wmaraci reklam
lidertakipci

Wordpress mi CMS mi ?

26 Mesajlar 2.757 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

vindobona vindobona WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Danışman
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ş** A**
  • Mesajlar 133
  • Beğeniler 2 / 11
  • Ticaret 1, (%0)
Merhaba arkadaşlar,

Kurumsal bir sitemiz var drupal ile yapılmış ama memnun değiliz.

Kurumsal bir site, sitede 4-5 form ve html landing page ler var bunlar CRM e bağlı, ayrıca euromessage e düşüyor doldurulan bilgiler (mail ve sms listesine).

Çok güzel bir tasarım
Güvenilir bir sistem
Güncellemesi kolay ve yazı eklenmesi de zor olmayan bir yönetim paneli
Daha az dışa bağımlılık

Genel olarak istediklerimiz.

Kurumsal yerde ben çalışıyorum ve kendim wordpress ten anlıyorum biraz.

Sistemi wordpress ile kuralım dedim ama nereyle konuşsak wordpress olmaz bizim yönetim panelleri olan CMS lerimiz var daha güvenli dediler.

Sitenin günlük 6-7 bin tekil ziyaretçisi olursa wordpress ile yavaşlama çökme olur dediler.

Rakiplerimizden wordpress kullanan var.

Wordpress içn 7-15 bin arası
Creative çalışmalar için 25-50 bin arası

Teklifler aldık.

Bizim isteğinize hangisi yanıt verir?

En ufak şeyde dışarıya bağlı olmak ve saçma ücretler ödemek ve beklemek istemiyoruz, wordpress ile güncellemeler ve genel şeyleri kendimiz yaparız detaylı ve teknik bilgi gereken şeyler için dışarıdan t destek alırız dedik ama durum ortada.

Sizlerin fikirlerini bekliyorum.

Site adı veremem. Bu bilgiler ışığında bir yorum olursa sevinirim.

Teşekkürler

wmaraci
reklam

KadirHames KadirHames Emekli Seo Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek öğretici
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 2080
  • Beğeniler 438 / 437
  • Ticaret 32, (%94)
hocam wp cpu alanını cok kulanan bir sitem ama cokda basit bir sistem 10 k ziyaretci benim siteme geliyordu cok az bir yavaslık olusuyor hostunuz iyi olursa yavaslamassınız hocam kendinize sunucu alırsınız birde o kurulum parası okadar istiyorlarsa insafsılık edmiş olurlar çok para hocam kendin bile kurabşlirsin birde tema satın al tamadır sayılarımla

işte buu

• Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Danışman
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ş** A**
  • Mesajlar 133
  • Beğeniler 2 / 11
  • Ticaret 1, (%0)
Yok öyle tema al kur olmaz ben yaparım çok rahat ama hem sorumluluk almam hemde risk. Dediğim gibi kurumsal bir firma ve sözleşme ile yapılacak her şey. Ayrıca tasaromdstasarımda var işin içinde.

Hosting bünyemizde. Holdingin it departmanı bakıyor kendi sunucularımız yani..

İstediğimiz tasarım, hızlı güvenli ve entegrasyonu tamamlanmış bir site için 10 bin para değil bizim açımızdan.

Dorebar Dorebar ⇐⇐ Horror Story Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Yatırımcı
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad T** L**
  • Mesajlar 1895
  • Beğeniler 1159 / 1158
  • Ticaret 51, (%100)
KadirHameş abimin de söylediği gibi WordPress idealdir. WordPress, yönetimi ve düzenlemesi oldukça kolay olan ve arayüz, eklenti bakımından bir çok sektöre giydirilebilen bir yazılım olduğu için rahatlıkla kullanılabileceğini düşünüyorum. Tabi ki WordPress yazılımından da kurumunuz olarak verim alabilmeniz için iyi bir arayüz, kalıcı bir optimizasyon ve arama motorları için uyumlu hale getirildikten sonra gerçekten eşsiz bir site ortaya çıkarılabilir.
KadirHames

kişi bu mesajı beğendi.

