wmaraci reklam

Wp Yönlendirme sorunu çözülemedi.

7 Mesajlar 2.988 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

BiELOF BiELOF Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek Makine Modelcisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 872
  • Beğeniler 85 / 359
  • Ticaret 2, (%50)
10/01/1016 ek olarak; bu garip sorundan kurtulduk. Son mesajımda belirttim. Kendi kendine düzeldi. :D
05/01/1016 ek olarak; hosting bulunan tüm wp dosyaları indirdim. Virüs yok. Robots ve htaccess dosyalarında sıkıntı yok.

İlginç bir hata. Sorun devam ediyor :D Çözemedik.

Wp Yönlendirme sorunu yaşamaktayım.

Bu sorun eskiden yoktu. Kendisinin birçoğu spam sayılabilecek kelime anahtarı girdiği yazıları 2-3 günde 1 yazıları düzenlemekteyim. Bu konuda arama motorlarında ciddi anlamda yükselişler ve müşteri anlamında geri dönüşler başlamıştı.

Daha önceleri admin olarak bağlandığım zamanlarda bazen meraktan bazen neden yaptığını bilmediğim nedenlerden dolayı aynı şifrelerle admin olarak girdiğinde aynı kullanıcı nedeniyle sıkıntılar olmuştu. Temiz bir fırçadan sonra admin olarak pek girmiyor. En azından öyle umuyorum :)

1 hedef kelime anahtarında düşüş yaşadığımız zaman bir kaç analiz sitesi sonuçlarına göre fark ettiğim hatalardan bir taneside sitemap sorunu idi.

Godady domain ve host üzerinde barındırılan site için yine bir şeyleri kurcalamış ve hallettim düzelttim ağbi demişti. Bende önemsemedim.

Htacces veya Godady ayarlarında neleri kurcaladı şahsen bilmiyorum. Godady kullanmasınıda ben bilmiyorum. Üstelik hayatımda şifre konusunda bu kadar dağınık birisini de görmemiştim. 2-3 günde bir tüm şifreleri unutur. Devamlı şekilde şifre hatırlatma seçeneğiyle sorunu düzeltir. Ertesi gün yine aynı hikaye. Godady ve ftp şifrelerini yine bulamadı :(

Copyscape ve Siteliner analiz sonuçlarına bakar iken yeni fark ettim. Elle bu linkleri kontrol ettiğimde yine yönlendiğini belirtmek isterim.

Örnek: cesurteknik.com/eyup-kombi-servisi/ sayfası Wp Admin panelden "Yazıyı Düzenle" ile değişiklikler yapılabilinmektedir. Fakat "Yazıyı Görüntüle" tıklanıldığında bile /eyup-[B]kombi-servisi/[/B] sayfası /eyup-[B]klima-servisi/[/B] sayfasına yönlenmektedir.

Menüleri kontrol ettim doğru fakat menüde ki 7 link tıklanınca diğer sayfaya yönleniyor.
Yoast SEO ayarlarında bir sıkıntı görünmüyor.
Sahifa Tema ayarlarında herhangi bir sıkıntı yoktur. Mevcut sayfalardan sadece 7 yazı ve 1 sayfada sıkıntı yaratmaktadır.

Tavsiyeleriniz?
Sitemap bazen gösteriyor bazen göstermiyor.
Şifreler nedeniyle ftp, godady, htacces ulaşma imkanım şu anda yok.
Nelere göz atmalıyım.

Siteliner analiz; Skipped, Redirect (Atlanan, Yönlendirme): 8 bulunmaktadır.

Mevcut sayfa ==>> Yönlenen sayfa
eyup-kombi-servisi ==>> eyup-klima-servisi
esenler-kombi-servisi ==>> esenler-klima-servisi
beylikduzu-kombi-servisi ==>> beylikduzu-klima-servisi
bayrampasa-kombi-servisi ==>> bayrampasa-klima-servisi
buyukcekmece-kombi-servisi ==>> buyukcekmece-klima-servisi
gaziosmanpasa-kombi-servisi ==>> gaziosmanpasa-klima-servisi

Bu 7 adet İlçe kombi sayfaları aynı İlçenin klima sayfalarına yönlenmektedir.

ataköy kombi servisi
beyoğlu kombi servisi
levent kombi servisi
maslak kombi servisi
tarabya kombi servisi v.b. gibi diğer sayfaların hiç birinde sıkıntı yaşamıyoruz.

