplar direk yayınlanır.

Sitenizden Formspring’e yönlendirmede problem yaşarsanız diye bir ipucu daha vereyim. Formspring panelinde Settings > Widgets bölümünden hızlı soru sorulabilmesi için bileşen kodu oluşturabilirsiniz.

Kaynak: www.mrtcntn.com

wmaraci
reklam

MertEren MertEren WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcılığı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 312
  • Beğeniler 27 / 50
  • Ticaret 2, (%100)
Eline sağlık.Ama bunu video ile anlatsan iyi olurdu.

Pasa Pasa Gelecek Bizim Yönetici
  • Üyelik 30.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum 🖤 Hatay
  • Ad Soyad S** P**
  • Mesajlar 14610
  • Beğeniler 3060 / 3059
  • Ticaret 356, (%100)
Teşekkürler Mert, ekran görüntüleriyle destekleyebilirsin ama iyi bir anlatım olmuş. birçok arkadaşın işine yarayacaktır.

Deneyim demeyin, deneyin!

LaMekan LaMekan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek WebTasarım
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad F** O**
  • Mesajlar 1272
  • Beğeniler 292 / 265
  • Ticaret 0, (%0)
Kardes bunu bir ekran görüntüsüyle anlatsan vallahi süper bir iş çıkarırsın bekliyoruz

wmaraci
wmaraci

Kraladam Kraladam Deli Gibi Deliyim Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek phpsever
  • Mesajlar 142
  • Beğeniler 15 / 37
  • Ticaret 0, (%0)

hitmans58 adlı üyeden alıntı

Kardes bunu bir ekran görüntüsüyle anlatsan vallahi süper bir iş çıkarırsın bekliyoruz

zaten iş çıkartmış :) Böyle anlamadım diyin bari :)

https://git.io/vyrHQ ~ True Legend
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al