wmaraci reklam
lidertakipci

Wordpress tema sorunu. Lütfen yardım edin

16 Mesajlar 5.428 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

TEHET TEHET Kullanıcı
  • Üyelik 04.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Tasarımcı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 791
  • Beğeniler 96 / 374
  • Ticaret 1, (%100)

husame adlı üyeden alıntı

Burda neyi değiştirmem gerekiyor hocam?

Ek Olarak: veritabanı ile tüm dosyaları silip tekrar yükleyim dedim. Sonra wordpressi ftpye attım.yeni veritanı oluşturdum ama şimdi girmeye çalışıyorum şu hatayı alıyorum.

Not Found

The requested URL /wp-login.php was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Siteye bayağı kurcalamışsın desene. :p
Eğer wordpressi sorunsuz bir şekilde tekrar kurduysan temayla ilgili sıkıntını şöyle çözebilirsin:

Temayı yükledikten sonra xml dosyasını içeri aktar. Menu konumlarını ayarla.
Sonra temanın ayarlar paneline gel en altta Load Demo Settings yazıyor ona tıkla.

wmaraci
reklam

husame husame WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 47
  • Beğeniler 9 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
hocam anladım ne demek istediğinizi fakat şuan wordpressi kurmaya çalışıyorum. Herşeyi silip baştan yükleyim dedim ama şimdi siteye girmeye çalıştığımda şu uyarıyı alıyorum hocam.
Not Found

The requested URL /wp-login.php was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Ek Olarak: hocam wordpressi kurdum şimdi. xml dosyalarını içeri aktardım. Demo ayarlarına geri dön dedim ve siteye girdim. Ama hala menü sorunum devam ediyor. Bakın nasıl oldu site. düzeltemedim.

TEHET TEHET Kullanıcı
  • Üyelik 04.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Tasarımcı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 791
  • Beğeniler 96 / 374
  • Ticaret 1, (%100)
Adım adım anlatıyorum. :P

1. Temayı yükle. Admin panelinde Görünüm>Temalar yolunu izleyerek temayı aktifleştir.
2. Araçlar>İçe Aktar>Wordpress yolunu izleyerek xml dosyasını yükle. Uzun sürebilir.
3. Xml dosyası yüklendikten sonra Admin panelinden Görünüm>Theme Options yolunu izle ve çıkan tema panelinde en aşağıdaki Load Demo Settings yazan butona tıkla.
4. Görünüm>Menüler yolunu izle. Açılan sayfada üst taraftaki "Konumları Düzenle" sekmesine tıkla. Burada tek tek menüleri ata. Tema konumunda yazan menu ile atanan menu isminin aynı olmasına dikkat et.

Ve bu kadar. Bundan sonra sorunsuz bir şekilde ayarların olması lazım.
Daha önceden bahsettiğim okuma ayarları ile bir alakası yokmuş. Eğer orayı değiştirdiysen eski haline al.

• Üyelik 19.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 47
  • Beğeniler 9 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam çok saolun. Menüleri hallettim ve artık gözüküyor sitede fakat Demoda Menülerin üzerine gelince orası renkleniyordu ve farklı bir şekilde menüler açılıyordu. Ama ben o şekilde yapamadım. Alında theme optionsdan categories kısmından kategorileri düzenle diyorum. Orasını turuncu yapıyorum mesela ama o ana sayfaya renkli bir şekilde geçmiyor. Resimleri göndereyim daha iyi anlarsınız. theme options-Menüler ayarlarından Visible Colors ı da ayarladım ama olmadı.

Ek Olarak: son Sorunumu da çözdüm arkadaşlar. Çok saolun..

wmaraci
wmaraci

TEHET TEHET Kullanıcı
  • Üyelik 04.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Tasarımcı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 791
  • Beğeniler 96 / 374
  • Ticaret 1, (%100)
Kategori renklendirmeyi çözdün galiba? Eğer çözemediysen sağ üstte çıkan "Save" tuşuna basmayı unutmuşsundur.

• Üyelik 19.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 47
  • Beğeniler 9 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Evet düzelttim. Çok saol yardımların için.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al