lostyazilim

Wordpress Multi Site Hakkında

3 Mesajlar 829 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

uzmanegitimi uzmanegitimi webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 25.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 192
  • Beğeniler 26 / 25
  • Ticaret 0, (%0)
Selamun Arkadaşlar Aklımdaki Sorulara Cevap Bulmak için Sizlere Sormak istedim.

internette çok araştırdım fakat aklımdaki soruları cevaplayamadım..

Arkadaşlar Geniş Kategoye Sahip (ortalama 50 Kategoriyi Bulabilir) Bir projem var, Kategoriler Aynı projenin içinde yer alan konularla Alakalı,

Bilgi Sahibi olan Arkadaşlar cevaplasın lütfen.. Cevaplayan Arkadaşlara Şimdiden teşekkür ederim..

Cevap Yazan Arkadaşlar lütfen alt alta sırasıyla , veya rakamlarla ceap yazsın (örnek 1- cevabı ..... 2- cevabı..... gibi) çünkü kuracağım sitede kurulumdan dolayı hata yapmak istemiyorum...

1. wordpress multi site kurmalımıyım ?

2. Performans açısından ilk kurulumda seçeneklerden subdomain olarak mı yoksa dizin olarak mı ?

3. Multi site kurmam sunucu yükünü azaltır mı yoksa tam aksine cpu yükselmesine mi neden olur ?

4- subdomain de yayınladığım konu Ana domainde Otomatik olarak yayınlanır mı? Ana domainede manuel olarak mı eklemem gerek ?

5- şayet subdomainde yayınladığım konu Ana domainin Ana sayfasında otomatik olarak Yayınlanıyor ise yayınlanan konuya tıklandığı vakit subdomaine mi yönleniyor ?

6-Araştırmama göre kategorileri subdomaine çevirebiliyoruz, aynı anlama gelen kategorileri aynı subdomaine yönlendirebiliyor muyuz..( misalan 1 kategorisi, bir kategorisi roma rakamı I kategorisi) bu üç kategoride aynı içeriğe sahip. bu 3 kategoriyi aynı sub domaine yönlendirmek mümkün mu ?

7- normal wodpresste kullantığım eklentileri multi sitede kullana bilirmiyim..

9- ileride bana bu sistem sıkıntı çıkara bilir mi ( çıkarırsa ne gibi)

Biraz uzun oldu Ama sizlerin bilgileri sayesinde kafamdaki soruları cevaplanmı olacak..

wmaraci
reklam

kelebek kelebek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Geliştirici
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 3142
  • Beğeniler 60 / 764
  • Ticaret 5, (%100)
1. wordpress multi site kurmalımıyım ?

Eğer blog dağıtma gibi bir fikrin yoksa gereksiz bence

2. Performans açısından ilk kurulumda seçeneklerden subdomain olarak mı yoksa dizin olarak mı ?

İkisinde de bence fark yok fakat seo konusunda bir şey diyemem

3. Multi site kurmam sunucu yükünü azaltır mı yoksa tam aksine cpu yükselmesine mi neden olur ?

Azaltacağını sanmıyorum tam tersine bana göre arttırır çünkü hepsinde ayrı tema olacak hepsinin sorguları fln sen hesap et

4- subdomain de yayınladığım konu Ana domainde Otomatik olarak yayınlanır mı? Ana domainede manuel olarak mı eklemem gerek ?

Hatırladığım kadarı ile yayınlanmıyor fakat veri tabanından çekebilirsin

5- şayet subdomainde yayınladığım konu Ana domainin Ana sayfasında otomatik olarak Yayınlanıyor ise yayınlanan konuya tıklandığı vakit subdomaine mi yönleniyor ?

Yukarıda bahsettiğim şekilde yaparsan ayarlaya bilirsin

6-Araştırmama göre kategorileri subdomaine çevirebiliyoruz, aynı anlama gelen kategorileri aynı subdomaine yönlendirebiliyor muyuz..( misalan 1 kategorisi, bir kategorisi roma rakamı I kategorisi) bu üç kategoride aynı içeriğe sahip. bu 3 kategoriyi aynı sub domaine yönlendirmek mümkün mu ?

Hatırladığım kadarı ile her kategori kendi subdomainini oluşturuyor ama ayarlama yapılabilir

7- normal wodpresste kullantığım eklentileri multi sitede kullana bilirmiyim..

Eklentileri kurabilirsin tabi ki

9- ileride bana bu sistem sıkıntı çıkara bilir mi ( çıkarırsa ne gibi)

Çıkarabilir çünkü sunucunu çok yoracaktır benim görüşüme göre
uzmanegitimi

kişi bu mesajı beğendi.

uzmanegitimi uzmanegitimi webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 25.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 192
  • Beğeniler 26 / 25
  • Ticaret 0, (%0)
kelebek kardeş bilgi için teşekkür ederim...

başka fikri olan ?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al