wmaraci reklam

Wordpress Site hızlandırma

14 Mesajlar 2.044 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Dogan694 Dogan694 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad R** D**
  • Mesajlar 63
  • Beğeniler 4 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar. Google Analytic analizlerinden elde ettiğim sonuçlara göre yüzde 15-20 gibi bir kitle çok çabuk çıkıyorlar sitemden. Büyük ihtimalle yurtdışından girenler hemen geri çıkıyor site hızından dolayı. Site hızlandırma için ne yapmam gerekiyor? Önerilerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

wmaraci
reklam

hostingdunyam hostingdunyam WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Bilişim
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** B**
  • Mesajlar 65
  • Beğeniler 15 / 4
  • Ticaret 6, (%83)
https://hostingdunyam.com.tr/wordpress.php Olarak yardımcı olmak isteriz.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Site adresini pm den yollayın bir bakalım.

gendue gendue WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad U** Y**
  • Mesajlar 133
  • Beğeniler 58 / 11
  • Ticaret 0, (%0)
Fotoğraflarınızı Smush eklentisini kullanarak veya tinypng.com üzerinden sıkıştırıp yazılarınıza ekleyerek sitenizi fark edilir şekilde hızlandırabilirsiniz. Ayrıca şu yazımda da belirttiğim eklentiyi kullanabilirsiniz:
https://gendue.com/wordpress-sitenin-acilis-hizini-eklenti-ile-arttirma/

gendue.com
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Dogan694 Dogan694 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad R** D**
  • Mesajlar 63
  • Beğeniler 4 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
gendue hocam smush kullanıyorum. Ama yakın zamanda tinypng gibi siteleri kullanacağım. Wmaracı site analizinden çıkan sonuç ise 0.44 ama alexa tool bardan baktıgım zaman 1.59 görünüyor. Kodlar ile pek bilgim yok. cache eklentisi kullanıyorum. Css java kodlarında ki boşlukları silmem gerekiyor diye bi yazı okudum. Bilgim olmadıgı için birşey yapamadım. Eklenti ile de halletmek istemiyorum. Site hızım peki normal mi sizce?

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Site optimizasyonu için Gtmetrix en ideal analiz aracıdır. Size yapmanız gerekenleri izah eder.

Site açılış hızı için ise Webpagetest sitesini lokasyon belirterek kullanabilirsiniz.

Maalesef burada mevcut olan site analiz aracı ile site hızını gerçek olarak göremezsiniz, yanıltıcı olur.

gendue buradaki site analiz aracı ile sitenizin iyi olduğunu düşünüyor iseniz yukarıda bahsettiğim siteleri kullanmanızı tavsiye ederim. Zira ben sitenizi incelediğimde durumu pek iyi göremedim.

Smush eklentisi zamanla veritabanında şişmeye sebep olabiliyor, bu yüzden kullanılmasını tavsiye etmiyorum. Tinypng ile online olarak resimleri manuel optimize etmeniz her zaman daha sağlıklıdır. Ayrıca tinypng wp eklentisi de mevcuttur ancak free kullanımı yetersiz kalacaktır. Ücretli olarak düşünürseniz kullanabilirsiniz.

Site hızı konusunda önemli olan resimlerin optimize edilerek siteye yüklenmesi ve Litespeed Cache eklentisi ile performansı olumlu yönde arttırmaktır.

İyi forumlar herkese.

ahmetp ahmetp WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Diğer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** P**
  • Mesajlar 332
  • Beğeniler 39 / 144
  • Ticaret 1, (%100)
Cdn kullanabilirsiniz.

Sifirnokta Sifirnokta https://www.stilbul.com/ Kullanıcı
  • Üyelik 19.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Webnesil master
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 484
  • Beğeniler 194 / 116
  • Ticaret 15, (%100)
Hocam şu konuya bakabilirsiniz detaylı anlatım var.. WordPress Site Hızlandırma Ayarları

• Üyelik 15.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad U** Y**
  • Mesajlar 133
  • Beğeniler 58 / 11
  • Ticaret 0, (%0)

Dogan694 adlı üyeden alıntı

gendue hocam smush kullanıyorum. Ama yakın zamanda tinypng gibi siteleri kullanacağım. Wmaracı site analizinden çıkan sonuç ise 0.44 ama alexa tool bardan baktıgım zaman 1.59 görünüyor. Kodlar ile pek bilgim yok. cache eklentisi kullanıyorum. Css java kodlarında ki boşlukları silmem gerekiyor diye bi yazı okudum. Bilgim olmadıgı için birşey yapamadım. Eklenti ile de halletmek istemiyorum. Site hızım peki normal mi sizce?

Bana göre site hızınız baya yüksek sayılır bile. Ama isterseniz yine de gtmetrix, Google pagespeed gibi sitelerden de site hızınızı test edebilirsiniz.

gendue.com

• Üyelik 15.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad U** Y**
  • Mesajlar 133
  • Beğeniler 58 / 11
  • Ticaret 0, (%0)

yilmaz70 adlı üyeden alıntı

Site optimizasyonu için Gtmetrix en ideal analiz aracıdır. Size yapmanız gerekenleri izah eder.

Site açılış hızı için ise Webpagetest sitesini lokasyon belirterek kullanabilirsiniz.

Maalesef burada mevcut olan site analiz aracı ile site hızını gerçek olarak göremezsiniz, yanıltıcı olur.

gendue buradaki site analiz aracı ile sitenizin iyi olduğunu düşünüyor iseniz yukarıda bahsettiğim siteleri kullanmanızı tavsiye ederim. Zira ben sitenizi incelediğimde durumu pek iyi göremedim.

Smush eklentisi zamanla veritabanında şişmeye sebep olabiliyor, bu yüzden kullanılmasını tavsiye etmiyorum. Tinypng ile online olarak resimleri manuel optimize etmeniz her zaman daha sağlıklıdır. Ayrıca tinypng wp eklentisi de mevcuttur ancak free kullanımı yetersiz kalacaktır. Ücretli olarak düşünürseniz kullanabilirsiniz.

Site hızı konusunda önemli olan resimlerin optimize edilerek siteye yüklenmesi ve Litespeed Cache eklentisi ile performansı olumlu yönde arttırmaktır.

İyi forumlar herkese.

Smush, litespeed ve tinypng kullanmadan önce çok daha fena bi haldeydi sitem. Bu üçünü kullanarak aslında baya hızlandığını düşünüyorum sitemin. Yaklaşık olarak 3 haftadır bu yöntemleri kullanıyorum.

gendue.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al