freelance iş ilanları

WP Bot kazandırır mı yoksa kaybettirir mi?

9 Mesajlar 1.253 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

CezaLet CezaLet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Dil Öğrencisi
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 1268
  • Beğeniler 418 / 276
  • Ticaret 15, (%100)
Merhabalar.. İngilizce site için ödeme yapmıştım arkadaşın birine, açtığı site bot kullanıyordu, resimleri bot ile çekip otomatik konu açıyordu. Site 1 hafta içinde banlandı, neden banlandı hiçbir fikrim yok. Kendinin dediğine göre böyle çok kazanmış ama biz index alamadan banlandık nedense dediklerini yapmama rağmen. Arkadaş bu forumdan banlanmış zaten şikayet konusu açmadım, yakasınada yapışmadım telefondan. Haram etmedim belki ama içimde kaldı... Çıkar elbet. Çünkü bu dolandırıldığım 2. ingilizce niche işiydi.

Elimde sadece adamın kurduğu bot kaldı, oda Allah bilir google'dan indirilmiş bir botdur, herhangi bir numarası yok zaten.

----

Şimdi, sizce banlanma sebebi botun kopya olarak çektiği resimler mi? Aynı sistemi bir kez daha denesem banlanma riskim nedir? Uzmanları konuya alalım....

Öyle böyle. Şöyle şöyle.
wmaraci
reklam

KadirKC KadirKC WORDPRESS Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 1290
  • Beğeniler 0 / 208
  • Ticaret 27, (%100)
bildiğim kadarı ile google kopya içerikli siteleri banlıyor bot ile çektiyseniz banlanma ihtimali büyüktür.

• Üyelik 15.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Dil Öğrencisi
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 1268
  • Beğeniler 418 / 276
  • Ticaret 15, (%100)

KadirKC adlı üyeden alıntı

bildiğim kadarı ile google kopya içerikli siteleri banlıyor bot ile çektiyseniz banlanma ihtimali büyüktür.

Böyle bir amatörlüğe nasıl kandım bilmiyorum galiba işi bana tam anlatmamıştı her şey bittikten sonra böyle böyle botla çekiceksin demişti bende güvendim artık... ***'dan da banlanmış kendisi.

Şu forumda, adam gibi ingilizce niche site yapıp teslim eden yok mu acaba... 2 kişiyle çalıştım ikiside tırt. Kazıkladı.

Öyle böyle. Şöyle şöyle.

Wulcan Wulcan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Test ve Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 150
  • Beğeniler 24 / 29
  • Ticaret 4, (%100)
Hocam spinner tarzı birşey kullanırsanız eğer banlanmazsınız ben yapıyorum aynı şeyi. Spinner sistemi makalenin içinde ki kelimelerin benzerleri eşanlamlıları ile değiştirilerek makalenin bir nebze özgünleştirilmesidir

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 15.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Dil Öğrencisi
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 1268
  • Beğeniler 418 / 276
  • Ticaret 15, (%100)

Wulcan adlı üyeden alıntı

Hocam spinner tarzı birşey kullanırsanız eğer banlanmazsınız ben yapıyorum aynı şeyi. Spinner sistemi makalenin içinde ki kelimelerin benzerleri eşanlamlıları ile değiştirilerek makalenin bir nebze özgünleştirilmesidir

Hocam benim konularda hiç yazı yoktuki. Full resimdi. Bot sadece resim çekiyordu.

Öyle böyle. Şöyle şöyle.

Wulcan Wulcan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Test ve Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 150
  • Beğeniler 24 / 29
  • Ticaret 4, (%100)
Anladım hocam içerik yok resimler full kopya. İsimlerini de değiştirmiyor tabi bot. Ban yemeniz normal diye düşünüyorum. Aynı sistemi belki özgün makaleler ile yapsaydınız ban yemezdiniz tahminen

• Üyelik 15.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Dil Öğrencisi
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 1268
  • Beğeniler 418 / 276
  • Ticaret 15, (%100)

Wulcan adlı üyeden alıntı

Anladım hocam içerik yok resimler full kopya. İsimlerini de değiştirmiyor tabi bot. Ban yemeniz normal diye düşünüyorum. Aynı sistemi belki özgün makaleler ile yapsaydınız ban yemezdiniz tahminen

Özürdilerim yanlış hatırlamıyorsam başlıklarınıda çekiyodu, başlıkları spinliyordu. Ama makale yoktu, resimlerde de alındığı sitenin reklamı vardı. Almanca çocuk kitabı resimleri... Siz şu an aktif olarak kazanç elde etme aşamasına ulaşabildiniz mi hocam?

Öyle böyle. Şöyle şöyle.

basymgroup basymgroup Parabol Kullanıcı
  • Üyelik 15.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Memur
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 871
  • Beğeniler 70 / 257
  • Ticaret 10, (%100)

CezaLet adlı üyeden alıntı

Özürdilerim yanlış hatırlamıyorsam başlıklarınıda çekiyodu, başlıkları spinliyordu. Ama makale yoktu, resimlerde de alındığı sitenin reklamı vardı. Almanca çocuk kitabı resimleri... Siz şu an aktif olarak kazanç elde etme aşamasına ulaşabildiniz mi hocam?

hangi arkadaştı bu site aldığınız arkadaş?

• Üyelik 15.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Dil Öğrencisi
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 1268
  • Beğeniler 418 / 276
  • Ticaret 15, (%100)

basymgroup adlı üyeden alıntı

hangi arkadaştı bu site aldığınız arkadaş?

Hatırlamıyorum malesef şu an başka biriyle çalışıyorum.

Öyle böyle. Şöyle şöyle.
wmaraci
Konuyu toplam 6 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 6 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al