Giriş Yap / Kayıt Ol

WM Aracı'na üyelikler tekrar açıldı! Kayıt olmak için TIKLAYIN!

2Beğeni
  • 1 Yazan Lions
  • 1 Yazan Lions

Cevap Yaz Favorilerime Ekle
Seçenekler Stil
Geri Git   Forum > > WordPress

Yazı Sayfa Şablon Mobil

Okunmamış 18 Eylül 2019, 02:15
WM Aracı

Yaş / Cinsiyet: 45 / Erkek
Meslek: Bilişim
Ad, Soyad: Ay... Ta...
Ticaret: 1, 100%
Merhaba,

Jnews adlı temayı aldıktan ve bir kısım yazılarımızı ekledikten sonra tasarımdaki sıradanlığı aşmak adına yazı şablonu, kategori sayfaları, biz kimiz, posta vs gibi sayfaları yeniden tasarlayıp menu deki yerlerine koydum.
Tema zaten responsive ama yaptığım sayfalarında desktop ta ne kadar iyi dursa da mobilde kaymaları olduğu için browser da incele görünüm iphone x deyip düzeltmelerini yaptım.

Fakat bir kaç soru aklıma takıldı.

1. Resim yazı vs yerleştirirken Padding, margin gibi değerleri px cinsinden verdim, % olarak tam değer giremedim, problem olur mu?

2. Yazı şablonumu her yeni yazıda çağırıp üzerine verilerimi resimlerimi giriyorum ve desktop ile mobil de tasarımlarını kontrol ediyorum. Bunun için daha kolay bir yol var mı?

Teşekkürler
Okunmamış 18 Eylül 2019, 08:27
Lions Adlı Üyenin Avatarı
WM Aracı

Meslek: Web-Developer
Ad, Soyad: Me... Ko...
Görsel ve content alanları yani yazı ve buton kısımlarına class / ID atayıp bunları bir div içine almak ve padding, margin gibi değerleri % olarak vermek her zaman daha sağlıklıdır. Şöyle düşünün siz bir görselin divine max-width: 100px; verirsiniz. Ben 250 px'lik bir ekranda açtığım zaman sadece 100pxlik alan kadar görürüm. Kalanını ya boşluk görürüm ya da alt metin o boşluğa kayar. Ama siz o görselin divine width: 100%; verdiğiniz zaman bu; hangi ekranda açılırsa açılsın %100 yani tamamen dolduracak şekilde ayarla anlamına gelir. Ayrıca hem yüzdelik değer verip hem de size için contain, cover gibi değerleri kullanın. Böylece her ekrana uygun responsive bir CSS tasarımı yapmış olursunuz ve sürekli kontrol etmenize gerek kalmaz.
Sailort bunu beğendi.
Okunmamış 18 Eylül 2019, 10:07
WM Aracı

Alıntı:
Lions Adlı Üyeden Alıntı
Görsel ve content alanları yani yazı ve buton kısımlarına class / ID atayıp bunları bir div içine almak ve padding, margin gibi değerleri % olarak vermek her zaman daha sağlıklıdır. Şöyle düşünün siz bir görselin divine max-width: 100px; verirsiniz. Ben 250 px'lik bir ekranda açtığım zaman sadece 100pxlik alan kadar görürüm. Kalanını ya boşluk görürüm ya da alt metin o boşluğa kayar. Ama siz o görselin divine width: 100%; verdiğiniz zaman bu; hangi ekranda açılırsa açılsın %100 yani tamamen dolduracak şekilde ayarla anlamına gelir. Ayrıca hem yüzdelik değer verip hem de size için contain, cover gibi değerleri kullanın. Böylece her ekrana uygun responsive bir CSS tasarımı yapmış olursunuz ve sürekli kontrol etmenize gerek kalmaz.
Hocam çok fena bi durum oluştu şimdi. O kadar profesyonel değilim ve şu andan itibaren bir çok sayfa oluşturmaya başlıyorum.

Bu konuda siz veya tavsiye edeceğiniz birileri var mı destek alabileceğim.
Okunmamış 18 Eylül 2019, 10:16
Lions Adlı Üyenin Avatarı
WM Aracı

Meslek: Web-Developer
Ad, Soyad: Me... Ko...
Tabi ki PM atarsanız yardımcı olmaya çalışırım.
Sailort bunu beğendi.
Okunmamış 18 Eylül 2019, 12:54
WM Aracı

Alıntı:
Lions Adlı Üyeden Alıntı
Tabi ki PM atarsanız yardımcı olmaya çalışırım.
Üstadım attım
Cevap Yaz Favorilerime Ekle

Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 Ziyaretçi)

Seçenekler
Stil
Normal Normal

Geri Git   Forum > WordPress