wmaraci reklam
lidertakipci

Wordpress konu silmeye şifre koyma.

7 Mesajlar 806 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

miharbisukarak miharbisukarak Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek İnternet Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 735
  • Beğeniler 121 / 106
  • Ticaret 6, (%100)
Merhaba, muzdarip olduğum bir konuda merakımı gidermek istiyorum. Haber sitesinde girilen içerikleri wordpress altyapısında sildiğinizde çöp kutusuna gönderiyor çöp kutusunu boşalttığınızda kalıcı olarak siliniyor.

İşten ayrılan bir editör arkadaş gazeteye zarar vermek amaçlı yetkileri henüz alınmadan hemen önce sitede ki haberleri silmeye çalıştı. Yaklaşık 300e yakın haberi silmiş. Çöp kutusunda yakaladığım yaklaşık 40 haberi geri al seçeneği ile kurtardım fakat silinen yaklaşık 250 haber konusunda birşey yapamadım.

En son 30 Haziran'da yedek almıştım. 12 günlük bir fark oluşuyor fakat en eski tarihli haberlerden silmeye başladığı için aldığım yedekte belki geriye dönük haberleri kurtarma şansım var. Yani zararım ortalama 40-50 haber olacak sanırım son girilen.

Belki olayı anlatmam ne istediğim konusuna açıklık getirir diye açıklama gereği duydum fazla vaktinizi almak istemem.

Şöyle birşey mümkün mü arkadaşlar;

Wordpress panelde yönetici veya editör hangi yetkilere sahip olduğu önemli değil. Yazılar bölümünde bir yazıyı silmek için işlem yaptığında sil dediğinde benim belirlediğim bir parola sorması, parolayı girmezse içeriği silememesi gibi bir aksiyon olabilir mi?

Wordpress de tema yazan kodlamayı iyi bilen arkadaşlar eminim bir çözüm yolu sunacaktır bu konuda ilim sahibi arkadaşların mesajlarını dört gözle iki kulakla bekliyorum hepinizi seviyorum :)

wmaraci
reklam

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)
Rez...

cagdaskorkmaz.com.tr

nettebilgi nettebilgi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1454
  • Beğeniler 254 / 430
  • Ticaret 8, (%100)
Bende çok merak ediyorum bu konuyu fakat ben şöyle bişey yapıyorum. Editör yazıyı yazınca günlük olarak onun yazdıkları yazının editörünü değiştiriyorum. Yani ertesi gün yazı yazmaya girdiğinde kendi yazıları benim yazım gibi gözüküyor onun paneli boş oluyor.

anonymated anonymated Webnoloji.net Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Teknoloji ve Psikoloji
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 2005
  • Beğeniler 1489 / 657
  • Ticaret 15, (%100)
Buyrun tam da istediğiniz eklenti. Şifre koyma var mı bilmiyorum ama engellenebiliyor. Bir beğeni çok görmeyin :)

Role Manager

http://rooteto.com/wordpress/role-manager
""
“Delete Post” Bu kısmı da kaldırın istediği gibi yazı silemesin. Sadece kendi yazılarını silme yetkisi olsa bile izin vermeyin zaten yukarıda gördüğünüz “Delete Publish Post” izin verilmiş durumda. Yani tamamen silmesin ancak yayından kaldırabilsin.
Editörler’de şu özellik açık: “Delete Others Posts”, “Delete Others Pages”, “Delete Private Pages”, “Upload Files” bunları kesinlikle kaldırın editör’e de fazla yüz vermeyin :)""
miharbisukarak

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 27.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 735
  • Beğeniler 121 / 106
  • Ticaret 6, (%100)

anonymated adlı üyeden alıntı

Buyrun tam da istediğiniz eklenti. Şifre koyma var mı bilmiyorum ama engellenebiliyor. Bir beğeni çok görmeyin :)

Role Manager

http://rooteto.com/wordpress/role-manager
""
“Delete Post” Bu kısmı da kaldırın istediği gibi yazı silemesin. Sadece kendi yazılarını silme yetkisi olsa bile izin vermeyin zaten yukarıda gördüğünüz “Delete Publish Post” izin verilmiş durumda. Yani tamamen silmesin ancak yayından kaldırabilsin.
Editörler’de şu özellik açık: “Delete Others Posts”, “Delete Others Pages”, “Delete Private Pages”, “Upload Files” bunları kesinlikle kaldırın editör’e de fazla yüz vermeyin :)""

Öncelikle aydınlattığın için çok teşekkür ederim bu eklenti fazlasıyla işimi görecek. Yalnız eklentiyi inceledim bazı ayarlarda hata verdi kayıt ederken. Wordpress Eklenti Dizini'nin de aradığımda şu adreste User Role eklentisi işimi görüyor şuan.

Bu arada link verdiğin sitenin sahibi eski bir dostum olur:) Ertuğrul'la tanışıklığımız 2003lü yıllara dayanıyor. ashabilyemin adında bir forumu vardı. Andığımız iyi oldu onuda bu vesileyle :)
anonymated

kişi bu mesajı beğendi.

anonymated anonymated Webnoloji.net Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Teknoloji ve Psikoloji
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 2005
  • Beğeniler 1489 / 657
  • Ticaret 15, (%100)

miharbisukarak adlı üyeden alıntı

Öncelikle aydınlattığın için çok teşekkür ederim bu eklenti fazlasıyla işimi görecek. Yalnız eklentiyi inceledim bazı ayarlarda hata verdi kayıt ederken. Wordpress Eklenti Dizini'nin de aradığımda şu adreste User Role eklentisi işimi görüyor şuan.

Bu arada link verdiğin sitenin sahibi eski bir dostum olur:) Ertuğrul'la tanışıklığımız 2003lü yıllara dayanıyor. ashabilyemin adında bir forumu vardı. Andığımız iyi oldu onuda bu vesileyle :)

Yardımım dokunduğuna sevindim. Bu arada ashabilyemin de ilginç bir isimmiş :)

• Üyelik 27.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 735
  • Beğeniler 121 / 106
  • Ticaret 6, (%100)

anonymated adlı üyeden alıntı

Yardımım dokunduğuna sevindim. Bu arada ashabilyemin de ilginç bir isimmiş :)

Yardımım dokundu ne demek nokta atışı yaptınız : ) Dini bir forumdu isminden de anlaşılacağı üzere :)
anonymated

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al