wmaraci reklam

Wordpress ile ilgili Bilgili Kişiler :)

7 Mesajlar 891 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

medyapluton medyapluton WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Grafik tasarım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 345
  • Beğeniler 61 / 64
  • Ticaret 3, (%100)
Arkadaşlar ben wordpress bir site kurmak istiyorum konu Teknoloji, Oyun, listeleme ve İnternet üzerinden para kazanmaya yönelik olacak.

Bunun için sorularım şu ;

1-) Nasıl bir hosting almalıyım ?

2-) Domain fikirleriniz var mı ?

3-) Seo uyumlu bir tema nerden bulabilirim ?

4-) Hangi eklentileri kurabilirim ?

5-) Siteye nasıl trafik çekebilirim ?

wmaraci
reklam

farukkarahan farukkarahan StarDust Kullanıcı
  • Üyelik 20.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek technical expert
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 783
  • Beğeniler 107 / 218
  • Ticaret 5, (%100)
Bu soruların hepsini bu forumda veya internette arayarak bulabilirsin. Bu soruları sorduğuna göre yenisin. Yıllarca bu sorularının cevaplarını araman gerekebilir. Acele etmemelisin. İlk 3 ü halledersen sonraki şıklara sonra da bakabilirsin. Domain ve Tema konusu tamamen sana kalmış.

• Üyelik 07.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Grafik tasarım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 345
  • Beğeniler 61 / 64
  • Ticaret 3, (%100)
farukkarahan Yeni olduğum o kadar belli mi ya :D

cthax cthax @emileyt.vanlife Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Çağrı merkezi görevlisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 3488
  • Beğeniler 1222 / 1221
  • Ticaret 130, (%100)
Hocam üzülerek söylüyorum uzak durun. Atı alan üsküdarı geçti
uonrl

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

uonrl uonrl WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ü** O**
  • Mesajlar 631
  • Beğeniler 193 / 124
  • Ticaret 5, (%100)
Biyerlere gelmeniz sıfır bilgiyle sanırım 2023 bulur hocam. Fakat ben diğerleri gibi değilim kardeşim ben farklı şeyler yapıp farkımı ortaya koyacağım derseniz tabiki yapın. Arkadaşında dediği gibi atı alan üsküdarı geçti fakat yinede hiç bişey yapmamaktan iyidir denemek...

emree0123 emree0123 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** S**
  • Mesajlar 12
  • Beğeniler 10 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
kalitemedyatr

Hocam öğrenmek isteyin çalışın yeter. Yeni başlamanız sorun değil.

1- Daha yeni kurduğun bir sitenin trafiği olmayacaktır. Bunun için en düşük paket bir hosting den başlamanı öneririm. Sana başlangıç için yeterde artar. Zaten içerik girdikçe sıralaman yükselecek ve trafiğin artacak. Bu zaman içerisinde olur. Hosting paketini servis sağlayıcın otomatik yükseltir sen isteiğin zaman bir şey yapmana gerek yok. Ama projeyi çok ilerletirsen VDS veya kiralık sunucuya geçmek zorundasın. Onuda sitenin İmajını alarak yapıyorsun. Barınma hizmeti için GoDaddy tavsiye ederim. Fakat illede TR sitem var TR de barındırmak istiyorum dersen İsimtescil TR ip den dolayı daha yararlı olabilir. SEO açısından da böyle.

2- Domain için fikrim yok fakat nasıl seçiceğin hakkında bilgi verebilirim. Örnek veriyorum ; sen bir bilgisayar tamircisisin. İnternetten müşteri kazanmak istiyorsun. Domainin içerisinde mutlaka ''Bilgisayar Tamiri '' anahtar kelimesini geçir. SEO da büyük yararını görürsün.

3- SEO Uyumlu Tema biraz yanlış bir tabir olmuş. Kendi sektöründeki rakiplerine bak beğendiğin temayı ''whatwpthemeisthat.com'' buradan sorgula onu satın al. SEO açısından dersek, sadece Etiket sisteminin olmasına dikkat et temada.

4- Eklenti için biraz erken davranmıssın sormakta. Onlar zamanla olur ama kafadan söyliyim.
*Wp FASTEST CACHE * YOAST SEO *WP UNLOCK (admin girişini gizlemekiçin)

5- Bu çok genel bir soru. SEO yaparak yani içerik yaratıp anahtar kelimelere çalışarak bir yükselme sağlarsın ve o şekilde çekersin. İkincisi de Reklam 'dır. Parasını ödersin ve trafiği çekersin. Fakat reklam yapıcaksan uzman a danışmalısın. Zira örnek veriyorum sen 10 lirayla 1.500 kişiye ulaşırsın, uzman adam 3.000 kişiye olursun. Ayrıca filtreleme sistemi önemli.

Senin için temel bilgileri verdim yolun açık olsun :)

• Üyelik 07.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Grafik tasarım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 345
  • Beğeniler 61 / 64
  • Ticaret 3, (%100)
emree0123 bu motive edici ve bilgi dolu yazın için çok teşekkür ederim. Harfi harfine uygulayacağım.

uonrl Denemek gerekiyor bizim o insanlardan ne eksiğimiz var. Bana göre tek fark ne kadar çabalayabildiğimizde. Hemen vazgeçen insanlardan değilim. :)

cthax Denemek lazım bence :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al