wmaraci reklam
lidertakipci

Geliyoo Türkiye’de neler yaptı? (İnfografik)

264 Mesajlar 44.204 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Decanus Decanus # SEO Expert Kullanıcı
  • Üyelik 29.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SEO & Web Tasarım
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad Ö** Y**
  • Mesajlar 461
  • Beğeniler 0 / 139
  • Ticaret 32, (%100)

digi dükkan adlı üyeden alıntı

Önceki mesajımda da belirttiğim gibi, google'da ilk kurulduğunda mantıklı, akla yatan bir alan adı değildi ve eminim google içinde daha iyi bir alan adı tercih edilebilir diyenler olmuştur ama günümüzde, google dendiğinde arama motoru ve arama motoru dendiğinde de google akla geliyor. Eğer arkadaşımız yeterli gayreti gösterirse ve bilgisi de bunu desteklerse, ilerde neden arama motoru dendiğinde geliyoo akla gelmesin ki :)

Kısacası, her zaman her şeyin daha iyisi vardır, önemli olan elinizdekini en iyisi yapmaktır.

Google isminin nereden geldiğine bakabilirsiniz benzetme yapılarak oluşturulmuş bir isimdir. Önemli olan bu değil fakat alan adlarının ne kadar önemli olduğunu bilinmeyen yoktur. Yürütülen proje alan adı ve tasarımla zaten kötü bir başlangıç yapıyor. Bunun yanında sistemde zaten az sayıda site kayıtlıydı. Kendimizi kandırmanın bir anlamı yok.

wmaraci
reklam

digidukkan digidukkan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Meslek
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1194
  • Beğeniler 1 / 269
  • Ticaret 5, (%100)

mhalat adlı üyeden alıntı

kelime olarak anlamları yok demedim ki, herkes bu örnekleri veriyor dedim.

geliyoo projesini eleştiriyor gibi olmak istemem ama domain reg tarihi 17-oct-2010 ve konu 3 yıl sonra, 24 Ekim 2013, 12:54 açılmış. Site şu an arama yapmıyor.

Herkesin bu örnekleri vermesi doğal, çünkü örnekler genel olarak herkesin bildiği bilgiler üzerinden verilir zaten. 100 milyon kişiye sorup, 1 kişiden doğru cevabı aldığınız şeyler üzerinden örnek verilmez. Örnek vermenin amacı budur.
Ayrıca herkes bu örnekleri veriyor ama bir kez olsun google'ın nasıl kurulduğunu okumamış olmanızdan dolayı, maddi kaynak dediniz.

Geliyoo aslında büyük çaplı bir proje idi ama arkaplanda neler olduğunu henüz bilmiyoruz. Proje durduruldu mu yoksa devam ediyor mu bilgimiz yok.

Hürriyet : Yerli Google: ‘geliyoo.com’

Webrazzi : Geliyoo

VATAN : Türk yapımı arama motoru Geliyoo aktif!
FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

mhalat mhalat Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** H**
  • Mesajlar 521
  • Beğeniler 248 / 195
  • Ticaret 1, (%100)

Herkesin bu örnekleri vermesi doğal, çünkü örnekler genel olarak herkesin bildiği bilgiler üzerinden verilir zaten. 100 milyon kişiye sorup, 1 kişiden doğru cevabı aldığınız şeyler üzerinden örnek verilmez. Örnek vermenin amacı budur.
Ayrıca herkes bu örnekleri veriyor ama bir kez olsun google'ın nasıl kurulduğunu okumamış olmanızdan dolayı, maddi kaynak dediniz.

Geliyoo aslında büyük çaplı bir proje idi ama arkaplanda neler olduğunu henüz bilmiyoruz. Proje durduruldu mu yoksa devam ediyor mu bilgimiz yok.

Hürriyet : Yerli Google: ‘geliyoo.com’

Webrazzi : Geliyoo

VATAN : Türk yapımı arama motoru Geliyoo aktif!

hocam neyi savunuyorsunuz anlamadım. maddi kaynak derken 1 domain reglemek 1 yıllık host kiralamaktan bahsetmediğimi anlamıyor musunuz?

digidukkan digidukkan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Meslek
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1194
  • Beğeniler 1 / 269
  • Ticaret 5, (%100)

mhalat adlı üyeden alıntı

hocam neyi savunuyorsunuz anlamadım. maddi kaynak derken 1 domain reglemek 1 yıllık host kiralamaktan bahsetmediğimi anlamıyor musunuz?

