wmaraci reklam

Wordpress özgün resim nasıl ekleyebilirim

11 Mesajlar 1.584 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

woebegon woebegon WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2020
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek English Language and Literatur
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 64
  • Beğeniler 18 / 12
  • Ticaret 1, (%100)
Wordpress özgün resim nasıl ekleyebilirim postun içeriği kadar resminde özgün olması gerektiğini okudum.

buradaki kısımları nasıl doldurmam gerekiyor?

İngilizce-Türkçe çeviri yapılır...
wmaraci
reklam

Lyllenor Lyllenor Lyllenor Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Bilişim
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad B** S**
  • Mesajlar 81
  • Beğeniler 2 / 23
  • Ticaret 0, (%0)
İçeriğin özgün olması gerektiğini doğru anladıysanız, görselin de nasıl özgün olabileceğini anlamış olmanız gerekir. İçerik nasıl ki "Sizin düşüncelerinizden çıkmış" bir metin ise, görsel de sizin oluşturduğunuz/çizdiğiniz/çektiğiniz bir görsel olmalı.

O kısımlardan Alternatif metin alanını, görselin ne anlattığını kısaca belirterek doldurmanız yeterli olacaktır. Beyaz bir ingiliz atı görseli ise, Beyaz İngiliz atı gibi. Başlık görsel ismini otomatik alacaktır.
okolog

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 23.04.2020
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 64
  • Beğeniler 18 / 12
  • Ticaret 1, (%100)

Lyllenor adlı üyeden alıntı

İçeriğin özgün olması gerektiğini doğru anladıysanız, görselin de nasıl özgün olabileceğini anlamış olmanız gerekir. İçerik nasıl ki "Sizin düşüncelerinizden çıkmış" bir metin ise, görsel de sizin oluşturduğunuz/çizdiğiniz/çektiğiniz bir görsel olmalı.

O kısımlardan Alternatif metin alanını, görselin ne anlattığını kısaca belirterek doldurmanız yeterli olacaktır. Beyaz bir ingiliz atı görseli ise, Beyaz İngiliz atı gibi. Başlık görsel ismini otomatik alacaktır.

doğru ama kendim çizemem öyle bir problem var :) pixabay kullanılabilir diye okudum ne kadar sağlıklı?

Lyllenor Lyllenor Lyllenor Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Bilişim
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad B** S**
  • Mesajlar 81
  • Beğeniler 2 / 23
  • Ticaret 0, (%0)
O halde (size ait değil ise) kullandığınız görsellerin altına kaynak belirtmeniz gerekmektedir. Kaynağı "Altyazı" alanına yazabilirsiniz. Bahsettiğim şey yalnızca telif ile ilgili gerekli olan prosedürdür.
okolog

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 23.04.2020
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 64
  • Beğeniler 18 / 12
  • Ticaret 1, (%100)

Lyllenor adlı üyeden alıntı

O halde (size ait değil ise) kullandığınız görsellerin altına kaynak belirtmeniz gerekmektedir. Kaynağı "Altyazı" alanına yazabilirsiniz. Bahsettiğim şey yalnızca telif ile ilgili gerekli olan prosedürdür.

anladım teşekkürler

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
@Lyllenor un da belirttiği gibi, telif bu yılın en gözde unsuru olacaktır. Bu nedenle kullanılacak görsellere çok dikkat edilmelidir.

Kullanmayı düşündüğünüz görselleri indirin ve boş bir Not defteri sayfasına sürükleyin, ctrl+f ile copyright - © ve © sembolünü sırayla aratın. Bu size biraz olsun yol gösterici olur.

Eğer genel olarak yapılabilecekse, çekim yapıp kendi görsellerinizi kullanmaya özen gösterin.

İlave olarak yazı içinde kullanılacak görsellerde, görsel adının ingilizce karakterlerden oluşmasına ve tire (-) ile kelimelerin bağlanmasına dikkat etmelisiniz.

Beyaz İngiliz Atı görseliniz varsa beyaz-ingiliz-ati şeklinde adlandırmalısınız. Alternatif metin ve açıklama kısmında da Beyaz İngiliz Atı şeklinde kullanmalısınız.
woebegon okolog

kişi bu mesajı beğendi.

okolog okolog WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.06.2020
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Özel Sektör
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 19
  • Beğeniler 12 / 15
  • Ticaret 0, (%0)
Pixabay, Pexels gibi sitelerden görsel kullanabilirsiniz. Görseller telifsizdir ve birçoğu için kaynak belirtmeniz de gerekmez (Görselleri indirmeden önce görsel detaylarında gerekli açıklamaları görürsünüz). Ayrıca yine telifsiz görseller içeren diğer alternatiflere de buradan göz atabilirsiniz. İyi çalışmalar.
woebegon

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 23.04.2020
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 64
  • Beğeniler 18 / 12
  • Ticaret 1, (%100)

enerjiveguc adlı üyeden alıntı

@Lyllenor un da belirttiği gibi, telif bu yılın en gözde unsuru olacaktır. Bu nedenle kullanılacak görsellere çok dikkat edilmelidir.

Kullanmayı düşündüğünüz görselleri indirin ve boş bir Not defteri sayfasına sürükleyin, ctrl+f ile copyright - © ve © sembolünü sırayla aratın. Bu size biraz olsun yol gösterici olur.

Eğer genel olarak yapılabilecekse, çekim yapıp kendi görsellerinizi kullanmaya özen gösterin.

İlave olarak yazı içinde kullanılacak görsellerde, görsel adının ingilizce karakterlerden oluşmasına ve tire (-) ile kelimelerin bağlanmasına dikkat etmelisiniz.

Beyaz İngiliz Atı görseliniz varsa beyaz-ingiliz-ati şeklinde adlandırmalısınız. Alternatif metin ve açıklama kısmında da Beyaz İngiliz Atı şeklinde kullanmalısınız.

Bunlara dikkat edeceğim teşekkürler.

okolog adlı üyeden alıntı

Pixabay, Pexels gibi sitelerden görsel kullanabilirsiniz. Görseller telifsizdir ve birçoğu için kaynak belirtmeniz de gerekmez (Görselleri indirmeden önce görsel detaylarında gerekli açıklamaları görürsünüz). Ayrıca yine telifsiz görseller içeren diğer alternatiflere de buradan göz atabilirsiniz. İyi çalışmalar.

içeriği bir kenara kaydettim hocam sağ olun.
okolog

kişi bu mesajı beğendi.

turkeytrick turkeytrick Tanıtım Yazısı / Reklam Kullanıcı
  • Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 616
  • Beğeniler 153 / 152
  • Ticaret 5, (%100)
Tüm görselleri canvadan alıyorum.

Teknoloji Haberleri Sitesinden 🔥 Tanıtım Yazısı 🚀 Satın Al! > https://bit.ly/3xzclQd

• Üyelik 23.04.2020
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 64
  • Beğeniler 18 / 12
  • Ticaret 1, (%100)

turkeytrick adlı üyeden alıntı

Tüm görselleri canvadan alıyorum.

oradakiler de telif sorunu çıkmıyor mu?
turkeytrick

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al