freelance iş ilanları

Wordpress seo eklentileri hakkında birkaç soru

10 Mesajlar 1.132 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

eray6767 eray6767 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Elektrik teknikeri
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 37
  • Beğeniler 19 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar. Wordpressi en son 2010 yılında kullanmıştım sonra blogger ile devam ettim. Şimdi wordpresse kesin dönüş yaptım ama eklentilerin vs. hep değiştiğini gördüm açıkcası biçok eklentiyi ve eklentilerin ayarlarınıda hatırlamıyorum. Bugün sabahtan beridir eklentiler ve eklentilerin ayarları hakkında araştırma yapıyorum. Okadar çok sayfa varki bu konuyla ilgili hepsi frklı şeyler yazmış nkafam iyice karıştı

Birisi makalesinde 10 adet seo eklentisi vermiş bunlar olmazsa olmaz yazmış peki mesela örnek verecek olursam all in one seo ile yoast eklentilerinin aynı özellikleri var her ikiside blogumda varsa ve bu özellikler aynı bilgileri google'a gönderirse bi çakışma yada ne bilim googlenin gözünde spam gibi algılanmaz mı? benim kafam çok karıştı hangi eklentileri yüklemem gerektiğini bilemedim doğrusu

cevaplarınız benim için çok değerli arkadaşlar şimdiden teşekkür ederim.

wmaraci
reklam

ennes81 ennes81 SEO Kullanıcı
  • Üyelik 13.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Web Tasarım - Seo
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad E** S**
  • Mesajlar 139
  • Beğeniler 38 / 31
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam o kadar geniş bir konu ki bu, herkesin kendi sitesinde faydalı gördüğü ve vazgeçilmez eklentileri vardır. Bana göre en gerekli eklentiler All in One Seo Pack, Google XML Sitemaps ve WP Super Cache bu eklentilerin görevleri dışındaki bir çok özelliği kod vs. yani eklentisiz halletmeye çalışıyorum. Bugün yeni bir siteye adım atsam, ilk kuracağım eklentiler bunlar.
eray6767 gorkem3417

kişi bu mesajı beğendi.

Bugünü yaşayın, yarın tarih olacak.

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
Kardeşi bak şimdi bu eklenti mevzu sunu bir çok arkadaşımız yanlış algılıyor. Eklenti dediğimiz olay bizim manuel olarak yazacağımız kod ve kod parçacıklarını hazır bir şekilde otamatik hale getiren bir sistemdir.
İster yoast seo kullan ister all in one seo kullan temelde yapacağı iş aynıdır. Meta title, meta description, meta keywords ortada başka bir olay yok. Sadece kullanım yönünden farklılıkları var. O nedenle eklenti olayına bu kadar takmayın. Basit olsun diyorsanız türkçe dil desteği en iyi olan yoast seo eklentisini kullanmanız yetecektir başka herhangi bir şeye ihtiyacınız yok, zaten her özelik mevcut.
Ayrıca keywords olayınıda çok takmayın, o olay google gözünde bitti diye biliriz. Meta keywords leri şuan bing ve benzeri arama motorları kullanmakta.
eray6767

kişi bu mesajı beğendi.

Turgenyev Turgenyev WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Eğitmen
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 143
  • Beğeniler 22 / 26
  • Ticaret 3, (%100)
Temel olarak Yoast Se (içerisinde sitemap özelliği de olduğundan sitemap ayrıca gerek yok)o, Yoast Analytics, ve WP Super Cache, ya da kullanabilirseniz W3 Total. bunlar dışında yararlı birkaç seo eklentisi daha var fakat olmazsa olmaz değil ve sitenizin ihtiyacına göre kullanılabilecek eklentiler de olabilir. Örneği eğitim sitesiyseniz test eklentisi vb. Fakat seo ve cache eklentisi olmazsa olmazdır.

http://iyitekno.com/wordpressin-en-faydali-eklentileri/ bir göz atabilirsiniz.
eray6767

kişi bu mesajı beğendi.