Bir şeyi savunduğum yok, mesajınıza cevap veriyorum.

Ne yazık ki her vasat domainde google ve facebook örnekleri verilir, iyi güzelde her konuda onlar gibi misiniz? Maddi kaynak, ekip, vs.

Üstte alıntı yaptığım mesajınızda, google ve facebook'un iyi bir maddi kaynak ile kurulduğunu söylediniz ama aslında google yada facebook kurulduğunda, ortada çokta büyük bir proje olmadığı için ciddi bir kaynakları da yoktu. Google ilk zamanlarında neyse, geliyoo'da ilk zamanlarında o. Önceki mesajınız ile sonraki mesajınız arasında bağ kuramayıp, bana neyi savunuyorsunuz diyorsunuz.

wmaraci
wmaraci

dincerdirlik dincerdirlik WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 04.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek İnternet
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad D** D**
  • Mesajlar 876
  • Beğeniler 238 / 206
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam 2013 tü sanırım bir ara bomba gibi çıktılar ama sonra birden inişe geçildi o dönemlerde
Buray Savas ANIL hocam ile görüştük forum sitesinde filan.
Umarım bu sefer daha iyi çıkış yakalarsınız hocam başarılar saygılar dilerim
FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

CivanDemir CivanDemir Merhaba Dünya Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Teknisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 330 / 389
  • Ticaret 14, (%100)
Siteye erisim yok ne zamandan beri?
FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

MehmetGUMUS3 MehmetGUMUS3 . Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 757
  • Beğeniler 283 / 200
  • Ticaret 12, (%100)
Durup durup burada bu konuya sürekli yazılıp duruluyor. Konu başlangıç tarihi 2013 ve ne kadar başarılı olabildi bu süre zarfında Geliyoo.com. Tabiki hemen başarılı olmasını bekleyemeyiz fakat insanlarda sürekli olarak bir gelişme görmek isterler diye düşünüyorum. Arayüz olarak olsun diğer özellikler olarak olsun açıkcası gelişme göremiyorum. Hep destek tam destek illaki veririz fakat bazen destek veren onca insanın beklentilerini de hiçe saymamak gerek.
FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

Teamtofas.com

mhalat mhalat Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** H**
  • Mesajlar 521
  • Beğeniler 248 / 195
  • Ticaret 1, (%100)

Bir şeyi savunduğum yok, mesajınıza cevap veriyorum.

Üstte alıntı yaptığım mesajınızda, google ve facebook'un iyi bir maddi kaynak ile kurulduğunu söylediniz ama aslında google yada facebook kurulduğunda, ortada çokta büyük bir proje olmadığı için ciddi bir kaynakları da yoktu. Google ilk zamanlarında neyse, geliyoo'da ilk zamanlarında o. Önceki mesajınız ile sonraki mesajınız arasında bağ kuramayıp, bana neyi savunuyorsunuz diyorsunuz.

yazdıklarımı tekrar okuyunuz. Sonra bir daha okuyunuz. "Google,facebook yüksek maddi kaynakla kuruldu" yazmadığımı göreceksiniz.
iyi forumlar.

bylacoste bylacoste Lacoste'sal Üye Kullanıcı
  • Üyelik 09.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 237
  • Beğeniler 1 / 23
  • Ticaret 5, (%100)
Konu çok eski bende timelineda görünce okuyayım dedim bi baktım 2013. Geçenlerde gördüğüm kadarıyla browser ile beraber yükselmeyi planlıyorlar. Daha önceki çıkışlarıyla nabzı yoklamış olabilirler diye düşünüyorum.

Yalnız, hatırla olacak işler değil bunlar. Türkiye'de yapıldı diye tabiki desteklemek isterim ama başarısız bir görüntü sergiliyorsa kullanmam bu benim kişisel görüşüm.

Geliyoo, browser ile şayet bir çıkış yakalayabilirse hem ülkemiz hem kendileri adına ne mutlu. İnşallah haklarında hayırlısı olur.

Yalnız bir yerli arama motorunun sitesine giripte, search plugin, question, support, setting, choose country gibi ibareler görmek anlamsız geliyor.

Başarılar.
FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

bayiol [.net] satılıktır - pm atın

TeamScriptim TeamScriptim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Isparta
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 963
  • Beğeniler 90 / 202
  • Ticaret 11, (%100)
Site şu an açık ama arama yapmıyor :D

Mustafa Kemal ATATÜRK!
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al