[Firma Rehberlerine Ekleme Hizmeti] TAM 500 Rehber!
wmaraci
wmaraci

Androman Androman IRC... Kullanıcı
  • Üyelik 15.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad F** T**
  • Mesajlar 464
  • Beğeniler 177 / 178
  • Ticaret 15, (%100)
Öncelikle, WordPress'te bir CMS'dir. Bunun yanında, WordPress gerekli optimize yöntemleri ile hit sayısı kaç olursa olsun, problem yaratmaz. Hit konusunda sıkıntı yaratan şey, hosting şirketidir. Günlük 10-15K hit için, uygun, hesaplı bir VDS işinizi çözer. Hem istediğiniz gibi kontrol sizde olur, hemde CPU ve inode limiti yaşamazsınız. Ayrıca, WordPress güvenlidir. Warez eklenti/tema kullanmadığınız ve illegal işler yapmadığınız müddetçe emin eller tarafından kurulum sağlandığında bir problem teşkil etmez.

WordPress güvensizdir, çöker diyen iş arkadaşlarınıza; aşağıda bulunan adresleri gösterebilirsiniz.

http://blogs.adobe.com/
https://mozillalabs.com/en-US/
http://cpanel.com/
http://www.bbcamerica.com/
https://hbr.org/

• Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Danışman
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ş** A**
  • Mesajlar 133
  • Beğeniler 2 / 11
  • Ticaret 1, (%0)
Hmm mantıklı şeyler duyuyorum teşekkürler. Wordpress tavsiye etmeyenler genelde belli zaten digital ajanslar website yapan firmalar.

Kesinlikle lisansı ödenmeyen hiçbir şey kullanılmaz bizde. Ücreti neyse öderiz, görsellerde bile ücretli alım yapılır. Dediğim gibi basit bir firma değil meşhur bir holdingin yeni kurduğu bir oluşımındayız.

Peki türkiyede profesyonel anlamda en iyi wordpress yapan kurum neresidir İstanbul da olacak elbette.

mert47 mert47 Seversin... Kullanıcı
  • Üyelik 25.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Akademik
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 460
  • Beğeniler 559 / 158
  • Ticaret 2, (%100)
Wordpress +

fmoyuncusu.com

esnaragah esnaragah Sms Onayı Gerekli Telefon Onaysız
  • Üyelik 10.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 134
  • Beğeniler 13 / 50
  • Ticaret 0, (%0)
Normal hosting değil vps ya da dedicated sunucu kullanıyorsan performans olarak wordpress hayli hayli yeter. Cms dediğin şey içerik yönetim sistemidir ve wordpress de bir cmsdir. Özel yazılmış cms ise iyi yazılmışsa performanslı olur. Yazana bağlı.

Wordpressle de yapabilirsiniz özel cms yazarak da. Ama özel cms yazarsanız devamlı onunla ilgililenen, geliştiren, zamana ayak uydurtan, güvenliklerini test edip kapatan birisi her daim olmalı.
Wordpress e ise açık kaynak olmanın avantajı, milyonlarca kişi tarafından test edilip her daim güncelleniyor.

• Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Danışman
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ş** A**
  • Mesajlar 133
  • Beğeniler 2 / 11
  • Ticaret 1, (%0)
Yani şu an olan şey yine sorun olarak karşımıza gelecek, drupal da birine bağlıyız ve bu bizi çok zorluyor. Wordpress bu konuda iyi çünkü uzmanı çok. Diğer türlü CMS dedikleri kendi yazılımları da neticede bizi kendilerine bağlamak ve uzun süre sömürmek.

Vps falan sorun değil bu ücretler problem değil. Buradan şu çıkıyor wordpress eşittir yavaşlık yanlış bir iddia.

Peki o zaman wordpress uzmanı nereden buluruz (muhatabımız şirket olmalı kesinlikle)

HoRoZz HoRoZz www.horozz.net Kullanıcı
  • Üyelik 12.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 689
  • Beğeniler 57 / 190
  • Ticaret 0, (%0)
http://www.imagaza.net/ burada iletişim ile kendisine ulaşın.. adı cenk akyıldız.. Kızıltoprakta firma merkezi var, kurumsaldır.. Yanlız ücretleri yüksektir.. Her türlü garantiyi verir ve çalışmayı yapar.. İsterseniz size kendi sisteminizi bile sıfırdan yazar teslim eder.. Pekçok firmaya iş yapmıştır, dunyakadar referans verebilir.. görüşün derim ben.

Adnan Dan yönlendirdi derseniz size gereken ilgiyide gösterecektir.. Kolay gelsin..

www.horozz.net - www.mekan.me - www.icsel.net
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al