Wordpress İşleriniz eksiksiz yapılır.
wmaraci
wmaraci

BiELOF BiELOF Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek Makine Modelcisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 872
  • Beğeniler 85 / 359
  • Ticaret 2, (%50)
Eklentiler kullanım amacınıza göre farklılıklar yaratır.

Ücretli destek verdiğim teknik servis firmasına yönelik 10-12 sayfadan oluşan sitesi için sadece 2 adet eklenti kullanmaktayım.

Kendime ait sitede ise bu eklentiler yanında;
1-) XML Sitemap eklentisi (YOAST site haritası biraz zayıf kaldığından dolayı)
2-) DMCA eklenti (Özgün yazıların korunmasına yönelik. Kullanmasamda olur. Zaten kopya içeriği yakalarsam spam içerik şikayeti yapmaktayım.)

Resimler ile ilgili eklenti kullanmama gerek yok. Çünkü kendim en iyi şekilde optimezi ediyorum.
Gzip ve diğer ince ayarlar içinde htacces düzenlemesi aynı işi görüyor.

Boşuna kasmaya gerek yok.

Önce sitenizi hangi alanda yayımlamayı düşünüyorsanız bir plan oluşturup bu yol haritasına göre devam etmeniz site içinde en sağlıklısıdır.

Her şeye eklenti kur iş değil. :)
eray6767

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 06.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 37
  • Beğeniler 19 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Cevplarınız için çok teşekkürler bloglarım ingilizce ve sadece 2017 yılında aktif olarak gelir getirecek bloglar. Seo konusunda iyi değiliğm şimdiden başlayıp 10 ay boyunca 6 blogu ilk sayfaya yerleştirmeye ve 2017 yılı boyunca ilk sayfada tutmayı hedefliyorum.

Kelimelerim birbirine yakın yaptığım şey ne kadar doğru bilmiyorum kendimce bir strateji uygulayıp her bir domaini ve hostingi farklı firmadan ve en az 1 hafta arayla alıyorum. Her blogu farklı kişi gibi yayınlayacağım ve 5-6 ay sonra ana bloga diğer 5 blogdan link çıkışları yapacağım. umarım doğru bir çalışma yapmış olurum

Şu dmca eklentisini duymamıştım daha önce ve doğrusu çok hoşuma gitti. Bazı bloglar var içeriklerimi çalıp benden önce indexletiyorlardı bunlarıda yaşadım malesef :) Bu eklentiyi kesin kurmam lazım :)

wordpressi ingilizce kullanıp kullanıcı paneli türkçe kullanmanın bi yolu varmıdır acaba :)

RaXeS RaXeS Dijital Medya Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 31.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Dijital Medya Uzmanı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 182
  • Beğeniler 0 / 30
  • Ticaret 3, (%100)
'' wordpressi ingilizce kullanıp kullanıcı paneli türkçe kullanmanın bi yolu varmıdır acaba ''

Hocam tema dil dosyasını ingilizceye çevirirseniz wordpress yonetım panelı turkce kalır ama tema ingilizce olur bence.

Elbet Bir Gün...

• Üyelik 06.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 37
  • Beğeniler 19 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Çok saol hocam bi yapmayı deneyeyim hemen :)

Ek Olarak: admin in english diye bir eklenti ile oluyormuş aslında eklenti benim istdiğimin tam tersini yapıyormuş ama kodlarda küçük bi değişiklikle benim istediğim halini alıyomuş denedim ve oldu. Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler arkadaşlar

Turgenyev Turgenyev WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Eğitmen
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 143
  • Beğeniler 22 / 26
  • Ticaret 3, (%100)
Güncellemelerde tekrar ingilizce olabilir ama.. )
eray6767

kişi bu mesajı beğendi.

Wordpress İşleriniz eksiksiz yapılır.

• Üyelik 06.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 37
  • Beğeniler 19 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
bunu hiç düşünmemiştim :) sanırm o zaman aynı değişikliği tekrarlarsam düzelebilir :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al