wmaraci reklam

Wordpress Temanızdaki Virüsleri Temizleme

9 Mesajlar 14.502 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Costantine Costantine Web Tasarım, SEO Kullanıcı
  • Üyelik 10.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Web Tasarım, SEO
  • Mesajlar 82
  • Beğeniler 12 / 14
  • Ticaret 0, (%0)

Bu ara hangi webmaster forumuna veya wordpress makalelerinin yayınlandığı bir bir yazı görsem herkes bu script ve iframe virüslerinden bir hayli şikayetçi.

Bu virüsler kimi zaman “wp_head” kodundan hemen önce base64 ile şifrelenmiş şekilde ekleniyor.Kimileri açık şekilde sayfa bitiş veya başlangıç kodlarının olduğu yerin hemen sonrasına yerleştiriyor.

Virüslü kodu temizledik fakat bu virüs’ün tekrar bulaşmaması için bu eklentileri kullanmalıyız.

Antivirus
Öncelikle antivirus eklentisini kurarak başka tema dosyalarınızı tarattırın ve başka dosyaların virüslü olmadığından emin olun.

Secure WordPress
Bu eklenti wordpress blogunuzun temel wordpress güvenlik önlemlerini almanızı sağlar.Sürüm gizleme,Hata mesajlarını kapatma vb. gibi düzenlemeleri gerçekleştirir.Eklentiyi kurduktan sonra “WP Versiyonu Scriptler/Stiller” seçeneğinin seçili olduğundan emin olun.

WP Security Scan
Blogunuzdaki olası açıkları tespit edip bu açıkları kapatmanızı sağlayan bir eklenti.Veritabanı öneki,admin kullanıcı adı vb. gibi değişiklikleri kolaylıkla yapabileceksiniz ve wordpress blogunuzu daha güvenli hale getirecek.

WordPress Firewall
WordPress blogunuzun güvenlik duvarı desem yalnış olmaz.Açık yaratabilecek URL yönlendirme hataları ve izinsiz erişim sağlanabilecek adresleri engelliyor.Güvenliğiniz için olmazsa olmaz eklentilerden.

Umarım faydalı bir konu olmuştur.
baates guvercin

kişi bu mesajı beğendi.

www.istanbultabelaci.info
wmaraci
reklam

baates baates WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 21.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek güvenlik
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 763
  • Beğeniler 215 / 160
  • Ticaret 5, (%100)
benim gibi acemilerin sanırım en çok aradığı konudur. Zaten googleden bannn yeyince ne yapacağını bilemeyen arkadaşların hevesi kaçıyor....

alkinkasap alkinkasap girişimci, öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek girişimci, öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 277
  • Beğeniler 67 / 66
  • Ticaret 4, (%100)
paylaşım için teşekkürler

• Üyelik 10.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Mesajlar 82
  • Beğeniler 12 / 14
  • Ticaret 0, (%0)

baates adlı üyeden alıntı

benim gibi acemilerin sanırım en çok aradığı konudur. Zaten googleden bannn yeyince ne yapacağını bilemeyen arkadaşların hevesi kaçıyor....

Google'dan ban diye tabir ettiğiniz sizin sitenizi filtreleyip siteye girmeye çalışan kullanıcıya uyarı vermesini diyorsunuz sanırım..Bunlar olağan şeyler bir eklenti yüklersiniz bunun açığından yine virüs yeme ihtimaliniz vardır..Ayrıca en önemlisi genelde cmood ayarlarının (izinlerinin) doğru verilmesi gerekir..

Ayrıca tüm temizleme işlemleri sonunda Google webmaster tools'dan tekrar sitenizin filtrelenmesini talep ettiğinizde tarama sonucu bir sorun çıkmadığında uyarıda google tarafından kaldırılacaktır.
baates

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 21.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek güvenlik
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 763
  • Beğeniler 215 / 160
  • Ticaret 5, (%100)

Costantine adlı üyeden alıntı

Google'dan ban diye tabir ettiğiniz sizin sitenizi filtreleyip siteye girmeye çalışan kullanıcıya uyarı vermesini diyorsunuz sanırım..Bunlar olağan şeyler bir eklenti yüklersiniz bunun açığından yine virüs yeme ihtimaliniz vardır..Ayrıca en önemlisi genelde cmood ayarlarının (izinlerinin) doğru verilmesi gerekir..

Ayrıca tüm temizleme işlemleri sonunda Google webmaster tools'dan tekrar sitenizin filtrelenmesini talep ettiğinizde tarama sonucu bir sorun çıkmadığında uyarıda google tarafından kaldırılacaktır.

kardeş bence bı konu bir webmaster olmak isteyen arkadaşların ilk öğrenmesi gereken konu. Benim başıma gelen spam yorumlarla sızmışlar nasıl olduğunu anlamadım. Acemiyim ama öğrenmek istediğim için kendim temizlemeye çalıştım database güm... Şimdi kurtulduk çok şükür... bi eklenti kurdum o da bugün süresi bitecek biş param olsa alırdım valla... baates.com en altta küçük bannerı var cloud securty...

• Üyelik 10.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Mesajlar 82
  • Beğeniler 12 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
Güzel eklentiymiş..Pahalı biraz sanki.

• Üyelik 21.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek güvenlik
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 763
  • Beğeniler 215 / 160
  • Ticaret 5, (%100)

Costantine adlı üyeden alıntı

Güzel eklentiymiş..Pahalı biraz sanki.

bence de... Başka şeyler arıyorum şimdi senin bahsettiklerinle beraber. Ama bu konuyu senden alıntı yaoarak yazacam iznin olursa...

• Üyelik 10.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Mesajlar 82
  • Beğeniler 12 / 14
  • Ticaret 0, (%0)

baates adlı üyeden alıntı

bence de... Başka şeyler arıyorum şimdi senin bahsettiklerinle beraber. Ama bu konuyu senden alıntı yaoarak yazacam iznin olursa...

Yazabilirsin sıkıntı yok..Yannız pulginlerin linklerini vermeyi unutmuşsun.

esocials esocials Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek diğer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 477
  • Beğeniler 57 / 82
  • Ticaret 1, (%100)
özellikle wp security kurulduğunda çok fazla hatalı alan buluyor.bunların tamamını değiştirmek istesek bu seferde alt tarafında warning! olarak yazan uyarı var.orada da bu eklenti temanız veya wordpress sürümünüüzde bazı problemlere yol açabilir diyor.ben o yüzden bu eklentiyi geri kaldırdım.wordfence oldukça iyi.kullanıyordum zaten.güzel paylaşım.emeğine sağlık.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al