wmaraci reklam

WordPress Sitene Süreli İndirme Kısmı Ekleme

17 Mesajlar 4.130 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

MDSALMAN MDSALMAN Marine Group E-Mail Onaysız
  • Üyelik 09.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Bilgisayar Prgramcılıgı,webmas
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 558
  • Beğeniler 111 / 89
  • Ticaret 0, (%0)

WordPress Sitene Süreli İndirme Kısmı Ekleme

WordPress sitene süreli indirme kısmı ekleme hakkında ufak ama çok başarılı bir sistem söyleceğim bunu uygulayın ve artık sitenizden kolayca insanların cıkmasına engel olun yapmanız gerekenler bir kaç basit işlem aslında ben size şimdi gerekli eklentiyi ve benm yaptıgım .js doasyasını sunacağım sunmadan önce ufak bir kaç açıklama bilgi yazmak istiyorum okursanız sevinirim ..

İndirme Hakkında : Dünya genelinde %90′ a yakın sitelerde indirme kısımları mevcut ancak tam anlamıyla işlevsel halde değil hem giren ziyaretçiyi rahatsız edici bir şekilde sunuluyor misal sosyal ağlar tarafından kapatılan locker sistemi ama tabi bu sistemlerin %80 sorunlu ve bir süreden sonra wordpress database sinde büyük tahribatlara yol açıyor daha sonra kaldırmak istediğiniz de ise tamamen yazılarınız eklediğiniz indirme linkleri gider ve bir de o yazılarınızı tekrar editlemek zorunda kalırsınız hadi buyur bir de buradan yak dersin bunların tümünün önüne geçebiliriz.

Ben bu konuda baya araştırma yaptım ama kalıcı mantık lı bir yazı bulamadım ve bu konuyu makaleme taşımak istedim ben bu konuda başarılı olduğumu düşünüyorum sadace 1 eklenti kullanacağız bir kaç ekleenti var ancak ücret vermek yerine biraz düşünüp güzel bir şey yaptım.

İlk Olarak Eklenti

1-İndirme Ekranı Eklentisi

Ufak bir Açıklama: WordPress sitenizde yüklenebilir dosyaları yönetmek, yüklemeleri denetlemek, dosya bağlantıları çıkışı ve dosya bilgilerini göstermek için tüm çözüm aracı.

Eklenti Özellikleri aşağıdadır.

1- WP arayüzünden indirme ekleme, düzenleme ve kaldırma; İndirmeleriniz aynı mesajlar gibidir.
2-Mesajları düzenlerken indirmeler / dosyalar eklemek için hızlı ekleme paneli.
3-İndirmelerinize her biri indirme sayımı ve dosya bağlantıları gibi kendi verileriyle birden çok dosya sürümü ekleyin.
4-Her indirme sürümü için alternatif bağlantılar (aynalar) tanımlayın.
5-İndirmelerinize kategorize edin, etiketleyin veya başka metalar ekleyin.
6-Kısa kodları kullanarak öndeki indirme linklerini görüntüleyin.
7-İndirme bağlantılarının şablon dosyaları aracılığıyla gösterilme şeklini değiştirin.
8-İndirilenleri takip eder ve kullanıcı indirme girişimlerini kaydeder.
9-Sadece üyeler indirir, dosyalarınızı indirmek için kullanıcıların giriş yapmasını gerektirir.
10-Güzel indirme bağlantıları göstermek için özelleştirilebilir uç noktalar.

Bizim aslında eklenti ile pek işimiz olmayacak ama yine kullanacak insanlar illaki vardır kişinin kendisine kalmıştır.

Asıl şimdi olaya geçiyoruz

Süre olayını ben bir js dosyası yaptım ve onun içine yazdığım kod ile indirme kısmını gizleyerek belirli bir saniye sonra açılmasını sağladım mesala benim sitem de İndirme kısmında 80 saniye zorunlu bekleme yaptırdım gayet makul ve rahatsız edici her hangi birşey yok bir de üye olmasını zorunlu kıldım çünkü gelen kişilerin kaliteli kişiler olduğunu belirlemem gerekiyor çünkü gelip 2 dk durup gitmesi benim zoruma gidiyor ben şuan ki yazım için bile 1 2 saat harcarken bir ziyaretçi gelip 1 2 dk durup çıkıyorsa benim emeklerim boşa gidiyor demektir bunun önüne geçtim bir şekilde sizinde yapmanızı tavsiye ediyorum kısa bir video ile nasıl yapılacağını açık bir şekilde göstereceğim

Verdiğim eklentiyi indirin eklentiler kısmında manuel olarak eklentiyi kurun bu kadar asıl olay şu bahsettiğim .js dosyasında

dosya içeriği ilgili indirme kısmında mevcut . saniye cinsinde düzelteceğiniz yeri göstereceğim

timer.js içerisinde :

var sure = 80; bu kısım da “80” olan yeri 10 yaparsanız 10 saniye sonra ilgili indirme kısmı açılır veya istediğiniz her hangi bir kısım açılır

Uzatmadan kısa bir video ile nasıl yapılacağını göstereyim anlatmayla olmayacak gibi.

Timer.js dosyasını sitenizin anadizinine veya her hangi bir yere upload edin

zaten size lazım olacak olan şey “https://siteadresi.com/timer.js” şeklinde bir adres

Eklentiyide zip şeklinde direk manuel olarak eklentilere ekleyin ve aktif edin güncelleme veya başka birşey yapmanıza gerek yoktur. ben google drive ekliyorum ve drivenin linkini bir txt dosyasına ekliyorum txt dosyasınıda yüklemer kısmında yüklüyorum yükleme yaparken üyelere özel seçeneğini seçiyorum ve artık tam teşekkürlü bir sistemim oluyor .

