wmaraci reklam

Wordpress Temada değişiklik yapınca eski hali geri geliyor

17 Mesajlar 4.105 Okunma
wmaraci reklam

bbking bbking WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 51 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 1065
  • Beğeniler 228 / 227
  • Ticaret 0, (%0)
Kalıma başka bir şey gelmiyor :( araştırayım bulursam haber veririm

www.Hizliisler.com
wmaraci
reklam

ups12 ups12 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek elektrik
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 10
  • Beğeniler 3 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Temayı güncellemiş olabilirsiniz.

Orjin Orjin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek işsiz
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** D**
  • Mesajlar 11
  • Beğeniler 5 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

ups12 adlı üyeden alıntı

Temayı güncellemiş olabilirsiniz.

Temayı güncellemedim,fakat kendiliğinden eski haline gelince bende komple güncelledim.Yani css dosyasına yaptığım değişiklikler
Sonra iki tane div eklemiştim onlar,kendiliğinden nasıl kayboldu eski haline döndü gerçekten anlamadım
Wordpress temalarında değişiklik yapılmıyormu acaba? yapılınca bir süre sonra eski haline gerimi geliyor ?

WPD WPD Wordpress Geliştiricisi Kullanıcı
  • Üyelik 30.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Makine Mühendisi
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad S** Ş**
  • Mesajlar 226
  • Beğeniler 38 / 57
  • Ticaret 2, (%100)

Orjin adlı üyeden alıntı

WordPress’in en son sürümünü kullanıyorsunuz.Diyor.Otomatik güncellemeler nasıl kapatılıyor.Yada güncelleme yaptığı zaman,bizim yaptığımız değişiklikle kayıpmı oluyor her seferinde.Bir çaresi varmı bunun

Otomatik güncellemeleri kapatmak çok yanlış olur, size sorulmadan yapılan güncellemeler güvenlik güncellemeleridir.

Yaptığınız değişiklikleri ayrı bir css dosyasına yazın ve o dosyayı sayfaya ekleyin, güncelleme vs. durumlarında dosya giderse yedeğini geri yükleyip aynı şekilde devam edersiniz. Bu konuda yapacak birşey yok, tema sahibi ne kadar izin verirse o kadar kolay oluyor bu işler..
Orjin bbking

kişi bu mesajı beğendi.

ssimsek.net
wmaraci
wmaraci

ups12 ups12 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek elektrik
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 10
  • Beğeniler 3 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Wordpress temalarında değişiklik yapılır. fakat temaya eklenmiş sıfırlama özelliği olabilir. Ben daha çok css, php dosyasını kaydederken yaptığınız hatadan kaynaklı olabileceğini düşünüyorum. notepad+ ile kayıt ederken utf olarak kaydettiniz mi?

Orjin Orjin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek işsiz
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** D**
  • Mesajlar 11
  • Beğeniler 5 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

WPD adlı üyeden alıntı

Otomatik güncellemeleri kapatmak çok yanlış olur, size sorulmadan yapılan güncellemeler güvenlik güncellemeleridir.

Yaptığınız değişiklikleri ayrı bir css dosyasına yazın ve o dosyayı sayfaya ekleyin, güncelleme vs. durumlarında dosya giderse yedeğini geri yükleyip aynı şekilde devam edersiniz. Bu konuda yapacak birşey yok, tema sahibi ne kadar izin verirse o kadar kolay oluyor bu işler..

Galiba haklısın öyle yapacağım fakat kısa sürede değişiklikler eski haline geliyorsa,sürekli de onla uğraşılmaz.Çok can sıkıcı bir durum.Yani wordpress in temaları çok sade biraz değişiklik yapmanın kime ne zararı var anlamdım neden böyle olduğunuda anlamadım çok saçma geliyor

Ek Olarak:

ups12 adlı üyeden alıntı

Wordpress temalarında değişiklik yapılır. fakat temaya eklenmiş sıfırlama özelliği olabilir. Ben daha çok css, php dosyasını kaydederken yaptığınız hatadan kaynaklı olabileceğini düşünüyorum. notepad+ ile kayıt ederken utf olarak kaydettiniz mi?

Ben sadece css dosyasında değişiklik yaptım ve iki tane de div eklemiştim.Bunları da style.css ve header.php menülerinden yaptım.Yani direk wp-adminden yaptım değişiklikleri.Yirmi onüç temasında böyle bir sıfırlama özelliği varmı ? varsa onu nasıl kaldırabilirim bilginiz varmı?

WPD WPD Wordpress Geliştiricisi Kullanıcı
  • Üyelik 30.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Makine Mühendisi
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad S** Ş**
  • Mesajlar 226
  • Beğeniler 38 / 57
  • Ticaret 2, (%100)

Orjin adlı üyeden alıntı

Galiba haklısın öyle yapacağım fakat kısa sürede değişiklikler eski haline geliyorsa,sürekli de onla uğraşılmaz.Çok can sıkıcı bir durum.Yani wordpress in temaları çok sade biraz değişiklik yapmanın kime ne zararı var anlamdım neden böyle olduğunuda anlamadım çok saçma geliyor

Aslında tema güncellemeleri bildiğim kadarıyla otomatik yapılmıyor, size bildirim veriyor isterseniz güncelliyorsunuz. Otomatik yapsa dahi sürekli güncellemeleri çıkmıyor, wordpress yeni sürümleri çıktığında temaları da sürümlere ayak uydurması için güncelliyorlar mecburen.

Yine kafam rahat olsun diyorsanız temanın style.css dosyasındaki tema adı vs. gibi tanımları komple değiştirin, güncelleme olmaz hatta bildirimi bile gelmez. Zaten wordpressin kendi yayınladığı eklenti ve temaların genel amacı budur, kullanıcı alır değiştirir sonuç olarakta öğrenir.
Orjin

kişi bu mesajı beğendi.

ssimsek.net
wmaraci
Konuyu toplam 0 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 0 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al