YAZAR SAYFASI ana sayfaya yönlenmekte.
author/cesurteknik/ ==>> cesurteknik.com ana sayfaya

Sorunun çözümü ne olabilir?

www.cesurteknik.com/esenler-kombi-servisi/ tıklanınca Esenler Klima Sayfasına yönleniyor. :confused:

wmaraci
reklam

Crewx Crewx Mr.Whale Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 3706
  • Beğeniler 1310 / 1309
  • Ticaret 152, (%100)
Ben böyle bir sorunla daha önce hiç karşılaşmadım fakat kendi şahsi düşüncem tüm indexleri silip tekrar google indexletmek ayrıca sitemap kaldırıp tekrar göndermekte faydalı olabiir eğerki sistemsel bir hata ise wp temiz kurulum gerçekleştirip makaleleri içeri aktarmanız sorununuzu çözebilecektir. Şuanda aklıma gelebilecek fikirler bu kadar uykulu oldugum için fazla düşünemedim kusra bakmayın.
Ayrıca anahtar kelimelerinizde yaşanan sıralama sorunları bu sayede düzelme ihtimali olur her ne kadar alt sıralarda çıksa bile zamanla tekrar oturur şahsi kanaatim. İyi çalışmalar dilerim.
BiELOF

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 03.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 872
  • Beğeniler 85 / 359
  • Ticaret 2, (%50)
Bu sefer ki gibi garip bir durumla karşılaşmadım.

Karşılaştığım 2-3 olay farklı bir durumdu.

Sadece şu an aklımda şüpheler var. Özel mesajdan biraz uzun yazım :D

Tekrar teşekkürler.

Şifreleri aldıktan sonra komple kurulum ve mevcut dosyaları bilgisayara indirdikten sonra tek tek taratacağım. Hayırlısı bakalım.

Crewx Crewx Mr.Whale Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 3706
  • Beğeniler 1310 / 1309
  • Ticaret 152, (%100)
İyi çalışmalar kolay gelsin.
BiELOF

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Ahmet Ahmet ▪ illâ edep, illâ edep! Kullanıcı
  • Üyelik 01.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Proje Yönetimi
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 1279
  • Beğeniler 386 / 731
  • Ticaret 29, (%100)
1- Kullandığınız SEO eklentisini kaldırın, phpmyadmin'den seo eklentisine ait tablo kaldıysa silin.

2- Sitemap için kullandığınız eklentileri silin, sitemap'ı kaldırın.

3- Dosyalarınızın yedeğini alıp hosta sıfır bir wordpress kurup sql'yi içeri aktarın.

Bu işlemlerden sonra htaccess dosya içeriğiniz ek birşey yoksa şu şekilde olmalıdır wordpress alt yapısında;

# BEGIN WordPress

RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^index\.php$ - [L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]

# END WordPress

Ayrıca herhangi bir yönlendirme eklentisi de kullanmayın.

Bu işlemlerden sonra SEO eklentisi hangisini kullanıyorsanız tekrar kurulum yapın ayarlarını tamamlayın, sitemap oluşturun ve Google konsoldan tekrar site haritası gönderin.
BiELOF

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 03.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 872
  • Beğeniler 85 / 359
  • Ticaret 2, (%50)
1- Yoast SEO kaldırmadım.
2- Yoast SEO site haritasından başka eklenti kurulmamıştı.
3- Dosya yedeklerini almıştım fakat, WP güncelleme ve lisanslı sahifa temanın güncellenme tarihini bekliyordum. Yani hiç bir şey yapmadım :)

robots, htacces sıkıntı yoktu. Belirttiğiniz gibiydi.
Yönlendirme herhangi bir şekilde kullanılmamıştı.

Bu sorun ile ilgili 1 haftadır Google web master araçlarından gerekli işlemleri yapmıştım.
Aynı zamanda Godady destek ekibi hem e-posta hemde telefonla yapılan görüşmelerle birlikte 2 gün uğraşıp sorunu çözememişlerdi.

Hatta kalıcı bağlantı ayarlarını değiştirmişlerdi. Deneme amaçlı 1 sayfanın buyukcekmece-kombi-servisi/ link yapısını; buyukcekmece-kombi-servisi-1/ , id421/ v.b. v.b. gibi linklerle deneme yapıldığı halde düzelmemiş iken.

Bugün öğlen civarında tekrar kontrol ettiğimde düzeldiklerini gördüm. Sonunda bu ilginç sorun kendi kendine düzeldi. :D

Pek birşeyden anlamadığı halde bazen wp admin, bazen godady, bazende google web master araçlarına girip bilmeden birçok yeri kurcalayan firma sahibinin bilmeyeceği şifre oluşturp grmesini engelleyip, web master araçlarından tekrar site haritalarını güncelleyeceğim.

Garip sorunumuzdan kurtulduk ya çok şükür. :D

Tüm ilgilenenlere çok teşekkür ederim. :)

Hayırlı forumlar.

Ahmet Ahmet ▪ illâ edep, illâ edep! Kullanıcı
  • Üyelik 01.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Proje Yönetimi
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 1279
  • Beğeniler 386 / 731
  • Ticaret 29, (%100)
Sorununuz düzeldiyse sıkıntı yok, kolay gelsin. :)
BiELOF

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al