wmaraci reklam
lidertakipci

Wordpress konuk yazar eklentisi ?

7 Mesajlar 1.942 Okunma
wmaraci reklam

ByPowerfuL ByPowerfuL E-Commerce Manager Kullanıcı
  • Üyelik 22.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek E-Ticaret Uzmanı - A+++ SEO
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 1575
  • Beğeniler 533 / 459
  • Ticaret 18, (%100)
Merhaba arkadaşlar wordpress alt yapılı siteme konuk yazarlık sistemini getirmek istiyorum bu konuda bir eklenti var mıdır ? Var ise benimle paylaşabilir misiniz?

Şimdiden teşekkürler.

N11'de Ürünlerinizi İlk Sıraya Taşıyorum. Detaylar İçin P.m Atınız.
wmaraci
reklam

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)
Tam olarak nasıl bir işleyiş istiyorsunuz? Kayıt olan kişilerin otomatik olarak yazar seviyesinden başlayıp yazı yazmaları ve bu yazıları onaylamanız gibi bir şey mi? Eğer böyle ise küçük oynamalar ile eklentisiz bir şekilde gerçekleştirmek mümkün. Kişi kayıt olmadan yazıların size gönderilmesi ve onayınızdan sonra yayınlanmasını istiyorsanız da tam da misafir yazarlık için geliştirilmiş bir eklenti olan WordPress Guest Post Plugin işinizi görecektir.
ByPowerfuL

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 22.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 1575
  • Beğeniler 533 / 459
  • Ticaret 18, (%100)

Batuhan adlı üyeden alıntı

Tam olarak nasıl bir işleyiş istiyorsunuz? Kayıt olan kişilerin otomatik olarak yazar seviyesinden başlayıp yazı yazmaları ve bu yazıları onaylamanız gibi bir şey mi? Eğer böyle ise küçük oynamalar ile eklentisiz bir şekilde gerçekleştirmek mümkün. Kişi kayıt olmadan yazıların size gönderilmesi ve onayınızdan sonra yayınlanmasını istiyorsanız da tam da misafir yazarlık için geliştirilmiş bir eklenti olan WordPress Guest Post Plugin işinizi görecektir.

Batuhan öncelikle önerin için çok teşekkürederim , kayıt olup yazılar tarafımdan onaylandıktan sonra yayınlanması için ne tür işlemler yapabilirim ? Bunuda açıklarsan çok memnun kalırım :)

• Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)

ByPowerfuL adlı üyeden alıntı

Batuhan öncelikle önerin için çok teşekkürederim , kayıt olup yazılar tarafımdan onaylandıktan sonra yayınlanması için ne tür işlemler yapabilirim ? Bunuda açıklarsan çok memnun kalırım :)

Öncelikle Ayarlar > Genel altından İsteyen herkes kayıt olabilsin kutucuğunu işaretliyoruz. Yeni kullanıcının varsayılan rolü olarak ise İçerik Sağlayıcı seçmemiz gerekiyor (Yazar ve editörler yazdıkları yazıları anında yayınlayabildiklerinden dolayı içerik sağlayıcı seçtik). Bundan sonra kayıt olan tüm kullancılar direk içerik sağlayıcısı olurlar ve paneli kullanarak yazı hazırlayabilirler. Hazırladıkları yazıları admin yada editör panele girdiğinde yazılar bölümünde onay bekleyen yazıları görür ve yayınlayabilir.

İçerik sağlayıcıların yazıları editör yada yönetici onayından sonra yayınlanır, ancak içerik sağlayıcılar sunucuya ortam yükleyemezler, resim vb. materyalleri dışarıdan link ile bağlamaları gerekir. Eğer içerik sağlayıcılara ortam yükleme hakkı vermen gerekiyorsa User Role Editor eklentisi ile özel yetkiler atamak gerekir (bu yetki eklentisiz de oluyordur mutlaka ancak bir bilgim yok ne yazık ki).
ByPowerfuL

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

FOMOCO FOMOCO WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Nakliyat
  • Mesajlar 417
  • Beğeniler 184 / 76
  • Ticaret 1, (%100)
üye olmadanmı yazmalarını istiyorsunuz?

• Üyelik 22.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 1575
  • Beğeniler 533 / 459
  • Ticaret 18, (%100)

Batuhan adlı üyeden alıntı

Öncelikle Ayarlar > Genel altından İsteyen herkes kayıt olabilsin kutucuğunu işaretliyoruz. Yeni kullanıcının varsayılan rolü olarak ise İçerik Sağlayıcı seçmemiz gerekiyor (Yazar ve editörler yazdıkları yazıları anında yayınlayabildiklerinden dolayı içerik sağlayıcı seçtik). Bundan sonra kayıt olan tüm kullancılar direk içerik sağlayıcısı olurlar ve paneli kullanarak yazı hazırlayabilirler. Hazırladıkları yazıları admin yada editör panele girdiğinde yazılar bölümünde onay bekleyen yazıları görür ve yayınlayabilir.

İçerik sağlayıcıların yazıları editör yada yönetici onayından sonra yayınlanır, ancak içerik sağlayıcılar sunucuya ortam yükleyemezler, resim vb. materyalleri dışarıdan link ile bağlamaları gerekir. Eğer içerik sağlayıcılara ortam yükleme hakkı vermen gerekiyorsa User Role Editor eklentisi ile özel yetkiler atamak gerekir (bu yetki eklentisiz de oluyordur mutlaka ancak bir bilgim yok ne yazık ki).

Çok teşekkür ederim Batuhan yardımın gerçekten çok işime yaradı :) halletim sorunumu çok teşekkürederim

• Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)

ByPowerfuL adlı üyeden alıntı

Çok teşekkür ederim Batuhan yardımın gerçekten çok işime yaradı :) halletim sorunumu çok teşekkürederim

Rica ederim, ben de bu bahaneyle sözünü ettiğim eklentiyi keşfetmiş oldum :)
ByPowerfuL

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al