wmaraci reklam

Film Sitesi Telif Olayı

12 Mesajlar 3.865 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

erkanmete44 erkanmete44 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2019
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 5
  • Beğeniler 3 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar merhaba geçtiğimiz mart ayında bir film sitesi açmıştım bundan 1 ay önce emniyetten arayıp telif ihlali için emniyete ifademi vermek için çağırdılar ifademi verdim bundan bir kaç ay son yani geçtiğimiz günlerde uzlaştırmacı aradı beni ve karşı tarafın 12 bin lira istediğini belirtti bunu ödeyecek gücüm yok . Acaba dava açılırsa cezam olur mu ne gibi güçlüklerle karşılaşırım yardımcı olursanız sevinirim iyi günler

wmaraci
reklam

Meliksahh Meliksahh Reklam Satışı Yapılmakta Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.09.2020
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İngiltere
  • Ad Soyad M** Ş**
  • Mesajlar 67
  • Beğeniler 13 / 29
  • Ticaret 1, (%100)
Dostum öncelikle şu adımları izle;

Bir avukat tut ve madde ve hukukların şunlar yer sağlayıcı olarak hizmet verdiğini söyle büyük bir ihtimal cebinden para çıkar ama peşini bırakırlar.

1 Sene önce bir arkadaşımın başına geldi avukat tutmak şart yoksa sömürürler hele Bilindik film markası ise 1 defa değil baya para isterler...
erkanmete44

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 20.05.2019
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 5
  • Beğeniler 3 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Kral zaten ifademde bu siteyi kendimi geliştirmek amacıyla kurduğumu herhangi bir gelir elde etmediğimi ve polisler beni aradığı gün kapattığımı söyledim . Bi tanıdık avukat bişey olmaz mahkemeye gidip ifadeni verirsin dedi para istemeleri para koparmak için gibi şeyler söyledi ama bana pek mantıklı gelmedi

Meliksahh Meliksahh Reklam Satışı Yapılmakta Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.09.2020
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İngiltere
  • Ad Soyad M** Ş**
  • Mesajlar 67
  • Beğeniler 13 / 29
  • Ticaret 1, (%100)
Dostum işini sağlama almak istiyorsan avukatı al yoksa sömürürler seni. Film Sitesi pişmanlıktır.
Son zamanlar da telif işleri iyice arttı film sektörleri covidden dolayı aksadı film çıkışları ertelendi para bulamıyorlar film sitelerine telif atıyorlar...

Sitenizin adı 5651 sayılı yasanın 5. maddesinde tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, web site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz uyar ve kaldır prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, "Sitenizin adı" mail adresinden bize ulaşabilirler. Buraya ulaşan talep ve şikayetler hukuksal olarak incelenecek, şikayet yerinde görüldüğü takdirde, ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır.
erkanmete44

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 20.05.2019
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 5
  • Beğeniler 3 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Anladım kardeşim teşekkür ederim peki arkadaşın noldu davası sürüyor mu ?

Blog Blog WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.06.2020
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum Adana
  • Ad Soyad U** Ç**
  • Mesajlar 49
  • Beğeniler 19 / 18
  • Ticaret 0, (%0)
erkanmete44

MelikŞah adlı arkadaşın verdiği bilgiler yanlış. Sebebi: Sizin yer sağlayıcı belgeniz var mı erkan bey? Yer sağlayıcı size hosting (barınma) sağlayan firmaya denilmektedir. Siz kullanıcısınız. Yukarıda verilen madde sizi alakadar etmemektedir. Bundan dolayı, sizden istedikleri miktarı vermek zorundasınız. Aksi taktirde, katbekat fazlasını size dava açarak alabilirler.

Danıştığınız avukatla irtibatı kesin, işi bilen bir avukata danışmanızı öneririm. Özellikle parayı ödemediğinizde, ne gibi yaptırımlar uyguladığını sorun. Sicilinizin bozulmaması için parayı ödeyin derim, geçmiş olsun.

Megali Megali Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2019
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Kamu
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 331
  • Beğeniler 24 / 80
  • Ticaret 0, (%0)
Hayır efendim ihtar verip uyarması gerekir ilk olarak. Sen anladigim uyarilmadan dava edilmissin. Ama uyarildiysan ve farketmemissen ödemek zorundasin. Site mailini kontrol et belkide uyarı yapmışlardır sen ona rağmen kaldırmamıssindir. Ayrıca film sitesi müzik gibi şeyler artık tamamen telif ve anında dava ediliyor YouTube dan pay biçin bence uzak durun. Ki artık eskisi kadar işlevi yok Netflix gibi bir sürü platform var artık

• Üyelik 30.03.2019
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Kamu
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 331
  • Beğeniler 24 / 80
  • Ticaret 0, (%0)
Yukarıdaki arkadaşa katilmiyorum önce kaldırmak için uyarı yapmaları gerekir direk dava edemez etse bile maddi talepte bulunamaz. Ama dediğim gibi uyarmiskardir belki sen gormemissindir

• Üyelik 20.05.2019
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 5
  • Beğeniler 3 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Yok uyarı maili gelmedi bana gelse zaten direk kaldırırdım siteyi beni dava edecek bilgileri buldularsa hostingimde kayıtlı olan mail adresinden kolayca ulaşabilirlerdi zaten ben direk filmi yayınlamıyordum ki film botu adı verilen bot aracılığıyla siteye yüklüyordu direk benim başka sitelerden bağlantı yoluyla yüklemiyordum siteye

• Üyelik 30.03.2019
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Kamu
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 331
  • Beğeniler 24 / 80
  • Ticaret 0, (%0)
Tamam işte bunu kullan. Ben bir yazılım kullanıyordum bilgim yoktu o ara kontrol edemedim deyip savunma yao
erkanmete44

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al