wmaraci reklam
lidertakipci

WordPress Twitter Yorum Botu

4 Mesajlar 2.133 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

agoren agoren WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 304
  • Beğeniler 21 / 28
  • Ticaret 0, (%0)
Selam

WordPress Twitter Yorum Botu hazırladım size tanıtmak istiyorum. Kendi hazırladığım bir bot. Tabii buna ne kadar kendi hazırladığım bot denebilirse :) Bot’u hazırlarken CodeBird kütüphanesinden faydalandım.

Bu Bot Ne Yapar?

Bu bot videoda da gördüğünüz üzere twitter’da belirttiğiniz kelime geçen cümleleri arar ve ID’sini belirttiğiniz yazınıza o kelimeleri yorum olarak ekler. Kullanıcıların isimleri örneğin “Ali Veli” şeklindeyse o ismi aynen alır ayrıca e-posta bölümüne de aliveli@hotmail.com olarak o adresi kaydeder. Yorumları anında eklemez. Yorumlar onaylıdır. Zaten bir anda eklenmesi google açısından zararlıymış sizin için de avantajlı olur. Belki 2. sürümde onaylı olup olmamasını sizin kararınıza bırakırım.

Uygulama mutlaka cURL gerekitiriyor. O yüzden cURL modülünün aktif olup olmadığından emin olun. Videolu anlatımını zaten aşağıda yaptım ama bilmeniz gerekenleri sıralayayım.

Öncelikle bir twitter developer hesabı oluşturun. Daha sonra bu hesaptan consumer key ve access token key değerlerinizi edinin bunlar videoda da gördüğünüz üzere lazım olacaklar çünkü.

Size verdiğim dosyaları bir alt klasör oluşturup onun içine atın. Videonun sonunda “index.php” oluşturun demiştim. Onu yapmayın ben dosyaya eklemiş olarak paylaşıyorum sizinle. Gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra çağıracağınız url

http://siteniz.com/botklasoru/tweetler.php

şeklinde olacaktır.

Uygulama henüz çok basit. O yüzden tasarımla falan uğraşmadım. Ama eğer vakit bulabilirsem geliştireceğim. Bot linki:

https://yadi.sk/d/UQ1w_ybfbJsmP

Bot Anlatım Videosu:

Kaynak Linki: http://blog.aligoren.net/2014/09/wordpress-twitter-yorum-botu.html

Not: Tchaikovsky dinleyerek video izlettim size. Umarım rahatsız edici değildir :(

aligoren.com
wmaraci
reklam

Kitleservers Kitleservers WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek İnternet ve Bilişim hizmetleri
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad S** O**
  • Mesajlar 165
  • Beğeniler 73 / 26
  • Ticaret 15, (%100)
Tarih sorunu var kardeş eski tarihli olarak ekliyor yorumları bunu nasıl düzeltebiliriz?

Questom Questom Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad Ü** D**
  • Mesajlar 278
  • Beğeniler 0 / 27
  • Ticaret 2, (%100)
Emeğine sağlık. Çok farklı birşey olmuş , geliştirilip iyi birşeyler çıkarılabilir :)

Ecancan Ecancan Paylaşmak Güzeldir Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 932
  • Beğeniler 359 / 215
  • Ticaret 30, (%100)
çok değişik bir düşünce olmuş :) eline sağlık.

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al