wmaraci reklam

WordPress Kullanılmayan CSS'i Kaldırma

4 Mesajlar 1.043 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Merhabalar,

Javascript biliyorum fakat ne yazıkki PHP konusunda ufak tefek tema editleri dışında bilgim yok.

Konunun aciliyeti biraz yüksek bu gece yetişirse çok iyi olur. Eğer yapmak istediğim işlem saniyeler içerisinde çözülebilecek bir şey değilse, ekstra analiz vs. gerektiriyorsa ücret talebiniz için iletişime geçebilirsiniz.

1- CTRL + F yaparak storefront-icons diye alttaki dosyada aratırsanız alt alta iki satır bulacaksınız.

https://github.com/woocommerce/storefront/blob/master/inc/class-storefront.php

Sanırım icon stili ilk olarak temaya burada kayıt edilmiş veya çağırılmış.

2- Aynı storefront-icons satırı bu dosyada da mevcut:
https://github.com/woocommerce/storefront/blob/master/inc/woocommerce/class-storefront-woocommerce.php

YAPILMAK İSTENEN İŞLEM:
Tema editlemeden alttaki gibi bir kod kullanarak icon stilinin yüklenmesini engellemek istiyorum.

function remove_storefront_styles(){
wp_deregister_style('storefront-icons');
}
add_action('wp_print_styles', 'remove_storefront_styles');

PROBLEM:
Yukarıdaki kodu kullandığımda storefront-icons üzerinden icon stilinin yüklenmesi engelleniyor. Fakat ikinci adımda eklediğim linki tekrar incelerseniz görürsünüz, storefront-icons aynı zamanda storefront-woocommerce-style ile bağlantılı.

Kısacası iconları engellediğim an woocommerce.css ve customizer aracılığıyla gelen inline stiller de kendiliğinden engelleniyor.

Ben sadece icon dosyasını engellemek ve onun yerine uploads klasörüne yüklediğim kendi css dosyamı çağırmak istiyorum. Temayı editlemeden, functions.php aracılığıyla yapılacak. Site dışarıya kapalı bir site olduğu için giriş bilgisi veremiyorum maalesef.

wmaraci
reklam

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
https://purifycss.online/

child tema ile bu tarz bir probleme daha önce çözüm bulmuştum.

https://www.webperftools.com/blog/how-to-remove-unused-css-in-wordpress/ bir incele istersen.

Ama tema üzerinde etkili olmak istiyorsan bence wpuzman daha sağlıklı bir yanıt verebilir gibi geliyor.

child tema biliyorsun ki her temada istenilen neticeyi vermeyebiliyor çünkü.

• Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
yilmaz70 Bahsettiğin yönteme benzer bir şekilde child tema üzerinden sadece kullanılan stilleri kapsayan yeni bir CSS dosyası hazırladım zaten. Tek sorun şu; iconların yer aldığı CSS dosyasının yüklenmesini engelleyemiyorum. Temayı kodlarlarken başka bir CSS dosyası ile aynı anda çağırmışlar. Haliyle icon dosyası engellendiği an hem farklı bir CSS dosyası hem de inline CSS kodları engellenmiş oluyor.

WPUzman'a yazdım sağ olsun kendisi anında yardımcı oldu ve diğer CSS dosyası engellenmeden sadece icon dosyasını engelleyebildim.

Ama sonradan inline stillerin de kendiliğinden engellendiğini fark ettim sonra da saat geç olunca ulaşamadım kendisine. Muhtemelen yarın görünce dönüş yapar. Konu acil olunca ücretli desteğe başvurdum :)

Aslında sadece inline stillerin child tema ile nasıl çağırıldığını öğrensem bile yetecek muhtemelen. Sağ olasın bu arada.
yilmaz70

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Sorun Swift eklentisi yardımıyla çözülmüştür :)

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al