wmaraci reklam

Wordpresse yüklediğim resimlerler bulanık çıkıyor

3 Mesajlar 1.595 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

bluecity bluecity WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web kazanç
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** B**
  • Mesajlar 965
  • Beğeniler 242 / 241
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba arkadaşlar.

Yazıları caps alıp png formatında siteye yüklediğimde resimdeki gibi resimler bulanık ve büyük çıkıyor.

https://prnt.sc/qpw3h3

function.php'ye aşağıdaki kodu girmeminde bir faydası olmadı.

add_filter('jpeg_quality', function($arg){return 100;});

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Ctrl+C
wmaraci
reklam

yasinatagun yasinatagun Webtisyen.com Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek WordPress Dev.
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 456
  • Beğeniler 117 / 95
  • Ticaret 0, (%0)
Yüklediğiniz dosyanın boyutu (örnek 300x200 px), sitenizde gösterilen boyuttan küçükse (örn 600x400px) bu tarz bir sorun yaşayabilirsiniz. WordPress'te instagram veya twitterda olduğu gibi otomatik görsel kalite düşürme özelliği bulunmuyor. Sonuçta self-hosted bir platform kullanıyorsunuz. Bu yüzden sorunun bir fonksiyonda olduğunu sanmıyorum.

Eğer bir resim sıkıştırma eklentisi kullanıyorsanız da, bu sorunla karşılaşabilirsiniz. Yada çeşitli cache programlarının ve veritabanı optimizasyon programlarınında içinde yer alan resim optimizasyon seçenekleri olabiliyor. Bunları kontrol edin derim.

Son olarak ise direk kullandığınız resmin kalitesini de bir daha bakın derim :)

Bu arada sizin için ingilizce bir yazı buldum. Az buçuk Google translate ile bile anlarsınız.
Link burada: https://thethemefoundry.com/blog/blurry-images-wordpress/

Bu yazıda kısaca bulanık resimlerin sebeplerini 3 maddeye ayırmış:

1. Siz bulanık bir resim yüklediniz.
2. Tarayıcınız resmi görüntülerken yeniden boyutlandırıyor. (Tema ile alakalı olabilir)
3. WordPress resminizi tekrar boyutlandırmış olabilir. (Buda ilk söylediğim şeyle alakalı olabilir.)

NOT: WordPress Bloglarına Resim Hazırlama adlı yazımı inceleyebilirsiniz. Belki yazımın içerisinde yararlı bilgiler bulabilirsiniz. Bunun yanında kayıpsızz resim sıkıştırma yapabileceğiniz eklentileri de bu yazıda inceleyebilirsiniz.

Kolay gelsin. Umarım probleminizi çözersiniz.

bluecity bluecity WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web kazanç
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** B**
  • Mesajlar 965
  • Beğeniler 242 / 241
  • Ticaret 1, (%100)
yasinatagun Çok teşekkürler hocam. Sorun 2. maddede belirttiğiniz tarayıcıdan kaynaklıymış. Resimi direk tarayıcıya sürükleyince farkettim.

Sitenizdeki makalede çok işime yarayacak bilgiler var. Onları ayrıca uygulayacağım. Çok kaliteli içerikler oluşturuyorsunuz bu arada sitenizi sürekli takip ediyorum.

Ctrl+C
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al