lostyazilim

wordpressthemesbase.com 'adresindeki bazı temalar virüslü!

14 Mesajlar 4.900 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

emirhan emirhan www.ozkula.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2010
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek hosting
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** C**
  • Mesajlar 1455
  • Beğeniler 60 / 263
  • Ticaret 39, (%100)

Arakablosu adlı üyeden alıntı

Ben güvenilir yerlerden alışveriş yaparım,bir kaç ay önce extreme bi baktım 52 tl pc gamerland dan alışveriş yapılmış,euro olarak alınmış siteyi biliyorum ama hiç alışverişyapmadım hiç girmediğim bir siteydi nasıl oldu da benim kartımdan harcama yapıldı anlamadım hemen kapattırdım kartı tabiki,ve banka araştırma sonucu paramı iade etti,şuan araştırma devam ediyor nasıl olduğuna dair nereden çekildiğine dair,ben sanıyorum virüs vardı benim pc de herhalde o şekilde birinin eline geçmiş olabilir diye düşünüyorum.

Büyük ihtimal virüs dür.
Sanal ortamda Kredi kartı **************klarının %90 virüs sayesinde edilen bilgiler iledir.
Kredi kartı ile online alış veriş yaparken
standart sanal pos
ödemeler sadece kredi kartının üzerindeki bilgiler ile yapılır.
bu ödeme sistemi çalıntı kart kullanımına olduça açıktır. eğer birisi çalıntı kredi kartı ile alışveriş yaparsa kart sahibinin açacağı davada alışveriş yapılan firma haksız bulunur ve ücretin iadesi yapılır. yani sanal posta **************lık firmanın cebinden çıkar
3d secure sistemi
ödemelerde kart bilgilerinin girilmesinden sonra müşteri bankaya yönlendirilir. bankanın özel hazırladığı sayfada kişiye özel bilgiler sorulur. bu kredi kartı şifresinin birkaç hanesi yada annenizin kızlık soyadınının bir kaç karakteri olabilir. ayrıca kişinin telefonuna mesaj da gönderilebilir. dolayısıyla sorumluluk bankaya yüklenmiş olur.
Ben 3d secure tercih ediyorum bu sistemde dolandırılma şansı çok düşük dolandırılsan bile sorumlu banka oluyor dava karşılığında ücreti geri alabilirsin.
wordpressthemesbase.com dan indirdiğim 25 Tema içersinden 15 inde virüs çıktı .

wmaraci
reklam

Bariswp Bariswp ZM Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ZM
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 2267
  • Beğeniler 316 / 445
  • Ticaret 15, (%100)
nod32 kadar gıcık bir prgram yok :)

NovaCep NovaCep WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.02.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Sistem Yöneticiliği
  • Konum ABD
  • Ad Soyad S** Ş**
  • Mesajlar 2980
  • Beğeniler 258 / 257
  • Ticaret 16, (%100)

Arakablosu adlı üyeden alıntı

Ben güvenilir yerlerden alışveriş yaparım,bir kaç ay önce extreme bi baktım 52 tl pc gamerland dan alışveriş yapılmış,euro olarak alınmış siteyi biliyorum ama hiç alışverişyapmadım hiç girmediğim bir siteydi nasıl oldu da benim kartımdan harcama yapıldı anlamadım hemen kapattırdım kartı tabiki,ve banka araştırma sonucu paramı iade etti,şuan araştırma devam ediyor nasıl olduğuna dair nereden çekildiğine dair,ben sanıyorum virüs vardı benim pc de herhalde o şekilde birinin eline geçmiş olabilir diye düşünüyorum.

Hiç virüs olurmu bütün alışveriş sitelerinin 128 bit şifreleme denilen bir sistemleri var böyle birşey olması düşük.

Youtube: NovaMobi Teknoloji

Sahin43 Sahin43 Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek hacker
  • Mesajlar 39
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Emirhan arkadaşıma katılıyorum her tema veya warez sitesinden indirdiğiniz temayı kontrol etmeden ftpnize atmayın çoğu warez siteleri shell , cgi telnet gibi şeyleri aralarına karıştırıyor siz ftpnize atıyorsunuz sonra server hacklenıyor insanların emekleri hiçe sayılıyor ufak bir açıklama benden size.

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 4 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 4 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al