wmaraci reklam
lidertakipci

Wordpress Siteni Bir Türlü Hızlandıramadın Mı? O Zaman Bunu Mutlaka Denemelisin.

14 Mesajlar 1.435 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

ASametYildirim ASametYildirim Saygı, Sevgi, Anlayış. Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)
Merhaba hocalarım. Dün sizlerle bir konu paylaşmıştım ve biraz fikir alışverişi yapmıştım. [COLOR="Red"]Wordpress temayı hızlandırmak için arşiv lazım istersen önce bu konuya göz at :)

Eğer vaktin yoksa şimdi söyleyeceklerime dikkat et :)

Yukarıdaki konuda neredeyse bütün optimizaysonları yapmama rağmen bir türlü sitemin mobil puanını 64 den yukarıya çıkartamıyordum. Sitede AMP var diye başta da çok önemsemedim ama AMP siz sayfaya mobilde 4 saniyede girince elden geçirme kararı almıştım.

Yukarıdaki konuda da bahsettiğim gibi neredeyse herşey tamamdı. Geriye sadece tam ve hostingi düzeltmek kalmıştı. Sunucu alacak imkanım olmadığından temayı düzenlemeye koyuldum. A dan Z ye bütün bütün kodları didik dikik ettim 5bin satırlık css kodlarını tek tek düzenledim. Bütün javascript dosyalarını optimize ettim gereksiz yerleri kaldırdım.

Bazı php kısımları html e çevirdim ve en sonunda kontrol ettiğimde Mobil puan 68 e yükselmişti. Yani onca emek 4 puan içindi. Daha sonra ne kadar çabaladıysam bir türlü puan arttıramadım takıldı kaldı 68 de. Hata veren javascript dosyası W3 Total Cache idi ve sitede önbellekten yararlanma olsa bile bu hatadan kurtulamadım.

Bende son çare olarka bu eklentiyi devre dışı bıraktım ve birden 12 puan yükselme yaşadım :) Eğer seninde bu tarz sorunun varsa mutlaka denemelisin :cool:

[/COLOR]

wmaraci
reklam

Xmenroe Xmenroe WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Teknik
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 253
  • Beğeniler 34 / 33
  • Ticaret 9, (%100)
Total cache kalkıncamı normale döndü
ASametYildirim

kişi bu mesajı beğendi.

http://www.servisprotherm.net/

Xmenroe Xmenroe WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Teknik
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 253
  • Beğeniler 34 / 33
  • Ticaret 9, (%100)
hocam bende konu açtım imzamdaki site mobilde çok yavaş çıkıyor

http://www.servisprotherm.net/

AdaletinSesi AdaletinSesi ... Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek yok
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** P**
  • Mesajlar 602
  • Beğeniler 224 / 166
  • Ticaret 4, (%100)
Ampde yavaşlatıyor ama 20 puanlık değil. Arkadaş sanırım w3 total cacheyi deaktif edince sitesi hızlanmış. Bu durumda akla şu soru geliyor, acaba eklenti ayarları mı yanlış yapılmıştı. Bekleyip göreceğiz. Gerçi şuan w3 total cache kurulu olan sitemde %75, %80, wp fastest cache kurulu olan sitemde %86, %94. Ayarları bir elden geçireceğim.

wmaraci
wmaraci

ahmetp ahmetp WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Diğer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** P**
  • Mesajlar 332
  • Beğeniler 39 / 144
  • Ticaret 1, (%100)
Çözüm bulmuş olmana sevindim.

Google'un test aracı herşey demek değil ama. Kendin de farklı cihaz ve bağlantılardan browser cache'i temizleyerek test et.

Başka bir cache plugin mutlaka kullan ama.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3157 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Ana sayfayı kontrol edin tarayıcı cache temizliği yaptıktan sonra. Eksikler olduğunu göreceksiniz. Hızlı açılıyor diye sevinmek için acele edilmiş kısacası.

Kolay gelsin.

ASametYildirim ASametYildirim Saygı, Sevgi, Anlayış. Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)

yilmaz70 adlı üyeden alıntı

Ana sayfayı kontrol edin tarayıcı cache temizliği yaptıktan sonra. Eksikler olduğunu göreceksiniz. Hızlı açılıyor diye sevinmek için acele edilmiş kısacası.

Kolay gelsin.

Hocam onlarıda ayarladıktan sonra puan 90 na çıktı fakat sitede bazı yerlerde bozulmalar oldu. Bundan dolayı eski haline getirdim. Şuanda site pingdom gibi araçlarda 1 saniyenin altında açılıyor :)

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3157 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)

ASametYildirim adlı üyeden alıntı

Hocam onlarıda ayarladıktan sonra puan 90 na çıktı fakat sitede bazı yerlerde bozulmalar oldu. Bundan dolayı eski haline getirdim. Şuanda site pingdom gibi araçlarda 1 saniyenin altında açılıyor :)

İşin kolayına kaçarak kendinizi kandırmış oluyorsunuz, demedi demeyin sonra:)

Biraz sabırlı olmalısınız. Size özelden dediklerimi yapın yavaş yavaş. Bir şey kaybetmezsiniz. Zaten hatırlarsanız cache eklentisini pasif etmelisiniz ve o şekilde gerekli düzenlemeleri yapmalısınız diye izah etmiştim. Ama siz sadece eklentiyi pasif etmekle kalıcı çözüm bulduğunuzu düşünerek yanılıyorsunuz maalesef. Çünkü sitenize yazılar eklendikçe yeni sorunlar çıkacaktır.

Az sabır, çok emek. İşin esas sırrı budur aslında :)

Kolay gelsin tekrar.

Kodespa Kodespa Rabbyte.net Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Eski Hosting provider :)
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1819
  • Beğeniler 572 / 572
  • Ticaret 2, (%100)
ismetkaratas geçtiğimiz günlerde birşey söylemiştim sana bu konuyu okuyunca dikkatini çeker sanırım :)

Türkiyenin ilk Hosting Forumu; Rabbyte.net Hepiniz davetlisiniz...

phatgit phatgit WordPress Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek WordPress
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 1345
  • Beğeniler 294 / 385
  • Ticaret 21, (%100)
W3 Total Cache ayarları doğru yapılırsa en başarılı cache eklentilerinden birisidir. Deaktif ettiğiniz temanın kendi hızına çevirmiş olursunuz zaten. Bu bir çözüm yolu değil yapmış olduğunuz hatanın düzeltilmesidir. Gerekirse ayarları tek tek aktif/deaktif edip tüm cacheyi temizleyip her ayarda hız testi yapmalı, yaptığınız ayarın ne demek olduğunu iyi kavramalısınız.

Cache her zaman için zorunlu değildir ancak ziyaretçiye hızlı bir deneyim, skorlarda yüksek not almak için zorunludur. Ben LiteSpeed Cache kullanıyorum. http://prntscr.com/iuyq59
yilmaz70

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al