1 ADET SAYFA OLUŞTURALIM İNDİRME HATASI VERDIRMEK İÇİN

Üye olmayan indirme yapamasın diye ben bir kısım daha ekledim basit bir çözüm olarak neyse videoda göreceksiniz

[d ownload id=" undefined " template="[ dlm_no_access ]// Kod da ki boşlukları silin
ben buraya kodu koyuyorum sizde yaparsınız böyle bir sayfa

içine verdiğim kodu eklersiniz.

Video aşağıdadır.

İNDİRİLMESİ GEREKEN DOSYALAR
İndirme ekranı+timerjs İndirme Tıkla İndir
UNKEF biXi

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

• Üyelik 09.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 558
  • Beğeniler 111 / 89
  • Ticaret 0, (%0)
Yuh be bi kisi bile yorum yapmamis :)

UNKEF UNKEF WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ARGE
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 2423
  • Beğeniler 995 / 744
  • Ticaret 17, (%100)
Paylaşım için teşekkür ederim. Bazı sorularım olacak.

-İndirme işlemi her kategoride ID ekleyerek mi yapılıyor yoksa indirme bölümüne(klasöre) dosyayı yükleyip herhangi bir konu altına mı ekliyorsunuz?
-İndirme özelliği yanı sıra yükleme işlemi de yapabilir mi kullanıcılar?

Kullanıcılar için indirme ekran görüntüsünü görebilir miyim?

Tekrar teşekkürler.

Ek olarak konunuza yazdığınız yorumda çok haklısınız, maalesef topluluk tamamen kuşların yem kapması gibi davranıyor. Yemi kapan kuş uçup gidiyor. Bir teşekkür bile etmiyor. Herkes webmaster olduğunu söylüyor, hiç kimse ücretsiz ve hatta ücretli olarak bile bir iş yapmıyor/yapamıyor; işi alsa bile eline yüzüne bulaştırıyor.

NariYuka NariYuka Animeci Kullanıcı
  • Üyelik 26.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 232
  • Beğeniler 19 / 19
  • Ticaret 2, (%100)
bunu wordpress olmayan normal bir sitede kullanabilirmiyiz ?

Anime izlemenin adresi : Animeciturk.com
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

berkaycatak berkaycatak Kendi Çapında Geliştirici Kullanıcı
  • Üyelik 15.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 1242
  • Beğeniler 1278 / 406
  • Ticaret 9, (%100)
Böyle bir eklenti arayan birisi vardı. Umarım yardımcı olur

• Üyelik 09.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 558
  • Beğeniler 111 / 89
  • Ticaret 0, (%0)

NariYuka adlı üyeden alıntı

bunu wordpress olmayan normal bir sitede kullanabilirmiyiz ?

Aynn kardesim uygulayabilirsin. Yapamassan yaz yapip atayim

• Üyelik 09.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 558
  • Beğeniler 111 / 89
  • Ticaret 0, (%0)

UNKEF adlı üyeden alıntı

Paylaşım için teşekkür ederim. Bazı sorularım olacak.

-İndirme işlemi her kategoride ID ekleyerek mi yapılıyor yoksa indirme bölümüne(klasöre) dosyayı yükleyip herhangi bir konu altına mı ekliyorsunuz?
-İndirme özelliği yanı sıra yükleme işlemi de yapabilir mi kullanıcılar?

Kullanıcılar için indirme ekran görüntüsünü görebilir miyim?

Tekrar teşekkürler.

Ek olarak konunuza yazdığınız yorumda çok haklısınız, maalesef topluluk tamamen kuşların yem kapması gibi davranıyor. Yemi kapan kuş uçup gidiyor. Bir teşekkür bile etmiyor. Herkes webmaster olduğunu söylüyor, hiç kimse ücretsiz ve hatta ücretli olarak bile bir iş yapmıyor/yapamıyor; işi alsa bile eline yüzüne bulaştırıyor.

Her konu icin yaptim onu zaten video da belirttitm indirme kodu koyman yeterli uyelere ozel yap her yukledigini. Yapamadigin takildigin bir konu olursa haber et bana
UNKEF

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 09.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 558
  • Beğeniler 111 / 89
  • Ticaret 0, (%0)
Guncel deneyen var mi

uygunindir uygunindir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad I** K**
  • Mesajlar 932
  • Beğeniler 163 / 171
  • Ticaret 9, (%100)
hocam benım ındırme sıtem var. ama dosyaları servere yüklemiyorum başka sitelere yüklüyorum yinede geçerli olur mu
MDSALMAN

kişi bu mesajı beğendi.

Günlük 5K Hitli DA : 18 PA :24 İndirme Sitesinden Uygun fiyata Footer Link (PM)

• Üyelik 09.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 558
  • Beğeniler 111 / 89
  • Ticaret 0, (%0)

uygunindir adlı üyeden alıntı

hocam benım ındırme sıtem var. ama dosyaları servere yüklemiyorum başka sitelere yüklüyorum yinede geçerli olur mu

Evet kardesim olur bn drive ye yukluyorum drive linkini aliyorum koyuyorum sikinti yasamadim dene olmadigi taktirde yardim ederim sitenin adresini gonder bakalim

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al