wmaraci reklam

Wordpress resim adresleri

7 Mesajlar 687 Okunma
wmaraci reklam

Lejyoner Lejyoner WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek sevkiyat
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 495
  • Beğeniler 63 / 62
  • Ticaret 5, (%100)
Merhaba

Wordpress sitemde resimlere sağ tık resmi farklı kaydet dediğimde resim adı değil farklı bi adres iniyor. resim değil pdf gibi bişey iniyor nedir bu anlayamadım.

Örnek gerçek resim adı bu 20140125_001

indirme bu şekilde oluyor.

x20140125_001.jpg.pagespeed.ic.XQ07-qpIuu

resimlerin hepsi değil bazıları böyle olmuş neden kaynaklanmış olabilir.

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
Görsellerinizi pagespeed sitesinde optimize edip siteye entegre ettiniz sanırım. dosya isminden anlaşılan o.
İndirme sonrası PC görüntü alamıyorsanız, dosya adını Yeniden Adlandır yaparak, uzantısında bulunan .jpg sonrasındaki .pagespeed.ic.XQ07-qpIuu bölümü silin düzelecektir.
Lejyoner

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 05.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek sevkiyat
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 495
  • Beğeniler 63 / 62
  • Ticaret 5, (%100)
evet resim sıkıştırma sitelerinden sıkıştırıp yüklüyorum. bana göre sorun yok google ne der bu iş sakınca yaparmı.

ocalburakdurmus ocalburakdurmus E-Ticaret Yöneticisi Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek E-Ticaret Yöneticisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 339
  • Beğeniler 0 / 243
  • Ticaret 1, (%100)
enerjiveguc hocamın dediği gibi bir hamle yapmış olabilirsiniz. Ekstra olarak bu tür işlemleri otomatik olarak yapan eklentiler mevcut. Resim Optizasyonu yapan herhangi bir eklenti kullandınız mı? Ya da çeşitli cdn hizmeti falan?

Düzenleme:
Resimleri Toplu Şekilde Sıkıştırma için yazmış olduğum konuyu inceleyebilirsin. Fotosizer ya da Photoshop içinde resim optimizasyonunu manuel olarak yapabilirsin. İstediğin kadar kalite ayarı yapabilirsin. Bu işi yapan online araçlar kendi yüzdeliklerine göre sıkıştırma yapıyor. Bazen fazla sıkıştırıyor bazen yetersiz kalıyor. En iyisi manuel sıkıştırma yapmak.
Photoshop ile resim sıkıştırma yapmak istersen ilgili konuyu okuyabilirsin.
FotoSizer ile toplu resim sıkıştırma yapmak istersen ilgili konuyu okuyabilirsin.
Lejyoner bbking enerjiveguc

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci

• Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
Google aramalarda sorun olmaz, sadece pagespeed in reklamını da yapmış olursunuz... Netice de sizin sisteme yüklediğiniz dosya adı halen geçerliliğini koruyor.

Ayrıca tarihsel ve rakamsal isimler vermekten çekinin, indexlerde resim ile ilgili kelime bazında dosya isimleri ve özellikle ALT açıklama kısımlarında bir kaç kelimeden oluşan açıklamalar kullanmaya özen gösterin. Seo bakımından çok faydası olacaktır...
Lejyoner

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 05.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek sevkiyat
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 495
  • Beğeniler 63 / 62
  • Ticaret 5, (%100)
yardımınıza teşekkür ederim.

hazır buradayken bir soru daha sormak istiyorum.

wordpress 5 güncellemesinde editör sayfası değişti. eski konuları güncelleme yaparken klasik değilde bloğa çevir yapmam doğrumudur.

yani konuyu düzenle dediğimde eski klasik görünüm çıkıyor. bunu bloglara çevir yapıyorum her paragraf birbirinden bağımsız oluyor. bu doğrumudur.

• Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)

Lejyoner adlı üyeden alıntı

yardımınıza teşekkür ederim.

hazır buradayken bir soru daha sormak istiyorum.

wordpress 5 güncellemesinde editör sayfası değişti. eski konuları güncelleme yaparken klasik değilde bloğa çevir yapmam doğrumudur.

yani konuyu düzenle dediğimde eski klasik görünüm çıkıyor. bunu bloglara çevir yapıyorum her paragraf birbirinden bağımsız oluyor. bu doğrumudur.

Evet, Wordpress 5.0 dan itibaren Gutenberg Editör ile birlikte geliyor. Ancak bazı temalar bunu desteklemedikleri için Klasik Editör gibi fonksiyon sunuyor.
Gutenberg te her Enter da bir paragraf atlaması yapar. Bunun amacı ise SEO kurallarında ki OKUNABİLİRLİK içindir. Makalelerin rahat okunabilirliği için geliştirilmiştir.

Alışması zor olacak ama MUTLAKA alışmanızı öneririm. Gelecekte buna mutlak ihtiyacınız olacaktır.
Lejyoner

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al