freelance iş ilanları

Yazar Bilgilerine Tıklamayı Engelleme

9 Mesajlar 1.713 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

monelogg monelogg <> Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 658
  • Beğeniler 78 / 125
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba, blog sitesinde bir makale paylaşıldığı zaman genelde yazarı da makalenin altında görünür.
Örnek
Yazar: monelogg
posted by monelogg a minute ago

Ben şunu yapmak istiyorum, bu yazı yine olduğu yerde dursun fakat tıklanamasın, bunu nasıl yapabilirim?

Teşekkürler...

wmaraci
reklam

MertKoseoglu MertKoseoglu Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek x
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 659
  • Beğeniler 120 / 168
  • Ticaret 3, (%100)
İlgili html kodundan a tagını silerseniz tıklanmaz.

• Üyelik 06.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 658
  • Beğeniler 78 / 125
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba, cevap için teşekkür ederim, fakat html kodları nerede saklanıyor bilmiyorum, php dosyalarına baktım, araştırdıklarımdan anladığım kadarıyla yazar bilgisi get_the author() fonksiyonu ile geliyor, bunun yerine mi bir şey koyacağız acaba?

Mintik Mintik WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Desinatör
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 256
  • Beğeniler 72 / 71
  • Ticaret 0, (%0)
Temanızın single.php dosyası içinde php the_author_posts_link diye bir kod olması gerekiyor. Tabi başı ve sonu sağ sol ok işaretleri ile başlayıp bitiyor şu şekilde <>. Örnek :
Bu kodu kodu ile değiştirirseniz link yerine sadece yazar ismi görünür.

Eğer bu şekilde değil ise aşağıdaki gibi olması gerekiyor.

O zaman da dışındaki diğer kodları silin. Böylelikle sadece yazar ismi çekileceğinden link olmayacak.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 06.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 658
  • Beğeniler 78 / 125
  • Ticaret 0, (%0)
Mintik cevabın için teşekkür ederim fakat ben single php dosyasında dediğiniz kodu bulamadım.
Ne yaptıysam olmadı.
Aklıma "Öğeyi Denetle" seçeneğini kullanmak geldi, link verilen yeri buldum fakat düzeltmeyi yine yapamadım, kullandığım temanın linkini veriyorum.

PHP bilgim az olduğundan kodlarla çok oynayamıyorum, eğer bilgilendirebilirseniz/bilgilendirebilecek bir kişi çıkarsa çok sevinirim.

http://www.theme-junkie.com/2014/05/16/free-wordpress-theme-delivery-lite/

• Üyelik 27.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Desinatör
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 256
  • Beğeniler 72 / 71
  • Ticaret 0, (%0)

monelogg adlı üyeden alıntı

Mintik cevabın için teşekkür ederim fakat ben single php dosyasında dediğiniz kodu bulamadım.
Ne yaptıysam olmadı.
Aklıma "Öğeyi Denetle" seçeneğini kullanmak geldi, link verilen yeri buldum fakat düzeltmeyi yine yapamadım, kullandığım temanın linkini veriyorum.

PHP bilgim az olduğundan kodlarla çok oynayamıyorum, eğer bilgilendirebilirseniz/bilgilendirebilecek bir kişi çıkarsa çok sevinirim.

http://www.theme-junkie.com/2014/05/16/free-wordpress-theme-delivery-lite/

Sizin temanızda yazar bilgileri ve bazı bir kaç tane daha bilgi başka bir dosyadan çekiliyor. Sitenizin yönetim paneli => Görünüm => Düzenleyici bölümünden template-tags.php dosyasını seçin ve aşağıdaki kodu bulun.
sprintf( '%2$s',

Yukarıdaki kodu bulduktan sonra aşağıdaki ile değiştirin. Üsttekinin silinmesi gerekiyor.
sprintf( '%2$s',

Aslında sadece ve %2$s kodundan sonraki kodlarını silmeniz de yeterli olur ancak arama motorları author vcard url fn n kodlarını yazar bilgisi diye algıladığından dolayı bu bilgileri span etiketine taşıyarak size hazırladım. Alıntı yapmadığınızdan dolayı cevabınızı geç gördüm kusura bakmayın.

• Üyelik 06.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 658
  • Beğeniler 78 / 125
  • Ticaret 0, (%0)

Mintik adlı üyeden alıntı

Sizin temanızda yazar bilgileri ve bazı bir kaç tane daha bilgi başka bir dosyadan çekiliyor. Sitenizin yönetim paneli => Görünüm => Düzenleyici bölümünden template-tags.php dosyasını seçin ve aşağıdaki kodu bulun.
sprintf( '%2$s',

Yukarıdaki kodu bulduktan sonra aşağıdaki ile değiştirin. Üsttekinin silinmesi gerekiyor.
sprintf( '%2$s',

Aslında sadece ve %2$s kodundan sonraki kodlarını silmeniz de yeterli olur ancak arama motorları author vcard url fn n kodlarını yazar bilgisi diye algıladığından dolayı bu bilgileri span etiketine taşıyarak size hazırladım. Alıntı yapmadığınızdan dolayı cevabınızı geç gördüm kusura bakmayın.

Estağfurullah Mintik hocam ne kusuru, çok teşekkür ederim, istediğim gibi oldu.
Hocam bunun üzerine bir sorum daha olacaktı, yazar bilgilerine tıkladığımız zaman www.site_adi.com/authors/kullanici_adi şeklinde bir bağlantı gözüküyor.
WordPress güvenliği için okuduğum makalelerde kullanıcı adını admin olarak bırakmayın, değiştirin cümlesi sık sık geçiyor.
WordPress'te kullanıcı adı ve görünen ad kısımları var, ben görünen adı değiştirdiğim halde yazar bağlantısına tıkladığımda kullanıcı adı geliyor. Yani kullanıcı adım admin de olsa başka bir şey de olsa isteyen esas kullanıcı adımı öğrenebilir anlamına geliyor. Bu güvenlik için bir sıkıntı değil midir?

• Üyelik 27.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Desinatör
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 256
  • Beğeniler 72 / 71
  • Ticaret 0, (%0)

monelogg adlı üyeden alıntı

Estağfurullah Mintik hocam ne kusuru, çok teşekkür ederim, istediğim gibi oldu.
Hocam bunun üzerine bir sorum daha olacaktı, yazar bilgilerine tıkladığımız zaman www.site_adi.com/authors/kullanici_adi şeklinde bir bağlantı gözüküyor.
WordPress güvenliği için okuduğum makalelerde kullanıcı adını admin olarak bırakmayın, değiştirin cümlesi sık sık geçiyor.
WordPress'te kullanıcı adı ve görünen ad kısımları var, ben görünen adı değiştirdiğim halde yazar bağlantısına tıkladığımda kullanıcı adı geliyor. Yani kullanıcı adım admin de olsa başka bir şey de olsa isteyen esas kullanıcı adımı öğrenebilir anlamına geliyor. Bu güvenlik için bir sıkıntı değil midir?

Bence onun cevabını en iyi hosting firmanız verebilir. Henüz bir hack olayı başıma gelmediğinden dolayı tecrübe sahibi değilim :)

• Üyelik 06.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 658
  • Beğeniler 78 / 125
  • Ticaret 0, (%0)

Mintik adlı üyeden alıntı

Bence onun cevabını en iyi hosting firmanız verebilir. Henüz bir hack olayı başıma gelmediğinden dolayı tecrübe sahibi değilim :)

Anladım hocam, çok çok teşekkür ediyorum, kolay gelsin. :)

wmaraci
Konuyu toplam 6 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 6 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al