wmaraci reklam
lidertakipci

Wordpress Soru Çözme Test Eklentisi

3 Mesajlar 6.766 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

wordpressman wordpressman Webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Webmaster
  • Mesajlar 541
  • Beğeniler 43 / 101
  • Ticaret 4, (%100)

Eğer bir eğitim siteniz varsa veya test şeklinde ziyaretçilerinize sorular sormak istiyorsanız kullanmanız gereken bir eklentiden bahsetmek istiyorum.

Öncelikle eklentimizi buradan indirin.

Ardından wp-content/plugins klasörüne atın paneldende etkinleştirin.

Adım adım nasıl soru ekleneceği ve yayımlanacağından bahsedeyim.

Eklentiyi etkinleştirdikten sonra sol menüde “Araçlar > Manage Quizz” butonuna basın ve ardından “Create New Quiz” butonuna tıklayın. Aşağıdaki gibi bir ekranla karşılaşacaksınız.

Quiz Name bölümüne testin ismini yazın. Description bölümünede açıklamasını yazın. “Final Screen” bölümünde ise kullanıcılar soruyu çözdükten sonra kaşılaşacakları ekranda yazılacak final yazıları olacak.Başında “%” işareti olan bölümler sırasıyla isim, test sonucu, toplam soru sayısı ve puanı vermektedir. Bunları silmezseniz tam sonuç alırsınız.

Yukarıdaki ekranı eksiksiz doldurduktan sonra “Create New Question” diyerek soru ve cevapları yerleştirin. Doğru cevabın yanındaki kutucuğu tikleyin ve testi kaydedin size aşağıdaki gibi bir kısa kod verecektir. Bunu yeni yazı ekle diyerek yerleştirin ve yayımlayın testiniz hazır.

[QUIZZIN 120]

Kaynak: http://www.sayfakaynagi.com/wordpress-eklentiler/wordpress-soru-cozme-eklentisi-quizzin.html

wmaraci
reklam

sehmus sehmus Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Webmaster
  • Mesajlar 80
  • Beğeniler 3 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
süper eklenti ( :

thymus thymus WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek öğretmen
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Biyoloji Ders Notları adlı blogumda kullanmak için bir eklenti arıyorum sade olmalı. Bir iki tane buldum çok renkliydiler...

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al